Jakie leki przeciwlękowe najlpesze ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez brid 20 wrz 2015, 00:25
Witam.

Mam nową pracę, która wymaga duże kontaktu z ludźmi, kierowaniem nimi itp.
Niedawno poprosiłem lekarza o coś przeciwlękowego. Ze względu na to, że wcześniejsze `klasyki` na mnie nie działały, przepisał mi coś z Kwetapiny, czego nie było w aptece, za to sprzedali mi zamiennik KETREL. Dla mnie dużą dawką tego leku była cała tabletka (25) po której miałem problemy z serce i ciśnieniem. Zmniejszyłem ją i poza morderczymi porankami było w miarę ok.
Przy kolejnym spotkaniu z doktorem wspomnieniu o dolegliwościach z sercem dopisał mi PROPRANOLOL. Biorę to czasami, (nie tak, jak zalecał rano-wieczór), mam wrażenie, że z jednej strony mnie pobudza, ale z drugiej trochę się czuje ograniczony intelektualnie, na co nie mogę sobie za bardzo pozwolić. Po zażyciu PP wieczorem, mam problemy ze snem.

Mam do Was pytanie. Jeśli zdiagnozowałem sobie, że chce coś przeciwlękowego, to czy z Waszych doświadczeń uważacie, że KETREL i PROPRANOLOL to dobre składniki tymczasowe - przeciwlękowe? Tak jak wcześniej napisałem, działają trochę, ale czuje się po prostu bardziej ograniczony intelektualnie.

pozdrawiam,
będę wdzięczny na wypowiedzi.

a i wiem, że terapia.
ale nie teraz.

przez ekspert_abcZdrowie 21 wrz 2015, 11:47
Witaj brid!

Po pierwsze, to nie Ty powinieneś siebie diagnozować, tylko lekarz, u którego byłeś na wizycie. To lekarz decyduje o lekach i ich dawkach. Nie powinieneś się leczyć na własną rękę. I w przypadku zaburzeń lękowych rzeczywiście najlepsza byłaby psychoterapia, dlatego rozważ to rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez tristezza 07 paź 2015, 00:45
Przez kombinowanie z dawkami możesz sobie zaszkodzić. Najlepsze przeciwlękowe to benzodiazepiny, ale mocno uzależniają.
tristezza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Powietrzny Kowal 07 paź 2015, 01:26
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Witaj brid!

Po pierwsze, to nie Ty powinieneś siebie diagnozować, tylko lekarz, u którego byłeś na wizycie. To lekarz decyduje o lekach i ich dawkach. Nie powinieneś się leczyć na własną rękę. I w przypadku zaburzeń lękowych rzeczywiście najlepsza byłaby psychoterapia, dlatego rozważ to rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Hmm... Z pewnością na samych początkach początków....... Później niestety musisz przyznać Dominiko, że "siła sugestii" nabytej werbalnie słabnie wraz z ze wzrastającą siłą danego przypadku (czyli
zawsze) choroby. Wrednej niestety z reguły choroby. I sama wiesz, że później to już tylko i wyłącznie sam pacjent często decyduje...... Niestety. Nie miałem Cię Słonce zamiaru jakkolwiek "dyskredytować"...
Wiem jednak od swojej wiekowej Krysi (oraz oczywiście setek logicznych źródeł dalej wiarygodnych), że sedno skutecznej terapii tkwi głównie w sednie - czyli cierpliwości i logice (a w tych dwóch ostatnich jako aleksytymik czuję się niejako jak rekin w słonej wodzie xD)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez popiol 08 paź 2015, 22:31
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Witaj brid!

porady tych psychologów są tak tendencyjne, że w sumie to nic nie warte.
popiol

przez Psychopharm 09 paź 2015, 09:17
Każdy chwali swoje :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ewamala 14 paź 2015, 22:49
właśnie też szukam najlepszych. najbardziej bezlękowo czułam się na Paroxetynie, ale powoduje ona zaburzenia sexualne, czasem też nieodwracalne. Benzodiazepiny mnie usypiają i po nich jestem też ograniczona intelektualnie i mam taką jaką nieożliwość szczerego, spontanicznego uśmiechania się...taka blokada. uśpienie spontaniczności. i nie wiem. nie pomogę Ci. ale piszą super o buspironie i zaierzam go brać i znam osobę, która jak go wzięła to widziałam, że się zmieniła, wyluzowała-zupełnie inna osoba.... lęki puściły....

Sortuj wg