Doświadczenia z akatyzją

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy kiedykolwiek w życiu doświadczyliście akatyzji?

Tak
5
100%

Nie
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

Doświadczenia z akatyzją

przez take 09 mar 2016, 14:45
Miałem pewnego rodzaju pobudzenie ruchowe, mogłem być nieco rozdrażniony, ale przede wszystkim miałem wyraźnie nieprzyjemny, fizyczny niepokój po Abilify. Na szczęście dzisiaj jest znacznie lepiej, jeśli chodzi o problemy "akatytyczne". Najgorsze nieprzyjemne uczucie niepokoju (wręcz) minęło. To ta nieprzyjemność mogła mi najbardziej przeszkadzać. Mam za to pewne zawroty głowy ostatnio, to pewnie przez przerwę w leczeniu paroksetyną. Dziś zażyłem znowu 10 mg paroksetyny. W nocy miałem trudności z zasypianiem, coś jakby psychiczny niepokój. W piątek mam wizytę u psychiatry, i to na czas przed południem jestem zapisany, czyli zostały mi do niej niecałe dwie doby. "Nie mogę się doczekać" :( Jakby odliczam czas do kolejnej wizyty w przychodni.
F21, F42.2, F84.5

Doświadczenia z akatyzją

przez monapayne 09 mar 2016, 15:34
To po prostu neurologiczne, take.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doświadczenia z akatyzją

przez take 09 mar 2016, 16:52
Właśnie, neurologiczne, nie psychiatryczne, cielesne, nie psychiczne. Te efekty uboczne po zażyciu Abilify u mnie były "zmysłowym" cierpieniem, nie umysłowym.
F21, F42.2, F84.5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Doświadczenia z akatyzją

przez take 10 mar 2016, 07:39
Lord Kapucyn napisał(a):To przez to, że paroksetyna jest inhibitorem wielu wątrobowych enzymów mikrosomalnych cytochromu P450. Paroksetyna jest silnym blokerem CYP2D6 i słabym CYP3A4, a arypiprazol jest metabolizowany głównie przez te dwa enzymy, co za tym idzie paroksetyna może zwiększać stężenie arypiprazolu we krwi ponad stężenia w warunkach normalnych odpowiadające spożyciu danej dawki arypiprazolu. A to może z kolei nasilać efekty toksyczne i skutki uboczne drugiego leku. Ale takie interakcje są właściwie na porządku dziennym przy lwiej części leków, nie ma co się za bardzo tym przejmować.

Wczoraj przed zażyciem paroksetyny nie miałem już nieprzyjemnego niepokoju fizycznego wręcz wcale. Gdy zażyłem ją, to miewałem jakby słabą akatyzję (ale i tak była ona wyraźnie mniej nieprzyjemna, niż ta, co była jeszcze we wtorek). Dziś wstałem ok. 5:10, mogłem usnąć po północy, ale gdzieś między 18:20 a 21:20 miałem "drzemkę" (chyba nawet miałem jakiś sen). Po paroksetynie "z reguły" jestem bardziej senny. Od zażycia ostatniej dawki arypiprazolu przeze mnie minęło ok. 114 godzin. Wczoraj nastąpiła wyraźna poprawa, jeśli chodzi o samopoczucie, ale miałem zawroty głowy, pewnie przez przerwę w zażywaniu paroksetyny.
F21, F42.2, F84.5

Doświadczenia z akatyzją

przez monapayne 10 mar 2016, 10:20
A ja codziennie budze się z akatyzja z postaci dyskinezy.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Doświadczenia z akatyzją

przez take 10 mar 2016, 17:39
Wydaje mi się, że teraz też mam pewną akatyzję, na szczęście mniejszą, niż to było we wtorek. Miewałem też pewne "zawroty głowy" (domyślam się, że to może być to, co po angoielsku nazywają "lightheadness", myślę, że ma to związek z arypiprazolem, moje widzenie może przynajmniej mi się wydawać nieco "nieostre", co też wiązałbym z arypiprazolem). Nie pamiętam, czy dziś wziąłem paroksetynę :) Jeśli wziąłem, to mogła ona ułatwić przyswajanie arypiprazolu i spowodować pewne nasilenie skutków jego obecności w organizmie. Dziś znowu wstałem ok. piątej rano, usnąłem chyba po pólnocy, chociaż wziąłem wczoraj około południa paroksetynę (10 mg).
F21, F42.2, F84.5

Doświadczenia z akatyzją

przez linka 10 mar 2016, 19:21
Przy zbyt szybkim wejściu na dawkę terapeutyczną przy Fluoksetynie miałam, paskudna sprawa. Doraźnie dostałam na to alprazolam.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doświadczenia z akatyzją

przez monapayne 10 mar 2016, 20:26
A jak się to u Ciebie objawialo?

Doświadczenia z akatyzją

przez monapayne 10 mar 2016, 20:47
Czytam na forum drugs.com o wielu przypadkach późnych dyskinez występujących po zaledwie kilkumiesięcznym stosowaniu abilify. Wielu albo może i większości ludziom te objawy nie minęły. Dlatego uważam, ze abilify ma większe ryzyko rozwinięcia się stałych późnych dyskinez niż inne leki antypsychotyczne. Cos jest nie tak z tym lekiem. Do tego ma denna reklamę. Jest historia o człowieku, który był przedstawicielem tego leku, reklamował go, aż nagle wpadł w depresję i sam się zdecydował go wziąć.

Jest to na yt gdyby kogoś interesowało. Wystarczy wpisać "abilify kills"

Sortuj wg