Lyrica vs Baclofen oraz kilka pytań o GABA

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez najs10 22 sie 2016, 22:06
Witam wszystkich. Kiedyś już tu byłem pod innym nickiem, teraz powracam. Myślałem że już mi nie będzie potrzebna pomoc tego forum a jednak ciągle walczę ;) A teraz do rzeczy...

Od jakiegoś czasu mam zamiar spróbować czegoś działającego na GABA z racji tego że brałem już 3/4 leków dostępnych na rynku (wliczając w to leki na parkinsona i inne dziwne rzeczy) a doszedłem do wniosku że najlepiej na moje problemy działa... alkohol :D którego z oczywistych względów codziennie używać nie mogę. Alkohol jak wiadomo najbardziej działa na receptory GABA więc szukam jakiegoś leku działającego właśnie na GABA. Jak na razie zakupiłem Lyrice 75mg i od jutra zaczynam brać, ale wiem że jest jeszcze Baclofen i tutaj moje pytanie brzmi - czy jest na forum ktoś kto testował oba leki i może się wypowiedzieć na temat ich działania? Podobno Baclofen działa na GabaB a Lyrica ogólnie na całe GABA ale jak to wygląda w praktyce? Które działanie jest "lepsze"? Ostatnie pytanie to jak to jest z piciem alkoholu podczas stosowania w/w leków? Wiem że Baclofen stosuje się do leczenia uzależnienia od alkoholu ale czy to oznacza że kiedy będe brał te leki nie będe mógł wogóle pić? Będe się szybciej upijał albo odwrotnie alkohol nie będzie na mnie działał? Ja nie mam z tym problemów ale chciałbym wiedzieć jak to będzie wyglądać.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam!

przez Kontrast 22 sie 2016, 22:20
Oba środki będą chyba idealne do wywołania uzależnienia krzyżowego, choć pewnie mniej strat będzie wywoływał proszek. Alko i benzo to inna liga tu mamy zawężone działanie, choć ja dziś zabrałem 200 pregabaliny pierwszy raz i jest takie przyjemne działanie i zagranie na odpowiednich transjentach wywołujących chęć na alko. Aby alko unikać to nic na dopaminie i gaba, tą ścieżkę trzeba jak najrzadziej odwiedzać. Jako coś za coś to z tego co wiem jeśli sie ma problem z alko lub skłonności to proces adaptacji kończy się na 800 prega i schodzeniu w potach i lękach bo szybko następuje tolerancja. Doraźnie jak ktoś jest kumaty lub stale ale to jak ktoś nie jest stymulacyjnym onanem:)
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez najs10 23 sie 2016, 14:09
Troche jakby nie o to pytałem ;) Nie mam problemów z alko i nie o to mi chodzi.

Na prawde nie ma tutaj nikogo kto testował oba leki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 23 sie 2016, 15:23
W sumie to tak:)
Ale chciałeś wiedzieć jak to wygląda w praktyce, w praktyce lyrica baklo i phenibut nie działają na całe gaba tak jak piszesz. Baklo w wyższych dawkach jest bardziej toksyczne szczególnie tych mitomańskich które mają powodować całkowite uzdrowienie z alkoholizmu. Jest coraz więcej badań i to widać nawet po ulotkach pregabaliny, że zejście z tego nie należy do najłagodniejszych.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez fobik123 23 sie 2016, 16:35
To ja coś skrobnę w tym temacie bo benzo,baclo,fenibut czy liryca mi są dobrze znane w końcu jestem fobikiem społecznym :D
Benzo to najsilniejsze leki przeciwlękowe jakie są dostępne.Szczególnie clon czy alpra.Uzaleznienie rozwija się po miesiącu używania dużych dawek,bo dajmy na to branie sobie 2mg clona czy 1mg alpry codziennie raczej nie uzalezni a i odstawka nie będzie taka tragiczna.Gorzej się robi jak dawki obu tych benzo przekraczają już 2mgklona czy 1mg alpry,wtedy schodzenie z tych leków niekiedy czesto kończy sie w szpitalu,chyba że ktoś zna swoje reakcje i se w domu poradzi.

