leki antydepresyjne nie powodujące tycia

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Stracona100 29 cze 2016, 22:57
pneum napisał(a):Stracona100, jak chcesz patent na odchudzanie i masz ChAD/borderline/OCD, to polecam topiramat

"Możliwe skutki uboczne:

>Najczęściej: senność, zawroty głowy, zwiększona pobudliwość nerwowa, niezborność ruchów, zmęczenie, zaburzenia mowy, spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia widzenia, zaburzenia pamięci, splątanie, zaburzenia czucia, podwójne widzenie, jadłowstręt, oczopląs, nudności, zmniejszenie masy ciała, trudności w wysławianiu się, trudności w koncentracji, depresja, bóle brzucha, brak siły i zaburzenia nastroju."

Chyba jednak sobie odpuszczę :roll:

przez zalezna 29 cze 2016, 23:02
elo napisał(a):neuroleptyk neuroleptykowi nierowny
enpe po oli przytyjesz 30 kilo - po innym mozesz te 30 zgubic w pol roku :)))

jestem skłonna uwierzyć, że na neuro przy zdrowym podejściu do jedzenia i odrobiną ruchu można zachować szczupłą sylwetkę, ale żeby chudnąć na niej? to dla mnie całkowita abstrakcja. pierwszy raz słysze o chudnięciu na neuroleptykach, powszechna opinia raczej głosi o przytyciu.
ja brałam i kventiax i kwetaplex, olanzapinę, ketrel... po ostatnich przytyłam 15kg w 4 miesiące, a wcale się nie obżerałam (swoją drogą od stycznia to jedyny taki raz w moim życiu, gdzie moja waga poszła do góry.. a biorę małe dawki :/ )
zalezna

przez elo 30 cze 2016, 11:08
zalezna napisał(a):ale żeby chudnąć na niej?

no mowie ci ze schudlo mi sie 15 kilo bez diety czy tez cwiczen i w ulotce rowniez o tym pisze [choc osobiscie w nie nigdy nie wierze] -> "zmniejszenie masy ciała"
zalezna napisał(a):powszechna opinia raczej głosi o przytyciu.

"powszechna opinia" ludzi z internetu [w tym i z tego forum] to w 90% bzdury :)))
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pneum 30 cze 2016, 12:51
Stracona100, jedyny stabilizator nastroju, który stabilizuje mojego ChAD-a rapid-cycling i borderline'a, pamiętaj, że nie każdy łapie wszystkie skutki uboczne, ja w tej chwili mam tylko trochę pogorszoną koncentrację, zmniejszone libido i wypadanie włosów. Najważniejsze, że mam pierwszą w życiu remisję, po 11 latach choroby :D
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez zalezna 30 cze 2016, 14:08
elo napisał(a):no mowie ci ze schudlo mi sie 15 kilo bez diety czy tez cwiczen i w ulotce rowniez o tym pisze

w jakiej ulotce?

"powszechna opinia" ludzi z internetu [w tym i z tego forum] to w 90% bzdury :)))

nie mówie o ludziach z internetu. byłam 6cio krotnie hospitalizowana stąd znam różne historie ludzi. no i po sobie. no i lekarze psychiatrzy też o tym mówią. a co do internetu to są to tacy sami ludzie jak na żywo, nie wiem po co by mieli kłamać?
zalezna

przez elo 30 cze 2016, 16:19
zalezna napisał(a):
elo napisał(a):no mowie ci ze schudlo mi sie 15 kilo bez diety czy tez cwiczen i w ulotce rowniez o tym pisze

w jakiej ulotce?

w ulotce arypiprazolu -> "zmniejszenie masy ciała, jadłowstręt; nerwowość, pobudzenie" moge ci zrobic fote ulotki - chcesz? :)))
zalezna napisał(a):byłam 6cio krotnie hospitalizowana

jo tylko piec : (((
zalezna napisał(a): a co do internetu to są to tacy sami ludzie jak na żywo, nie wiem po co by mieli kłamać?
wiesz w internecie wszyscy uzyszkodnicy to α i Ω lecz w rzeczywistosci to buce bez wiedzy medycznej :cry:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez zalezna 30 cze 2016, 16:34
elo napisał(a):w ulotce arypiprazolu -> "zmniejszenie masy ciała, jadłowstręt; nerwowość, pobudzenie" moge ci zrobic fote ulotki - chcesz? :)))

w ulotce sertraliny(choć to SSRI a nie neuro) też jest napisane to samo, spytam o to mojego lekarza. martwią mnie tylko skutki uboczne pod postacią drżeń i mięśni ciała, bo i bez leków to mam.

wiesz w internecie wszyscy uzyszkodnicy to α i Ω lecz w rzeczywistosci to buce bez wiedzy medycznej :cry:

chyba przesadzasz. ja osobiście po tym, co przeszłam (choroba, pobyty w szpitalach, leczenie psychotropami, psychoterapia) dużo się nauczyłam, nie żeby było mi to jakieś przydatne(bo jedyne , czego się nauczyłam to, żeby trzymać się jak najdalej od psychiatrów, a tym bardziej od tak mętnej nauki jaką jest psychologia.
zalezna

przez elo 30 cze 2016, 16:40
zalezna napisał(a):ja osobiście po tym, co przeszłam (choroba, pobyty w szpitalach, leczenie psychotropami, psychoterapia) dużo się nauczyłam,

wierze :))) i owe α i Ω czyt. buce to nie bylo o tobie :D
zalezna napisał(a): tym bardziej od tak mętnej nauki jaką jest psychologia.

i tu sie z tb zgodze ;)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez Kiya 30 cze 2016, 17:07
Ja schudłam na jakimś naszym odpowiedniku Prozacu (nie pamiętam co to dokładnie było). Ale to chyba tylko szalona reakcja mojego organizmu, bo w ulotce w skutkach ubocznych było wyraźnie napisane, że się po nich tyje. :bezradny:
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez Kiya 30 cze 2016, 17:14
zalezna napisał(a):z wagi 38kg przeszłam do 57kg. teraz już pewnie nigdy nie odzyskam swojej dawnej sylwetki:(

Rozumiem, że albo leczysz się na anoreksję, albo masz 10 lat.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez zalezna 30 cze 2016, 17:20
Kiya napisał(a):Rozumiem, że albo leczysz się na anoreksję, albo masz 10 lat.

ani jedno , ani drugie ;)
zalezna

przez Reynevan 30 cze 2016, 19:18
zalezna napisał(a): ja osobiście po tym, co przeszłam (choroba, pobyty w szpitalach, leczenie psychotropami, psychoterapia) dużo się nauczyłam, nie żeby było mi to jakieś przydatne(bo jedyne , czego się nauczyłam to, żeby trzymać się jak najdalej od psychiatrów, a tym bardziej od tak mętnej nauki jaką jest psychologia.

Kiedyś doszłam do podobnych wniosków. ;)
Reynevan

przez zalezna 01 lip 2016, 22:43
elo
poza tym nawet jeśli chudniesz to potem zostaje wisząca skóra, którą trzeba jednak wyrobić ćwiczeniami. inaczej się nie da ;)
zalezna

przez joha 01 lip 2016, 22:55
Jeśli nadmiar włosów można oddać na perukę, to czy nadmiar skóry też może się komuś przydać?
joha

Sortuj wg