Zabijanie chorych psychotropami, możliwy scenariusz???

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Stracona100 02 sie 2016, 16:12
1. etap pierwszy, czyli podanie leku neuroleptycznego w dużej dawce. Powoduje to gwałtowny spadek poziomu dopaminy i objawy choroby parkinsona, tzw „objawy pozapiramidowe”. Jest to oficjalny znak do zaprzestania podawania tego leku, nagle, w ciągu kilku dni.

2. diagnoza na tym etapie: zaburzenia depresyjne, ew. zaburzenia lękowo-depresyjne. Mózg takiego człowieka, po odstawieniu leku neuroleptycznego (punkt 1), jest bombardowany ogromną ilością dopaminy (czyli: pobudzany).

3. wtedy, diagnoza z punktu drugiego, jest przesłanką dla lekarzy, żeby włączyć ekstremalnie silny lek przeciwdepresyjny, który spowoduje dodatkowe pobudzenie – czyli klomipraminę (anafranil).

4. rezultaty włączenia leku przeciwdepresyjnego (pobudzającego) i jednoczesnego odstawienia leku neuroleptycznego (tłumiącego) to wciąż narastające pobudzenie, bezsenność, aż do objawów schizofrenii – wiadomo, z jednej strony mózg jest pobudzany dużymi ilościami dopaminy, a z drugiej strony, pobudza się go jeszcze bardziej lekiem antydepresyjnym.

5. na tym etapie zbiera się konsylium lekarskie i ustalona jest nowa diagnoza: schizofrenia paranoidalna. Rodzinie takiej osoby mówi się, że choroba dotąd była „utajona”, i że tylko przez przypadek ujawniła się w szpitalu, co jest nieprawdą.

6. tu następuje zmiana wektora leczenia, do tego z punktu pierwszego. Następuje odstawienie leku antydepresyjnego i podanie jeszcze silniejszego leku neuroleptycznego (patrz punkt 1) w megadawce.

7. diagnoza z punktu piątego (schizofrenia paranoidalna) jest przesłanką do włączenia drugiego i trzeciego leku neuroleptycznego, branych naraz w dużej dawce.

8. jaki jest rezultat tego wszystkiego:
-uszkodzenie mózgu;
-zaburzenie równowagi neuroprzekaźnikowej;
-objawy pozapiramidowe i z czasem rozwój choroby parkinsona;
-uzależnienie od leków neuroleptycznych;
-inne działania niepożądane: cukrzyca, znaczna otyłość, znaczny spadek aktywności i weny twórczej aż do katatonii, zaburzenia kardiologiczne, stygmatyzacja, rozwój pełnoobjawowej depresji ze względu na brak dopaminy, bezwolność i brak instynktu buntowniczego.

9. odpowiednio manipulując kombinacjami farmaceutyków, można wywołać złośliwy zespół neuroleptyczny, zespół serotoninowy – często kończące się zgonem, a także wywołać arytmię serca (wydłużenie odstępu QRS, QT, załamek U, torsades de pointes) – brak reakcji na nagłe pogorszenie samopoczucia – „bo przecież to świr, więc może od czasu do czasu źle się czuć, w kaftan go” – skutkuje zgonem.

To, co opisałem powyżej, jest w granicach polskiego i międzynarodowego prawa. Ba, nie jest to nawet sprzeczne z tzw „sztuką lekarską” – wystarczy odpowiednio „skrupulatnie” prowadzić kartę chorego.

źródło: https://kefir2010.wordpress.com/tag/lek ... i-uboczne/
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez Mezus 02 sie 2016, 16:50
Myślisz, że akcja T4 na miarę XXI wieku?

Zapewne sporo racji jest w dążeniu koncernów f. do maksymalizacji zysków- jedną z metod jest/może być nieustanne gonienie króliczka, czyli produkcja coraz to nowych/droższych leków, które poza tym, że kosztują krocie, są jak placebo lub można ja z lepszym skutkiem zastąpić oczywistą (?) medycyną tradycyjną.

Z drugiej strony, czy opłaca się ZABIJAĆ kurę znoszącą złote jajka- zdecydowanie lepszym wyjściem jest "produkcja" zombie, które nieustannie będą prosiły o jeszcze. Może być tego, poniekąd, dowodem masowe uzależnienie od wielu, wielu zwykłych i popularnych leków. Nie trzeba od razu wypuszczać na świat setek tysięcy zombie po lobotomii.

PS Jak w Lekach założyć wątek? Za chińskiego boga nie potrafię...

przez Stracona100 02 sie 2016, 17:13
Mezus napisał(a):Myślisz, że akcja T4 na miarę XXI wieku?

Nie, nie myślę tak, bo to marny interes. Jednak dobry sposób na usuwanie jednostek ogólnie mówiąc "niewygodnych".

