leki antydepresyjne nie powodujące tycia

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez zalezna 26 cze 2016, 00:14
czy istnieją? słyszałam o jakichś lekach antydepresyjnych nowej generacji , które ponoć eliminują nieprzyjemny skutek brania - TYCIE.
ktoś się z tym spotkał? proszę o pilną odp
zalezna

przez bedzielepiej 26 cze 2016, 11:37
zalezna napisał(a):czy istnieją? słyszałam o jakichś lekach antydepresyjnych nowej generacji , które ponoć eliminują nieprzyjemny skutek brania - TYCIE.
ktoś się z tym spotkał? proszę o pilną odp

Tak, dostawałam, te słynne leki nowej generacji to SSRI, średnio po pół roku zażywania +10 kg masy ciężkiej.

Nie istnieją

przez zalezna 26 cze 2016, 19:27
59357 użytkowników na forum... może ktoś jeszcze się wypowie? naprawdę nie ma nikogo?
zalezna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez HoyaBella 26 cze 2016, 19:33
ja przytyłam po "głupiej" hydroksyzynce żartej mocno-codziennie połączonej z siedzeniem w domu i niewychodzeniem nigdzie.

ale serio, w stanach mega stresu jak nie jem NIC, to hydroksyzynka zrobi mi tak, że za 2-3 godziny "przypomni mi się" że jest coś takiego jak głód i zjem cokolwiek.

przez zalezna 26 cze 2016, 19:39
HoyaBella napisał(a):ja przytyłam po "głupiej" hydroksyzynce żartej mocno-codziennie połączonej z siedzeniem w domu i niewychodzeniem nigdzie.

ale mi chodzi o antydepresanty , a nie benzodiazepiny.
zalezna

przez emilka200 26 cze 2016, 19:40
zalezna napisał(a):
HoyaBella napisał(a):ja przytyłam po "głupiej" hydroksyzynce żartej mocno-codziennie połączonej z siedzeniem w domu i niewychodzeniem nigdzie.

ale mi chodzi o antydepresanty , a nie benzodiazepiny.

hydro to nie bezno

przez coccinella 26 cze 2016, 19:42
hydroksyzyna nie jest benzo!

podczas brania leków trzeba się obserwować. Jeśli widzisz, że pobudzają apetyt, to zmieniasz lek. Kilogramy nie biorą się z powietrza, tylko ze wzmożonego apetytu. Każdy reaguje na lek inaczej. Trzeba przetestować na sobie.
Nie chce mi się.

przez zalezna 26 cze 2016, 19:44
coccinella napisał(a):hydroksyzyna nie jest benzo!

ale ma bardzo podobne działanie.

podczas brania leków trzeba się obserwować. Jeśli widzisz, że pobudzają apetyt, to zmieniasz lek.

a istnieje taki antydepresant po którym się nie tyje?

Kilogramy nie biorą się z powietrza, tylko ze wzmożonego apetytu.

kilogramy mogą się brać z zatrzymania wody w organizmie i zmniejszonego przez leki metabolizmu. można stosować dietę, ruszać się, ćwiczyć a i tak przytyć. na to nie ma reguły.
zalezna

przez coccinella 26 cze 2016, 19:49
zalezna napisał(a):ale ma bardzo podobne działanie.

niebardzo

a istnieje taki antydepresant po którym się nie tyje?

chyba nie czytasz ze zrozumieniem...

kilogramy mogą się brać z zatrzymania wody w organizmie i zmniejszonego przez leki metabolizmu. można stosować dietę, ruszać się, ćwiczyć a i tak przytyć. na to nie ma reguły..

woda to nie tłuszcz, przestajesz brać jak masz uciążliwe skutki uboczne i wszystko wraca do normy.
Nie chce mi się.

przez zalezna 27 cze 2016, 02:00
zalezna napisał(a):ale ma bardzo podobne działanie.

coccinella napisał(a):niebardzo

nie zamierzam się z Tobą sprzeczać

woda to nie tłuszcz

nieee, naprawdę? :roll: Nadmiar wody w organizmie powoduje obrzmienie i spuchnięcie ciała, co objawia się przytyciem.

przestajesz brać jak masz uciążliwe skutki uboczne i wszystko wraca do normy.

przestajesz brać jak psychiatra tak zadecyduje.
zalezna

przez dia 27 cze 2016, 12:13
Na każdego leki działają różnie. Ja na fluoksetynie straciłam 5 kg (z normalnej wagi do niedowagi) i to po miesiącu, i z reguły się po niej chudnie, ale słyszałam o ludziach którzy przytyli jak diabli :? Więc wszystko zależy od organizmu, jak ci nie pasuje lek to prosisz psychiatrę o zmianę. I nie, nie przestajesz brać jak psychiatra zdecyduje, przestajesz jak ty zdecydujesz, no chyba że jesteś w szpitalu. Nikt ci na siłę nic do gardła nie pakuje. Ewentualne skutki uboczne samowoli to już inna sprawa.
dia

przez zalezna 27 cze 2016, 13:34
dia napisał(a):Więc wszystko zależy od organizmu, jak ci nie pasuje lek to prosisz psychiatrę o zmianę. I nie, nie przestajesz brać jak psychiatra zdecyduje, przestajesz jak ty zdecydujesz, no chyba że jesteś w szpitalu. Nikt ci na siłę nic do gardła nie pakuje. Ewentualne skutki uboczne samowoli to już inna sprawa.

zmienić zawsze można, ale odstawić samemu - chyba tylko wtedy jak się nie ma kontrolujących na każdym kroku rodziców :)
zalezna

przez julusia 28 cze 2016, 22:02
moim zdaniem sertralina nie powoduje tycia
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez warning 28 cze 2016, 22:16
julusia napisał(a):moim zdaniem sertralina nie powoduje tycia

Popieram, zwłaszcza w niskich dawkach (do 75 mg) sertralina nie powodowała u mnie tycia. Podobnie fluoksetyna, zwłaszcza w pierwszym okresie, w niskich dawkach (około 20-30 mg).
Są publikacje, w których wykazano, że każdy SSRI sprzyja tyciu po dłuższym okresie przyjmowania (po około roku), jednak sertra i fluo mają ku temu mniejszy potencjał, niż np. paroksetyna czy citalopram.

Sortuj wg