Leki - bulimia

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki - bulimia

przez emilka200 26 cze 2016, 13:47
Nie zawsze po objadaniu się wymiotuję. Często jest tak, że jem tyle, że samo idzie, nie musze się zmuszać.
A czasem nie wymiotuję w ramach ukarania siebie. Tyle się nażarłaś, to teraz cierp, będziesz gruba.

Chciałabym wyrzucić ze swojej diety mięso (chociaż jego już prawie nie jem, bo nie lubię) i gluten. Raw jest fajna opcją. Ale mam strasznie mało motywacji, żeby to wszystko poplanować, nie musiać już o przygotowywaniu posiłków. Jestem leniem, nic mi się nie chce, brak motywacji. Chciałabym, żeby ktoś mi ułożył taką dietę, dokładnie rozpisał co i jak, moze to by mnie zmotywowało.

Skąd czerpiesz przepisy? Sama cobie układałaś?

Leki - bulimia

przez kotek em 26 cze 2016, 14:34
bedzielepiej napisał(a):Współczuję, jednak obawiam sie ze liczac na cudowne leki od psychiatrów możesz się gorzko rozczarować. Bynajmniej nie znam takiego, który zażywany nie powodowałby przytycia. Akurat brałam fluoksetynę i inne SSRI, i zawsze tyłam po nich 10 kg. Poprawiają apetyt te leki.

Raczej jest to kwestia indywidualna. Żaden z leków, które przyjmowałam nie wpływał na apetyt i nie spowodował wzrostu masy ciała.

emilka200 napisał(a): Chciałabym, żeby ktoś mi ułożył taką dietę, dokładnie rozpisał co i jak, moze to by mnie zmotywowało.

Umów się na wizytę do dietetyka. Znajoma stosowała dietę, w której miała podane konkretne zestawy posiłków.
Obrazek

Leki - bulimia

przez emilka200 26 cze 2016, 15:05
kotek em napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Współczuję, jednak obawiam sie ze liczac na cudowne leki od psychiatrów możesz się gorzko rozczarować. Bynajmniej nie znam takiego, który zażywany nie powodowałby przytycia. Akurat brałam fluoksetynę i inne SSRI, i zawsze tyłam po nich 10 kg. Poprawiają apetyt te leki.

Raczej jest to kwestia indywidualna. Żaden z leków, które przyjmowałam nie wpływał na apetyt i nie spowodował wzrostu masy ciała.

emilka200 napisał(a): Chciałabym, żeby ktoś mi ułożył taką dietę, dokładnie rozpisał co i jak, moze to by mnie zmotywowało.

Umów się na wizytę do dietetyka. Znajoma stosowała dietę, w której miała podane konkretne zestawy posiłków.

byłam 2 razy u dietetyka. Jeden nie chciał mi ułożyć diety bez mięsa, bo taka szkodzi...
od drugiego dostałam spis produktów, ale nie była z tego ułożona dieta. Tylko wskazówki co jeść, jaka ilość i sama miałam sobie układać. Porzuciłam. Nie mam motywacji.

Obaj dietetycy z dobrymi opiniami na znanym lekarzu..
Zna ktoś dietetyka, co układa wege diety?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki - bulimia

przez bedzielepiej 26 cze 2016, 15:07
kotek em napisał(a):Raczej jest to kwestia indywidualna. Żaden z leków, które przyjmowałam nie wpływał na apetyt i nie spowodował wzrostu masy ciała.

A jakie brałaś? I ile czasu?

U mnie leki spowalniają jakoś przemianę materii, po jednym z SSRI miałam nawet 2 tygodniowe zaparcia 8) więc nawet nie obżerając się nabierałam masy. Dopiero od kilku lat coś się mi rozregulowało i mam napady wilczego głodu. Może to kwestia indywidualna, wolałabym jednak chudnąć po lekach niż tyć :P

emilka200 napisał(a):Nie zawsze po objadaniu się wymiotuję. Często jest tak, że jem tyle, że samo idzie, nie musze się zmuszać.
A czasem nie wymiotuję w ramach ukarania siebie. Tyle się nażarłaś, to teraz cierp, będziesz gruba.

Chciałabym wyrzucić ze swojej diety mięso (chociaż jego już prawie nie jem, bo nie lubię) i gluten. Raw jest fajna opcją. Ale mam strasznie mało motywacji, żeby to wszystko poplanować, nie musiać już o przygotowywaniu posiłków. Jestem leniem, nic mi się nie chce, brak motywacji. Chciałabym, żeby ktoś mi ułożył taką dietę, dokładnie rozpisał co i jak, moze to by mnie zmotywowało.

Skąd czerpiesz przepisy? Sama cobie układałaś?

Bywa że kupuję np. pół kilo czereśni i zjadam jako jeden posiłek. Albo robię koktajl z truskawkami, bananami. Jakoś nie chce mi się wymyślać wyszukanych potraw. Jest tyle różnorodnych owoców i warzyw, teraz jest najlepszy czas bo sezonowe owoce. Dla większej motywacji czytam sobie różne blogi, czasem mnie natchnie na coś fajnego, np teraz odkryłam lody z mrożonych bananów. W życiu bym nie pomyślała, że zamrożony i zblendowany banan smakuje lepiej niż sklepowe lody.

Moją motywacją jest poprawienie stanu zdrowia, czyli wyjścia z lęków i depresji, no i chcę schudnąć.

Mi z kolei nigdy jakoś nie pasowały diety, które ktoś rozpisał, próbowałam już i chodziłam głodna i wściekła. Liczenie kalorii nie dla mnie, nawet jakbym wytrzymała jakiś czas, to szybko bym miała efekt jojo. Niektóre raw weganki piszą że jedzą nawet po 3000 kalorii dziennie, a chude są jak szczapy.

Leki - bulimia

przez kotek em 26 cze 2016, 15:41
bedzielepiej napisał(a):A jakie brałaś? I ile czasu?

Przyjmuję leki od ponad trzech lat. Depralin, Aciprex, Escitalopram zamiennie.
Obrazek

Leki - bulimia

przez emilka200 02 lip 2016, 14:49
sama już nie wiem... niby jest upał, ludziom nie chce się jeść, a ja bym najchętniej opier***ła wiadro czekolady :why:

Leki - bulimia

przez coccinella 02 lip 2016, 22:42
emilka200 napisał(a):sama już nie wiem... niby jest upał, ludziom nie chce się jeść, a ja bym najchętniej opier***ła wiadro czekolady :why:

ehh...mam podobnie :(
Nie chce mi się.

Sortuj wg