Zapewne sporo racji jest w dążeniu koncernów f. do maksymalizacji zysków- jedną z metod jest/może być nieustanne gonienie króliczka, czyli produkcja coraz to nowych/droższych leków, które poza tym, że kosztują krocie, są jak placebo lub można ja z lepszym skutkiem zastąpić oczywistą (?) medycyną tradycyjną.

Z drugiej strony, czy opłaca się ZABIJAĆ kurę znoszącą złote jajka- zdecydowanie lepszym wyjściem jest "produkcja" zombie, które nieustannie będą prosiły o jeszcze.

No właśnie, to dobry sposób na "produkcję zombi" i robienie kasy.

PS Jak w Lekach założyć wątek? Za chińskiego boga nie potrafię...

Ja założyłam zwyczajnie, tak jak w każdym innym :)
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mezus 02 sie 2016, 18:49
Teraz "tylko" do rozstrzygnięcia kolejne problemy...
Czy produkcją zombie są zainteresowane jedynie koncerny?
A co z bezmyślnymi i "bezmyślnymi" lekarzami, którzy przepisują tony recept?
A co z bezmyślnymi konsumentami, którzy zachęceni np reklamami lub przekonani przez lekarzy żrą kontenery leków?
Dam dwa przykłady:
- zmarła bliska znajoma i ja dostąpiłem zaszczytu porządkowania Jej mieszkania. Poza stertami nikomu poza Nią niepotrzebnych szpargałów szafki były pełne leków. Od najprostszych typu witaminy po mocno specjalistyczne onkologiczne. Miast w kubeł pojechały do hospicjum. Ale ktoś Jej recepty wystawiał, ktoś planował leczenie...
- mój Tato jest po poważnej operacji. Na kontrole chodzi do naprawdę dobrego lekarza. Pomyśl, jak duże oczy z zaskoczenia zrobił zaprzyjaźniony farmaceuta, gdy położyłem na ladzie w aptece recepty, a tam np TRZY leki na odwodnienie. Każdy inaczej się nazywał, ale każdy o TAKIM samym działaniu. Bezmyślność? Rozpęd? Tumiwisizm?

I obawiam się, że tak właśnie działa ten kawałek systemu- ktoś wymyśla zarabiają, ktoś wypisuje zarabiając, ktoś sprzedaje zarabiając.
Ja nie doszukiwał bym się spisku- ważniejsza kasa...

przez Stracona100 02 sie 2016, 19:00
Mezus napisał(a):Teraz "tylko" do rozstrzygnięcia kolejne problemy...
Czy produkcją zombie są zainteresowane jedynie koncerny?
A co z bezmyślnymi i "bezmyślnymi" lekarzami, którzy przepisują tony recept?
A co z bezmyślnymi konsumentami, którzy zachęceni np reklamami lub przekonani przez lekarzy żrą kontenery leków?I obawiam się, że tak właśnie działa ten kawałek systemu- ktoś wymyśla zarabiają, ktoś wypisuje zarabiając, ktoś sprzedaje zarabiając.
Ja nie doszukiwał bym się spisku- ważniejsza kasa...

Całkowicie się z Tobą zgadzam.

- E.M.Remarque

przez Mezus 02 sie 2016, 19:04
Matko i córko...
Pierwsza kobieta, która w tym tygodniu coś takiego do mnie powiedziała :yeah:

A wątku i tak nie mogę założyć- nie mam tego okienka...

przez Mezus 02 sie 2016, 19:16
PS Jeszcze jedno...

Żyjemy w takim momencie, że znakomitej większość z nas wydaje się, że istnieje cudowna pigułka, która wszystkie problemy rozwiąże.
Jak boli łeb, to nie idę na spacer, tylko myk-myk tabletka.
Jak mam biegunkę, to nie łyknę ziółek czy węgla, ale nażrę się tabletek.
Jak mam problem ze skórą, to nie zmienię diety czy kosmetyki naturalne, ale nażrę się suplementów.
Itp
Itd
A ja jestem tego żywym (?) przykładem- nie mogąc poradzić sobie ze stresem i nerwicą, też szukam cudownej pigułki. Na swoją obronę powiem, że próbowałem kilku różnych suplementów, ale z kilku różnych powodów* nadal się nad powrotem do chemii zastanawiam.

* o których gdzieś pisałem...

przez Stracona100 02 sie 2016, 19:17
Mezus napisał(a):Matko i córko...

Jak to miło tak nieświadomie zrobić komuś przyjemność :lol:

A wątku i tak nie mogę założyć- nie mam tego okienka...

Za mało postów???

- E.M.Remarque

przez Mezus 02 sie 2016, 19:18
Gdyż aczkolwiek ponieważ... nie mam pojęcia :-)

przez NN4V 02 sie 2016, 22:54
Mezus napisał(a):Matko i córko...
...

Hehe... :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Reynevan 03 sie 2016, 13:47
Mezus napisał(a):PS Jeszcze jedno...

