Eksperyment ketaminowy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Eksperyment ketaminowy

przez Psychopharm 02 cze 2015, 08:50
Chciałbym ale kurde nie mogę, bo się rozczarowałem. Niby czuję pewne działanie ale jest ono takie subtelne i słabe - czuję lekki optymizm i mniejszy ZOK, ale w sumie miałem też takie dni bez leków. Działania przeciwlękowego nie ma prawie żadnego (ale na to akurat nie liczyłem). Jutro kolejny wlew, zobaczymy. Ale jakbym miał porównywać z tym działaniem które miałem kiedyś na mircie to teraz jest bardzo słabo. W którym kierunku jestem popaprany to sam nie wiem :mrgreen: Ale objawy wskazują na depresję - takie połączenie endogennej z chroniczną, chociaż i pewne objawy atypowej by się znalazły (zmęczenie i senność).

Będę informować na bieżąco co i jak.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Eksperyment ketaminowy

przez Arasha 02 cze 2015, 18:23
Psychopharm, a jakie masz ciśnienie? Oznaczałeś sobie może poziom kortyzolu?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Eksperyment ketaminowy

przez Psychoanalepsja_SS 02 cze 2015, 19:32
Po prostu jednym pomoże, innym nie, co raczej na pewno wiąże się z odmienną przyczyną neurobiologiczną zaburzenia/choroby. Jeżeli komuś ma pomóc ketamina, to sądzę, że równie dobrze to i MXE, DXM czy inne dysocjanty pomogą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Eksperyment ketaminowy

przez jetodik 03 cze 2015, 08:00
może sobie kiedyś załatwie to MXE hehe, Kalebx się struł bo wcinał chore dawki, rekreacyjne a nie lecznicze ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Eksperyment ketaminowy

przez Psychopharm 03 cze 2015, 09:05
Arasha ciśnienie zdrowe, zazwyczaj 120/80, po wlewie nie było wzrostu ciśnienia, przyspieszenie akcji serca ale to ze stresu raczej. Kortyzol w badaniach zawsze wychodzi mi wyższy, podchodzący zazwyczaj pod górną granicę normy - nie przekracza jej więc to ewidentnie stres.

Psychoanalepsja_SS pewnie tak. Zgadzam się z tą odmienną przyczyną/podłożem. U mnie wszystkie znaki wskazują na słabą aktywność kory przedczołowej - i objawy i reakcja na leki to podpowiada (SSRI zmniejszają aktywność PFC a mirta zwiększa). Jak keta nie wypali to pozostaje mirta, NRI i inne leki zwiększające dopaminę w PFC (jak kombo fluo+olanzapina).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Eksperyment ketaminowy

przez MalaMi1001 03 cze 2015, 09:10
A ja mam pytanie trochę nie związane z tematem, za co właściwie odpowiada kortyzol i ile kosztuje takie badanie jego poziomu?

Eksperyment ketaminowy

przez Psychopharm 03 cze 2015, 09:16
Kortyzol wzrasta podczas stresu, w depresji często jest podwyższony. Ja płaciłem za badanie z krwi około 40 zł - najlepiej robić to z rana (7-8 godzina). Jeśli masz stale podwyższony poziom kortyzolu to źle, to grozi poważnymi skutkami, także fizycznymi, jak cukrzyca, osteoporoza, szybkie starzenie się skóry, nie wspominając o mózgu - chronicznie podwyższony poziom kortyzolu niszczy mózg i prawdopodobnie jest źródłem depresji.

Idealny lek przeciwdepresyjny obniża kortyzol gdy jest on podwyższony.

Czasami w badaniach wyjdzie niski kortyzol - to też może dawać objawy depresji (chociaż zazwyczaj inne niż podwyższony jego poziom).

Badanie kortyzolu ma znaczenie poglądowe - widać co się dzieje w organizmie, jaki jest poziom stresu. Jeśli kortyzol jest podwyższony ale w normie tzn. że przyczyną jest stres. Jeśli przekracza normę tzn. że może się coś dziać w organizmie (jakieś fizyczne podłoże) - ale wtedy są mocne objawy podwyższonego kortyzolu (poczytaj o zespole cushinga).

Eksperyment ketaminowy

przez Kalebx3 03 cze 2015, 14:06
Jeżeli komuś ma pomóc ketamina, to sądzę, że równie dobrze to i MXE, DXM czy inne dysocjanty pomogą.

Psychoanalepsja_SS, tak sądzisz ?
,,, ale palca byś za to nie dał uciąć .
Coś mi sie zdaje ,że kaszlaki tyle maja wspólnego z Ketaminą , co stara pomarszona baba z piekną młoda modelką . To kobieta i to kobieta ,,,chyba stary głupoty gadasz ,że kaszlaki antydepresyjnie mogłyby zadziałać . Ale gdyby zaaadziaaaaałały wtedy szacun wielki ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Eksperyment ketaminowy

przez Kalebx3 03 cze 2015, 14:20
może sobie kiedyś załatwie to MXE hehe, Kalebx się struł bo wcinał chore dawki, rekreacyjne a nie lecznicze

Jetodik ," kiedyś " to juz może być za póżno , bo wkrótce szlaban na tę substę.
Teraz to juz nawet nie kupuj , bo na ostatek pchaja wszelkie gówno , a głupcy biorą w ciemno .Jeszcze się zatrujesz i będzie płacz i obgryzanie paznokietków.
Za drugim razem kupiłem MXE ze sprawdzonego sklepu ( polecali mi go starzy narkomani co się raczą przeważnie MXE ) .
Byłem tym razem bardzo ostrożny i dawkowałem umiejętnie . Nastąpiłe pełna dysocjacja , potem wizuale i tego typu charakterystyczne dla MXE .
Po dwóch dniach "tancowania " obudziłęm się rano w nieciekawym lękliwym nastroju . Miałem wybór , albo wywalic resztę ( około 0,7 grama do klopa ) , albo jechac dalej i za tydzień czuć to samo co owego ranka z tym ,że 10 razy bardziej nasilone .
Ostatkiem woli i rozumu wyje-baaaaałeeeem to ścierwo do klopa . I nie żałuję .
Postanowiłem sobie wtedy ,że juz nigdy żadnych RC , niczego co nie jest z Apteki .

