Warto brać leki?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Warto brać leki?

przez Lucid Dream 08 mar 2016, 10:44
Lekarz przepisał mi wczoraj Sulpiryd 100mg i Trittico CR 75 mg, ale boje się ich brać.
Mam dystymie, zaburzenia lękowe, bezsenność, sporo natrętnych myśli w głowie i już z 10 lat izoluje się od świata.
Cały czas się zastanawiam jak bez leków to pokonać, bo boje się brać psychotropów.
Głównie boje się tego, że wywołają u mnie jakieś nieodwracalne skutki uboczne i już nigdy nie będę normalny, a bardzo bym chciał jeszcze doznać prawdziwego życia, bo mam dopiero 24 lata. Ktoś brał te leki i normalnie po nich funkcjonuje?

Warto brać leki?

przez monapayne 08 mar 2016, 10:51
Slusznie się boisz. W moim przypadku leki pogorszyły sprawę. Były momenty, ze wydawało mi się ze leki pomagają. Ale teraz nie biorę ich wcale i wiem, ze po nich nie byłam sobą, zwłaszcza prz odstawieniu.

Te leki co masz to i tak są niezbyt groźne. Ale są.

Moje zdanie jest takie, ze jak leki to na mocna depresję, schizofrenię ewentualnie histerię. Ale zaburzenia lekowe to i tak trzeba samemu rozwiązać albo terapia.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Warto brać leki?

przez Lord Kapucyn 08 mar 2016, 15:49
Trazodon (Trittico CR) to lek przeciwdepresyjny z grupy SARI i dodatkowo lek "nasenny". Nad SSRI na pewno ma tę przewagę, że nie powoduje dysfunkcji seksualnych (a przynajmniej zaburzeń erekcji). Ja swojego czasu brałem 450mg tego leku, bo go sprzedają w dwóch wersjach- tabletkach 75mg podzielnych na 1/3 i tabletkach 150mg podzielnych na 1/3. Brałem trzy całe tabletki x 150mg. Jako środek nasenny,ululywacz do snu sprawdzał się rewelacyjnie. Co do działania przeciwdepresyjnego... szału nie ma, ale mną się nie sugeruj.

Co do sulpirydu, też go brałem, ale dłuższy romans miałem z jego młodszym bratem- amisulprydem(Solian), substancją wysoce zbliżoną pod względem budowy chemicznej i działania farmakologicznego. Ich wielką zaletą jest to, że w przeciwieństwie do większości neuroleptyków nie posiadają tzw. "brudnego" profilu farmakologicznego. W zasadzie najpoważniejszym defektem tej dwójki (sulpiryd & amisulpryd) jest to, że powodują dość spory wzrost prolaktyny i wydłużają odstęp QT (jeżeli nie chorujesz na wrodzone wydłużenie QT, ani nie bierzesz innych leków, które go wydłużają to zbytnio bym się tym nie przejmował). Co do działania amisulpryd to był jeden z da best leków przeciwdepresyjnych,antyaustycznych jakie brałem w ogóle. We Włoszech jest zarejestrowany jako Deniban do leczenia dystymii właśnie. Poza tym dramatycznie zredukował mi natrętne myśli (mimo, że to nie jest typowy lek na natręctwa). Czasami jeszcze biorę go doraźnie od czasu do czasu. Także za ten lek Sanofi-Aventis dostaje ode mnie 5+ . Sulpiryd jako starszy braciszek działa dość podobnie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Warto brać leki?

przez elo 08 mar 2016, 16:01
Lord Kapucyn napisał(a):Co do działania amisulpryd to był jeden z da best leków przeciwdepresyjnych,antyaustycznych jakie brałem w ogóle. We Włoszech jest zarejestrowany jako Deniban do leczenia dystymii właśnie. Poza tym dramatycznie zredukował mi natrętne myśli (mimo, że to nie jest typowy lek na natręctwa). Czasami jeszcze biorę go doraźnie od czasu do czasu. Także za ten lek Sanofi-Aventis dostaje ode mnie 5+ .

+1
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Warto brać leki?

przez wiejskifilozof 08 mar 2016, 16:01
Za nie branie leków,czeka opierz od lekarza.

Warto brać leki?

przez mark123 08 mar 2016, 16:07
Też się obawiam brać leku, który przepisał mi lekarz (lek na depresje i somatyzacje). Na razie nie wykupiłem go. Mam dość delikatny organizm i jest spore prawdopodobieństwo, że wystąpiłoby dużo działań ubocznych.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Warto brać leki?

przez elo 08 mar 2016, 16:12
mark123 napisał(a):Mam dość delikatny organizm i jest spore prawdopodobieństwo, że wystąpiłoby dużo działań ubocznych.

tu nie chodzi nawet o jakis tam delikatny organizm bo na poczatku leczenia praktycznie kazdy ich doswiadcza ale potencjalne korzysci>>>uboki
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Warto brać leki?

przez agusiaww 09 mar 2016, 12:48
Lucid Dream, czesc powie ze nie warto a czesc ze warto. Ja biore i nie jest rozowo ale mozna funkcjonowac a to najwazniejsze. Jak na Ciebie podziałają nie wiem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Warto brać leki?

przez Lucid Dream 09 mar 2016, 13:06
agusiaww napisał(a):Lucid Dream, czesc powie ze nie warto a czesc ze warto. Ja biore i nie jest rozowo ale mozna funkcjonowac a to najwazniejsze. Jak na Ciebie podziałają nie wiem.

Podziałały i to bardzo szybko, wróciła motywacja i nie odczuwam lęku :)
Chodzę cały dzień uśmiechnięty i dosłownie wszystko mi sprawia przyjemność, jeszcze nigdy tak dobrze się nie czułem :lol:
Chyba dobrze, że zdecydowałem się na leki :)

Warto brać leki?

przez warrior11 09 mar 2016, 16:31
Lucid Dream, podejrzanie szybka ta poprawa
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Warto brać leki?

przez Lord Kapucyn 09 mar 2016, 16:43
warrior11 napisał(a):Lucid Dream, podejrzanie szybka ta poprawa

Czemu podejrzanie szybka? Antagoniści presynaptyków D2(sulpiryd/amisulpryd) działają w zasadzie od razu, a jak wcześniej chłopok cierpiał na bezsenność to po trazodonie(Trittico) przynajmniej ładnie się wyspał. Zresztą skoro to jego pierwsze leki, to jeszcze nie ma przerytego organizmu. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Warto brać leki?

przez warrior11 09 mar 2016, 18:30
Lord Kapucyn,
Dobrze,że wspominasz o przerytym organiźmie.Warto o tym pomyśleć,zanim wejdzie się w psychotropy.
Generalnie łatwo się w to wchodzi,ale już wyjść z tego,to czasami prawdziwa sztuka.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Warto brać leki?

przez lexon 09 mar 2016, 18:41
Warto Jeśli stwierdzasz że nie potrafisz bez nich funkcjonować. W każdym innym przypadku - Nie.

Warto brać leki?

przez Lucid Dream 09 mar 2016, 19:18
a psychoterapia może mi coś dać? Jak tak mnie pobudziły te leki to chce to jakoś wykorzystać.
Mam problemy od dziecka i niewiele pamiętam z początków mojej nerwicy i dystymi.
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

Sortuj wg