Żyjemy w takim momencie, że znakomitej większość z nas wydaje się, że istnieje cudowna pigułka, która wszystkie problemy rozwiąże.
Jak boli łeb, to nie idę na spacer, tylko myk-myk tabletka.
Jak mam biegunkę, to nie łyknę ziółek czy węgla, ale nażrę się tabletek.
Jak mam problem ze skórą, to nie zmienię diety czy kosmetyki naturalne, ale nażrę się suplementów.
Itp
Itd
A ja jestem tego żywym (?) przykładem- nie mogąc poradzić sobie ze stresem i nerwicą, też szukam cudownej pigułki. Na swoją obronę powiem, że próbowałem kilku różnych suplementów, ale z kilku różnych powodów* nadal się nad powrotem do chemii zastanawiam.

* o których gdzieś pisałem...

Całkowicie się z Tobą zgadzam [2].
Reynevan

przez nieboszczyk 03 sie 2016, 13:59
Mezus napisał(a):Myślisz, że akcja T4 na miarę XXI wieku?

https://www.youtube.com/watch?v=iAhnvM45GuY

przez nieboszczyk 03 sie 2016, 17:39
Jak wszystko co obecnie jest wprowadzane w życie, by żyło nam się jeszcze lepiej (likwidacja zakładów przemysłowych, dbałość władzy o zdrowie ubogich obywateli itd), tak i eutanazja będzie niosła dobro i tylko dobro. Po jej wprowadzeniu zaczną znikać problemy: jak bezrobotni, kaleki, osoby wrogo nastawione wobec władzy, lub osoby sprzeciwiające się nowej, postępowej nietolerancji. Wszystkie dotychczasowe marsze, zostaną zastąpione jednym, ale za to Wielkim Marszem Szmat. Będzie cudownie i tęczowo - na lewo pedał, na prawo lesbijka, u dołu pijak w zaszczanych gaciach, a u góry ćpun mający właśnie odlot. Tak będzie już za kilka lat, a potem zielona wyspa zamieni się w piasek i znikną wszystkie palmy, zostaną tylko te z gabinetu konferencyjnego Donalda Tuska.
Film, słuchowisko - fragment książki Mieczysława Kieta p.t. "Kryptonim T-4"
Temat: Eutanazja - państwowy, lub prywatny interes, przynoszący dobre zyski.
W Berlinie, w lipcu 1939 r. - kancelaria wodza NSDAP opracowała pod hasłem "eutanazji" wielką akcję o kryptonimie "T-4". Projekt przewidywał pozbawianie życia ludzi nieproduktywnych - psychicznie chorych, kaleki (ludzi określonych w projekcie jako puste skorupy ludzkie). Akcja wyraźnie podkreślała wielkie oszczędności z tego tytułu dla władzy i to też było głównym celem całej akcji. Uważam, że obecne działania, oraz korzyści wynikłe z tych działań, niosą ze sobą ten sam cel jak w roku 1939.
S. Hawking, wzorem B. Shawa, ostatnio wypowiedział się na temat eutanazji - dwa wielkie autorytety i podobny cel - EUTANAZJA - humanitarny gaz i humanitarna szpryca. A moim skromnym zdaniem, za S. Hawkingiem - stoi cały sztab liberalnych, tolerancyjnych naukowców i nie tylko. Szanowni Państwo - proszę byście zeszli z kosmosu na ziemię i zapoznali się nieco z historią - konkretnie z Akcją T-4 - nazwaną tak od ulicy - Tiergartenstrasse 4 - gdzie mieścił się gmach kancelarii partyjnej Hitlera.
S. Hawkingowi pragnę przypomnieć - że jego stosunek do eutanazji - wyraźnie podkreśla, że zdobyta wiedza o kosmosie, nie chroni przed ziemską głupotą. Czy nie wydaje się Państwu to dziwne, że z jednej strony wiele państw zniosło karę śmierci, którą wykonywano głównie na bandziorach - a z drugiej strony te same łaskawe kraje pragną, lub już realizują, program tzw Eutanazji?
Moim zdaniem program (który ma obejmować i nastolatków), ma przynieść tylko wysokie oszczędności i nic nie ma wspólnego z dobrym sercem. Serca, nerki, wątroba (o ile poddawany eutanazji pacjent nie miał uszkodzone), pewnie zaraz po zabiegu trafiają do lodówki jako części zamienne, na przeszczepy - a reszta do pieca.

przez Stracona100 03 sie 2016, 18:18
"Zabijanie psychotropami" i "eutanazja chorych psychicznie" to dwie różne sprawy - obie bardzo "śliskie" i generujące spore nadużycia/możliwości.

Właśnie otrzymałam najnowszy nr "Psychiatry" poświęcony niemal w całości eutanazji chorych psychicznie.
Poczytam i być może czymś się podzielę :)

- E.M.Remarque

Sortuj wg