Agoniści dopaminy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Agoniści dopaminy

przez dopamine 26 maja 2016, 11:45
Mam pytanie do znawców tematu czy wszyscy Agoniści dopaminy pobudzają również autoreceptory dopaminowe, bowiem gdyby tak było początek ich terapeutycznego działania byłby opóźniony tak jak to ma miejsce w przypadku większości leków przeciwdepresyjnych.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

Agoniści dopaminy

przez bedzielepiej 26 maja 2016, 15:15

Agoniści dopaminy

przez dopamine wczoraj, 05:00
Piąty tydzień na Pramipeksolu . Lek nadal blokuje synteze dopaminy co objawia się u mnie zobojetnieniem, apatią,słabą motywacją , anhedonią. Czyli lek działa co mnie cieszy pomimo tylu -samych negatywnych skutków . Formalnie czas zadziałania Pramipeksolu może oscylowac wokół nawet ośmiu tygodni i dłużej. Po odhamowaniu dopaminy działa on skutecznie ponoć długo o wiele dłużej niż inni agoniści dopaminy którzy nie są jak Pramipeksol agonistami autoreceptorow D2 . Pobudzenie autoreceptorow D2 przez pramipexol sprawia ze w pierwszych kilku-kilkunastu tygodniach blokuje on synteze,uwalnianie i metabolizm dopaminy powodujac jej skrajny deficyt i takie objawy jak powyżej opisywalem. Z czasem nastepuje desensytyzacja autoreceptorow D2 i synteza dopaminy powraca do stabilnego poziomu. Trwa to dosyć długo i jest wtedy nieprzyjemnie jednak świadomość pojawiacej się wcześniej czy później gratyfikacji w postaci poprawy nastroju i funkcji poznawczych pozwala łatwiej przejść te początkowe niedogodności.
Od 04.11. 2016 r.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Agoniści dopaminy

przez zzYxx wczoraj, 20:51
Daj znać jak już się odblokuje. Ja bym pewnie nie wytrzymał bo (przynajmniej w teorii) mam już ogromny deficyt dopy i ledwo ogarniam.
The Walking Dead.

Agoniści dopaminy

przez dopamine wczoraj, 22:51
zzYxx napisał(a):Daj znać jak już się odblokuje. Ja bym pewnie nie wytrzymał bo (przynajmniej w teorii) mam już ogromny deficyt dopy i ledwo ogarniam.

OK . Sam jestem ciekaw ile to jeszcze potrwa.
Od 04.11. 2016 r.

Sortuj wg