Ziołowe leki łagodnie uspokajające

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez iiwaa 31 sie 2016, 13:00
Witajcie.
Chciałabym zapytać - jakie ziołowe leki uspokajające polecacie? Potrzebuję ich doraźnie - de facto na teraz. Zniknie przyczyna stresu (mam nadzieje, ze zniknie niedlugo) - nie bede ich brac. Nerwy uniemozliwiaja mi skupienie sie na pracy, ktora musze wykonac dzisiaj, wiec szukam czegos, co mnie uspokoi, ale nie otumani.
Z góry dziękuję za radę! :)
iiwaa

przez Kontrast 31 sie 2016, 13:12
waleriana moze.
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

przez iiwaa 31 sie 2016, 13:19
Kontrast napisał(a):waleriana moze.

To cpa moj kot :D

W ogole mozliwe jest uspokoic sie tak, zeby normalnie funkcjonowac jakby nigdy nic? W zalozeniu, ze czynnik silnego stresu dalej istnieje?
iiwaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 31 sie 2016, 13:25
Jesli nie bierzesz i nie bralas calego tego chrustu z lasu dostepnego w aptece to troche tak. Mozna połączyć walerianę, melisę i coś tam jeszcze. To takie łączniki uspokajające ale nieusypiające.
Hydroksyzyna będzie najlepsza ale moze ci sie chciac spac po tym. Jest dostępna w środku na uczulenia ataraks czy cos tam. To na pewno zadziała.
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

przez iiwaa 31 sie 2016, 13:31
Kontrast napisał(a):Jesli nie bierzesz i nie bralas calego tego chrustu z lasu dostepnego w aptece to troche tak. Mozna połączyć walerianę, melisę i coś tam jeszcze. To takie łączniki uspokajające ale nieusypiające.
Hydroksyzyna będzie najlepsza ale moze ci sie chciac spac po tym. Jest dostępna w środku na uczulenia ataraks czy cos tam. To na pewno zadziała.

Srodki przeciwalergiczne to syf. Wiem, bo bralam na alergie i opuchlizne - taki mocny, pochodna kortyzolu, sterydowy. Odplywalam ekspresowo.
iiwaa

przez Michellea 31 sie 2016, 14:00
W tych wszystkich preparatach najczęściej jest waleriana.
Melisa, rumianek też trochę uspokaja. Jak pijesz kawę to zamień na zieloną herbatę :P

iiwaa napisał(a):Srodki przeciwalergiczne to syf. Wiem, bo bralam na alergie i opuchlizne - taki mocny, pochodna kortyzolu, sterydowy. Odplywalam ekspresowo.

Ale hydroksyzyna nie jest sterydem :D Masowo ją dają pacjentom w szpitalach.

przez iiwaa 31 sie 2016, 14:10
Michellea napisał(a):W tych wszystkich preparatach najczęściej jest waleriana.
Melisa, rumianek też trochę uspokaja. Jak pijesz kawę to zamień na zieloną herbatę :P

iiwaa napisał(a):Srodki przeciwalergiczne to syf. Wiem, bo bralam na alergie i opuchlizne - taki mocny, pochodna kortyzolu, sterydowy. Odplywalam ekspresowo.

Ale hydroksyzyna nie jest sterydem :D Masowo ją dają pacjentom w szpitalach.

Melisa na mnie dziala jak woda. Kawa chyba tez. Jestem milosniczka slabej kawy - farbowanego mleka :P pewnie za bardzo mi cisnienia nie podnosi.

Nie mam pojecia co to za srodek ;)
Chyba ze wystepuje w Zyrtecu - Zyrtec bralam. Nie dzialal na mnie wcale - ani nie zmniejszyl opuchlizny, ani nie chcialo mi sie spac, ani nic. Dopiero encorton zrobil swoje.

Juz nie musze. Czynnik stresowy sie wyeliminowal - sam. Czuje teraz taka blogosc i spadek napiecia, ze az nie moge sie ruszyc - a denerwowalam sie od 8 rano, w chwili pisania tutaj mialam najmocniejszy stres.
iiwaa

Sortuj wg