Co do fenibuta.Działa niemal identycznie jak baclofen,plus jest taki ze można go na allegro kupić.Ale uwaga uzaleznia bardzo silnie podobnie jak baclofen.Ja juz po 3 dniach reguralnego brania baclo/fenibuta mam przejeba.ne skutki odstawienne a z racji że jestem lękowcem to cierpie bardzo.Baclo/fenibut jest dobre jednorazowo z 2-3 dniami przerwy.Takim systemem mozna brać.Minus fenibutu to szybka tolerancja na dawki czego baclofen nie posiada.Ja codziennie z rana biorę 50mg baclofenu i taka dawka starcza mi na cały dzien a biorę już długo baclo i nie myśle przestać bo to cudowny lek.Tak więc hu.jowy jest fenibut a baclofen lepszy według mnie.I jakbym przestał teraz brać baclofen to 2 tyg bym chyba z chaty nie wyszedł przez lęki.Więc jak chcecie sie bawic w baclo to albo brac tak jak pisałem wczesniej albo codziennie bo odstawka trwa 2 tyg i boli bradzo-lęki jakies schizy mogą być depresyjny zjazd,radzę uważac !!!!

Co do lirycy.Biorę ją również w dawce 2x300mg czyli max.Świetnie mnie ten lek uspokaja,w max dawce czyści moje przeorane i silne lęki społeczne,tak nieraz jest dobrze że benzo nie muszę używać.Nieprawdą jest że rośnie na niego tolerancja...BZDURA !!!!! Biorę cały czas tę samą dawke i tak samo klepie mnie przyjemnie i miło :) Wieć bez obaw na silne lęki duża dawka napewno pomoże z tym że cena mocno teraz spadła i drogo nie wychodzi.

No to tyle odemnie.mam nadzieję że trochę pomogłem :)
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Pabluś 23 sie 2016, 17:00
@ najs ... Z GABA to masz tak, że każdy środek działa nieco inaczej. Benzo uzależniają w szybkim tempie, alko podobnie. Pregabalina działa na GABa ale to zmulacz... de facto pośrednio na GABA działają środki oddziałujące na różne receptory serotoninowe ale... pośrednio więc w inny sposób.

przez najs10 23 sie 2016, 23:14
fobik123 - właśnie o takie wyjaśnienie tematu mi chodziło ;) Oczekuje na podobne efekty jak napisałeś tzn. mam nadzieje że pomoże mi w walce z lękami i co za tym idzie poprawą nastroju. A jeszcze takie pytanko, jakbyś miał powiedzieć który lek na Ciebie osobiście lepiej działa to byłby to baclo czy lyrica? i dlaczego? bo domyślam się że dwóch na raz raczej nie bierzesz.

Pabluś - nie powiedziałbym że pregabalina to zmulacz. Może dla kogoś kto nie ma problemów z GABA tak, ale np na ludzi z lękami to działa wręcz przeciwnie. Jest dużo opinii na ten temat nawet u nas na forum. Wiele osób piszę że daje im kopa do działania, poprawia nastrój itd.

Kontrast - słyszałem że z odstawieniem czasami może być problem, ale ja mam nadzieje że Lyrica to wkońcu będzie to i nie będe miał nawet zamiaru jej odstawiać :D

przez najs10 27 sie 2016, 12:18
A jak to jest z tym alkoholem podczas stosowania leków na GABA?

Chyba kiedyś to forum było jakby bardziej pomocne...

przez Pan1karz 04 lis 2016, 14:54
Alkohol będzie potęgował działanie innych gabaergików.
Zresztą alkohol jest neurotoksyczny. Z 'dwojga złego' wolałbym połączyć inne gabaergiki ze sobą niż pić do tego.

Sortuj wg