Eksperyment ketaminowy

przez Patryk29 03 cze 2015, 15:50
Psychopharm, i jak eksperyment jest jakaa reakcja po ketaminie?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Eksperyment ketaminowy

przez Kot_ 03 cze 2015, 16:21
Ja po metoksetaminie miałem poprawę w depresji tuż po podaniu, niestety nastepnego dnia pojawiały się zjazdy nastroju ostre. Ciekawe jak by było po ketaminie. Jak bym miał dostęp, walił bym bez zastanowienia.
Tylko że mxe stosowałem później rekreacyjnie (silna dysocjacja, blisko m-hole) może to miało wpływ na te zjazdy depresyjne.
Sprobowalbym bym jeszcze raz, tym razem tylko w dawkach terapeutycznych, ciekawe jak bym sie czuł.
Kot_

Eksperyment ketaminowy

przez Psychopharm 03 cze 2015, 18:34
Ok, dziś poszedł drugi wlew. Tym razem byłem mniej zestresowany i lepiej to przeszedłem. W połowie wlewu czuć efekty dysocjacyjne, tym razem czułem je jakby trochę mocniej - pierwsze pojawia się oszołomienie i lekkie zawroty głowy. Później miałem uczucie zatrzymania czasu a impulsy (szczególnie głos i dźwięki) docierają jakby z oddali, spowalniają. Twój głos robi się lekko bełkotliwy i momentami gada się bez sensu - ja dziś gadałem coś o sennej chmurze, że tak się czuję. Nie jest to nieprzyjemne, ale nie jest też przyjemne - dla tego efektu nigdy nie użyłbym tego leku jako narkotyku - wiem, że w tych celach walą większe dawki i efekty są mocniejsze, ale jak już pisałem nie jest to przyjemne - określiłbym to mianem "dziwne, pokręcone". Są momenty śmiechawy, gdy śmieszy Cię coś z otoczenia lub jakieś zdanie, wyraz, podobne to jest do śmiechawy na alkoholu. Po wlewie jeszcze parę, paręnaście minut i wszystko wraca do normy - tak jak piszą, do 40 minut po jest się w miarę funkcjonalnym - bałbym się prowadzić samochód ale resztę czynności można wykonywać normalnie. Tym razem dużo szybciej doszedłem do siebie.

Niestety ani zaraz po ani teraz (parę godzin po 2 wlewie) nie zauważyłem wyraźnych, znaczących i wartych odnotowania efektów przeciwdepresyjnych, przeciwlękowych lub jakichkolwiek innych (typu więcej energii, większy luz etc.). Jest bardzo leciutkie "znieczulenie", leciutki optymizm i jaśniejszy nastrój - ale tak jak pisałem, jest to tak słabe i nieznaczące (miałem takie dni bez brania czegokolwiek), że uważam iż lek u mnie nie zadziałał. Nie ma mowy o "przełomie", "znaczącej poprawie", "silnej reakcji", nie mówiąc o remisji.

W związku z tym, że piszą wszędzie iż po 2 wlewach można się zorientować czy lek działa, jeśli nie będzie jakiegoś przełomu w ciągu tych dni to koniec z eksperymentem ketamina. Ew. resztę leku który został spróbuję pobrać w formie sprayu do nosa zgodnie z wytycznymi z badań, może utrwali się choćby jakakolwiek poprawa. Tak czy owak nie mam zamiaru szukać ani zamawiać kolejnych ampułek leku.

Tak czy owak, sam wlew i efekty po to nic strasznego i jeśli ktokolwiek miałby dostęp to polecam, by sprawdzić. U mnie nie zadziałało, ale to nie znaczy, że u Ciebie nie zadziała. Myślę, że warto spróbować, nie ma za wiele do stracenia.

Co do moich dalszych planów to następna idzie mirtazapina w dawce 90 mg, dam temu lekowi jeszcze jedną szansę (tym razem postaram się pobrać dłużej, z 12 tyg.). Przy braku reakcji dołożę wenlę.

Eksperyment ketaminowy

przez Kalebx3 03 cze 2015, 19:37
Miko , może potrzeba 20 wlewów , a nie 2 .
Może u jednych po 2 wlewach są szybkie efekty , a u innych potrzeba czasu , cierpliwośći i kolejnych wlewów .
Z wielką uwagą śledzę i rozczytuje się w Twoich wnioskach na temat tego eksperymentu . ;)
Pisz dalej ,,, to się wielu przyda .

Eksperyment ketaminowy

przez Psychopharm 03 cze 2015, 20:13
Kalebx3 nie no, wszędzie piszą, że już po 2 wlewach można się zorientować - to właśnie odróżnia ketaminę od SSRI, działanie pojawia się od razu. Zauważ, że piszą tak nawet te kliniki które kroją 500$ za wlew - to im powinno zależeć by głosić plotkę o "20 potrzebnych wlewach" ale piszą na swoich stronach, że po 2 bez efektu nie narażają chorego na dalsze koszty.

Trzeba pogodzić się z tym, że lek nie działa i tyle. Nie u każdego działa, ma wysoki poziom odpowiedzi ale nie jest to 100% (i chyba z żadnym lekiem nigdy nie bedzie).

Sortuj wg