Wysokie dawki leków przeciwdepresyjnych

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Zbychu 1977 22 maja 2015, 13:23
Co o tym sądzicie? Osobiście bardzo dobrze toleruje wysokie dawki antydepresantów,brałem juz 500mg sertraliny,80 mg paroksetyny,600mg trazodonu ,dziś wziąłem 600 mg wenlafaksyny.Być może jest tak ze niektórzy potrzebują wysokich dawek leków ,innym wystarczą standartowe,wiele zalezy od genetyki,przyswajalnosci i inne.
Zbychu 1977

przez SrebrnaSowa 22 maja 2015, 14:11
Zależy od bardzo wielu czynników.
Wiem że nawet lekarstwa antybiotyki i przeciwbólowe ,przesuwają próg tolerancji dawek.
Zależy też od tego co i jaki okres się brało.
Genetyczne uwarunkowanie pewnie też ma tu wiele do " powiedzenia".
Ogólnie moje psychotropy działały na mnie jak "młotkiem w łeb", teraz są jedynie wyłącznikiem emocji. Także chyba mogłabym wziąć większą dawkę...
Na pewno zaczynałeś od małych dawek, które były tym " młotkiem", a teraz są słabe .
Podobno powinno się zmieniać co jaki czas leki by "młotek " był na okres który jest planowany ,przez psychiatrę i pacjenta.
Ile ludzi tyle przypadków ^^
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Zbychu 1977 22 maja 2015, 18:44
SrebrnaSowa napisał(a):Zależy od bardzo wielu czynników.
Wiem że nawet lekarstwa antybiotyki i przeciwbólowe ,przesuwają próg tolerancji dawek.
Zależy też od tego co i jaki okres się brało.
Genetyczne uwarunkowanie pewnie też ma tu wiele do " powiedzenia".
Ogólnie moje psychotropy działały na mnie jak "młotkiem w łeb", teraz są jedynie wyłącznikiem emocji. Także chyba mogłabym wziąć większą dawkę...
Na pewno zaczynałeś od małych dawek, które były tym " młotkiem", a teraz są słabe .
Podobno powinno się zmieniać co jaki czas leki by "młotek " był na okres który jest planowany ,przez psychiatrę i pacjenta.
Ile ludzi tyle przypadków ^^

Zgadza sie ;zamierzam do 600mg wenlafaksyny dodac 90 mg mirtazapiny.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 22 maja 2015, 18:48
ja biorę 37,5mg wenli czyli kilkanaście razy mniejsza dawka.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Dark Knight 22 maja 2015, 18:58
500 serty no niezle :):)

przez Arasha 22 maja 2015, 19:22
Zbychu 1977, nie da się nie zauważyć, że odważnie eksperymentujesz z różnymi lekami w dawkach ponadterapeutycznych. Ale jednocześnie na żadnym nie wytrwałeś zbyt długo... zastanawia mnie, do czego prowadzi taka strategia :?
Czego tak naprawdę oczekujesz po tych wszystkich eksperymentach i mixach?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez SrebrnaSowa 22 maja 2015, 19:25
Zbuchy , a czy jesteś już na 100 % pewny tego ? Jeśli tak dalej pójdzie.... będziesz brał ogrooomne dawki . Pomyśl choćby o swojej wątrobie, żołądku.

przez Zbychu 1977 22 maja 2015, 19:25
Arasha napisał(a):Zbychu 1977, nie da się zauważyć, że odważnie eksperymentujesz z różnymi lekami w dawkach ponadterapeutycznych. Ale jednocześnie na żadnym nie wytrwałeś zbyt długo... zastanawia mnie, do czego prowadzi taka strategia :?

Ja po kliklu-kilkunastu dniach wiem czy lek zadziała na mnie czy nie,zwyczajnie jesli lek nie obniża w początkowym okresie jego stosowania nastroju prawdopodobnie nie zadziała leczniczo.Jesli antydepresanty blokują wychwyt zwrotny np. serotoniny tzn ze mamy jej mniej w mózgu więc nastrój powinien ulec pogorszeniu,jesli tak sie nie dzieje to jak wspomniałem powyzej prawdopodobnie lek nie zadziała.
Zbychu 1977

przez Zbychu 1977 22 maja 2015, 19:27
SrebrnaSowa napisał(a):Zbuchy , a czy jesteś już na 100 % pewny tego ? Jeśli tak dalej pójdzie.... będziesz brał ogrooomne dawki . Pomyśl choćby o swojej wątrobie, żołądku.

Niskie dawki na mnie nie działają,wysokie b.dobrze toleruje ,mógłbym dziś wziąść i 1000mg wenlafaksyny ,szkoda mi tylko kasy.
Zbychu 1977

przez Dark Knight 22 maja 2015, 19:31
Czy na wenli czujesz w jaki kolwiek spsob dopamine ?? Jak sie czules na 500 mg serty

przez Arasha 22 maja 2015, 19:31
Zbychu 1977, no, OK. Ale przecież z Twojego stale zmieniającego się podpisu można było wywnioskować, że brałeś także antydepresanty o innym niż ssri mechanizmie działania :? Czy zauważasz jakiekolwiek inne uboki u siebie poza pogorszeniem samopoczucia? I co robisz z lekami, z których rezygnujesz :mhm: ?
Ostatnio edytowano 22 maja 2015, 19:33 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Zbychu 1977 22 maja 2015, 19:33
Dark Knight napisał(a):Czy na wenli czujesz w jaki kolwiek spsob dopamine ?? Jak sie czules na 500 mg serty

Nie czuje wogóle dopaminy na wenli,na sertrze na dawce 500 mg tez nie czułem i nie ma sie co dziwic ,jej siła wychwytu przez oba te leki jest podobna i wynosi w stosunnku do serotoniny ok 1%.
Zbychu 1977

przez Zbychu 1977 22 maja 2015, 19:35
Arasha napisał(a):Zbychu 1977, no, OK. Ale przecież z Twojego stale zmieniającego się podpisu można było wywnioskować, że brałeś także antydepresanty o innym niż ssri mechanizmie działania :? Czy zauważasz jakiekolwiek inne uboki u siebie poza pogorszeniem samopoczucia? I co robisz z lekami, z których rezygnujesz :mhm: ?

Tak zauważam tez czasami inne objawy uboczne na różnych lekach,potliwość,senność,anhedonie ale głównym kryterium w ocenie potencjału leku jest to czy obniża on nastrój w początkowym okresie jego stosowania.
Leki zbieram lub jak sie przeterminują zostawiam w aptece.
Zbychu 1977

przez SrebrnaSowa 22 maja 2015, 19:47
Zbychu , a co to znaczy " dobrze toleruje " ?
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Sortuj wg