Jaki lek najlepszy na objawy negatywne? Może antydepresanty?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez padaka 07 maja 2015, 17:50
Mam F20.0. Od ponad roku mam nasilone objawy negatywne, które nasilają się z czasem.
Nie mam motywacji do niczego, nie cieszy mnie już słuchanie muzyki czy ładna pogoda, nie mam żadnych zainteresowań, jestem jakiś znieczulony. Ostatnio muszę zmuszać się do utrzymywania higieny, bo zanikła potrzeba mycia się. Nie jestem już taki wylewny u psychologa, a wcześniej byłem gadatliwy i skory do żartów. :smile:

Wkurzyłem się na swojego psychiatrę i zmieniłem go na innego, bo moje objawy przypominają również depresję, choć nie mam smutku, płaczliwości itd.
Dostałem antydepresant i ucieszyłem się z tego powodu, bo brałem wyłącznie neuroleptyki. Brałem paroksetynę 20mg i brałem ją przez 4 miesiące. Doskonale podziałała na obsesje myślowe, dodała pewności siebie, zmniejszyła fobię społeczną i polepszyła nastrój, lecz w ogóle objawy negatywne nawet się nie zmniejszyły. Jeszcze bardziej byłem zobojętniały.

Dodano mi do paroksetyny sulpiryd 100mg i tutaj tylko bardziej polepszył się nastrój oraz zmniejszyły się objawy nerwicowe.

Od dłuższego czasu mam paroksetynę odstawioną i biorę już tylko sulpiryd, ale już w dawce 200mg. Mam tylko lepszy nastrój, jednak dalej ta cholerna znieczulica się utrzymuje. Podwyższyłem sobie sulpiryd o 100mg i efekt był taki, że leżałem dziś w letargu do godziny 15.

Miałem również problemy ze spaniem, więc dostałem Tisercin 25mg i tutaj przez prawie dwa dni byłem w letargu po jednej tabletce. Brałem również perazynę od 25mg do 100mg - nasilenie objawów negatywnych.

Tak w ogóle to brałem już wszystkie neuroleptyki oprócz Serdolectu i Klozapolu - tych akurat nie mam zamiaru próbować.

W różnych okresach czasu podchodziłem kilka razy do Abilify w różnych dawkach i kończyło się to niesamowitym zmęczeniem. Po Solianie miałem niesamowitą depresję. Być może dlatego na sulpiryd kiepsko reaguję...

Doskonale czułem się na kwetiapinie, prawie, że zdrowy, lecz ten lek mnie uczulał i musiałem odstawić.

Czy w ogóle jakieś antydepresanty pomogą mi w moim stanie? Np. wenla, czy edronax, albo coaxil?

Z neuroleptyków planuję jeszcze raz wypróbować olanzapinę i risperidon, bo dobrze je tolerowałem i dobrze się na nich czułem, lecz obawiam się przytycia, bo już po paroksetynie i sulpirydzie przytyłem 8kg.

PS. Co to znaczy jeśli po jakimś neuroleptyku jest się silnie zmęczonym lub ma się totalny do bani nastrój? Miałem tak na Clopixolu - już po pierwszej tabletce, Abilify i Solianie.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Psychopharm 08 maja 2015, 12:29
Próbowałeś fluoksetyny z olanzapiną (symbyax)?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez padaka 08 maja 2015, 14:13
Nie brałem. A czy dodatek fluoksetyny do oli dużo coś daje?

Lekami ostatniej szansy, są u mnie risperidon, który dzisiaj wypróbuję oraz olanzapina. U mnie jest taki paradoks, że zamulacze mnie pobudzały - kwetiapina, olanzapina czy risperidon, a pobudzacze hamowały solian, abilify, zeldox.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 08 maja 2015, 15:03
Daje, jest spory wzrost dopaminy w PFC, przez to powinna byś spora skuteczność w objawach negatywnych - ani fluo sama ani olanzapina sama nie dają tego, następuje jakaś synergia.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez zzYxx 08 maja 2015, 17:37
Mam to samo co Ty. Z tą różnicą, że nie mam objawów pozytywnych. Też szukam...
Doraźnie ratuję się etylofenidatem, bo w takiej apatii godzina trwa tyle co dzień.
The Walking Dead.

przez padaka 08 maja 2015, 17:42
No ja objawów pozytywnych już kupę czasu nie mam. Właśnie póki były pozytywy, to nie było negatywów, ew. delikatne. Kiedy zanikły pozytywy, to nasiliły się negatywy i w dodatku wciąż postępują.

Pod koniec czerwca idę do psychiatry i zapytam się o mix ola + fluo, może mi lekarz to przepisze.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez zzYxx 08 maja 2015, 18:03
Z tymże ja w ogóle nie miałem, nie wiadomo co mi jest.
The Walking Dead.

przez jetodik 08 maja 2015, 18:31
Psychopharm, a z jaką dawką olanzy i czy zamiast fluo może być wenla?
a Ty niedawno pisałeś, że zarzuciłeś całkiem branie leków i jak się trzymasz?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Petek 09 maja 2015, 00:17
Padaka co ci sie dzialo po pernazynie?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez padaka 09 maja 2015, 08:40
Nasilały się objawy negatywne i pogarszała mi nastrój. No ale taką już mają cechę stare neuroleptyki.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Psychopharm 09 maja 2015, 10:50
jetodik olanzapina w dawce 5-10 mg, czasami podbija się ją do 15, ale to rzadkość. Fluoksetyna w dawce 20-40, czasami 50-60 mg. Wenli nie było w tamtych badaniach więc trudno powiedzieć, ale z braku laku mogłaby być - nie wiem jaka dawka, pewnie 150mg+.

Tak, ja nie biorę leków ponad 10 tyg. Depresja jest obecna, ale i tak lepiej się czuję niż na tych zasranych eseserajach.

przez padaka 09 maja 2015, 11:02
Daję sobie spokój z risperidonem. Wziąłem wczoraj na noc 2mg i mocno mnie zamuliło oraz zapchało nos, przez co musiałem się męczyć przez dwie godziny. Ten sam efekt byłby z olanzapiną, bo wszystkie leki, które silnie działają na H1, zatykają mi nos.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Psychopharm 09 maja 2015, 11:23
To dziwne, powinny teoretycznie go odblokowywać. Jeśli olanzapina odpada to mógłbyś spróbować np. wenlafaksyny w wyższej dawce, lub jak Cię stać to duloksetyny. Ew. reboksetyna, bupropion.

przez jetodik 09 maja 2015, 12:57
psychopaharm, dzięki za odpowiedź, ja na razie biore 37,5mg wenli i są duże uboki 150mg to dla mnie za dużo.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg