Co na przebudzenie - stumulant (hipersomnia) ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez dr. Psycho Trepens 18 kwi 2015, 17:39
Od kilkunastu lat muszę brać przymulające SSRI, głównie Escitalopram, wcześniej Paroksetyna.
Niestety leki te strasznie rozleniwiaja i powodują u mnie hipersomnie, nie jestem w stanie wstać
z łóżka przed 14tą po południu. Jest to strasznie problematyczne.
W naturalny sposób nie da się tego zmienić, próbowałem parę razy wstawać na siłę i mimo
to kiepsko zasypiałem i w końcu się poddawałem i nie wstawałem wcześnie tylko odsypiałem do 15tej.

Czy jest na rynku jakiś lek, bardzo krótkotrwały stymulant, który przez pierwsze 1-2h pomoże
mi wstać z łóżka ? Słyszałem, że Modafinil tak pomaga, ale jest on trudno dostępny i kosztuje majątek.
Co byście polecali, oczywiście chodzi mi o lek który można brać doraźnie a nie jakieś gówno,
na które mam czekać 2-4 tygodnie i jeszcze się męczyć ze skutkami ubocznymi.

Leki takie jak Wellbutrin, Edronax, Wenlafaksyna itp - już wypróbowałem, niestety słabo się spisały
w tym temacie, a do tego musiałem czekać długo na ich działanie, kolidowały z SSRI.

Obawiam się, że pozostaje tylko amfetamina ? ale trochę boję się takich substancji, bo to zanieczyszczone,
nie wiadomo jaka moc, jeszcze mi zaszkodzi i tyle.

Z góry dzięki za pomoc.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychoanalepsja_SS 18 kwi 2015, 17:48
Metylofenidat. Jedyny klasyczny stymulant w polskiej aptece.
Może kup sobie bezwodnik kofeiny? Być może pomocnym się przy wstawaniu z łoża okazałby.

przez dr. Psycho Trepens 18 kwi 2015, 18:08
Psychoanalepsja_SS napisał(a):Metylofenidat. Jedyny klasyczny stymulant w polskiej aptece.
Może kup sobie bezwodnik kofeiny? Być może pomocnym się przy wstawaniu z łoża okazałby.

Jaki stymulant ?! To nie działa na noradrenaline tylko dopamine.
Wiki:
Transporter Ki (nM)
NET 345.1
DAT 41

Z rana trzeba noradrenaliny a nie dopaminy, za słabo działa na nią.

Kofeina też na mnie nie działa, we wszystkich dawkach.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 18 kwi 2015, 18:14
dr. Psycho Trepens napisał(a):Od kilkunastu lat muszę brać przymulające SSRI, głównie Escitalopram, wcześniej Paroksetyna.
Niestety leki te strasznie rozleniwiaja i powodują u mnie hipersomnie, nie jestem w stanie wstać
z łóżka przed 14tą po południu. Jest to strasznie problematyczne.
W naturalny sposób nie da się tego zmienić, próbowałem parę razy wstawać na siłę i mimo
to kiepsko zasypiałem i w końcu się poddawałem i nie wstawałem wcześnie tylko odsypiałem do 15tej.

Haha, a jak mówiłam, że SSRI powodują u mnie identyczny efekt, nikt mi nie wierzył.

przez Psychopharm 19 kwi 2015, 09:00
Ja Ci wierzyłem, myślę, że sporo innych osób też ;)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 19 kwi 2015, 09:46
Napisz w jakich dawkach brales bupro, wenle i reboksetyne oraz jak dlugo. Psychoanalepsja_SS, dobrze Ci radzi, metylofenidat to dobry pomysl. Dopamina tez potrafi stymulowac, a jesli chcesz noradrenalinowego kopa i Ci reboksetyna nie pomogla przy Ki =13, to raczej nie znajdziesz nic lepszego.

Moze tez pomysl o mirtazapinie w duzych dawkach(45-60). Ureguluje Ci sen, a rano zaktywizuje. Oczywiscie mam nadzieje, ze pomyslales o wszystkich podstawach, jak higiena snu, odpowiednia dieta itp.

dr. Psycho Trepens napisał(a):Obawiam się, że pozostaje tylko amfetamina ? ale trochę boję się takich substancji, bo to zanieczyszczone,
nie wiadomo jaka moc, jeszcze mi zaszkodzi i tyle.

Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe jak to brzmi? Jakbys na sile probowal znalezc wymowke, by przycpac, ot co.
Donepezil 5mg
Hupercyna A 400mcg
Selegilina 10mg
Cilostazol 100mg
Pregabalina doraźnie

przez dr. Psycho Trepens 19 kwi 2015, 16:42
No wypróbuję jeszcze raz metylo/etylo i tyle.
Nigdy nie ćpałem amfy, ale momentami czuje się tak bezsilny, że nawet takie gówno bym zażył, bo życie ucieka.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ben rei 19 kwi 2015, 16:50
Ciekawe z tą reboksetyną, że wg neta jest na cięższe postacie depresji a potem, że w wielu badaniach klinicznych nie stwierdzono lepszego działania od placebo :lol: ciekawe też, że nigdy jej nie dostałem mimo, że zawsze wspominałem o identycznych dolegliwościach co autor wątku, ręce opadają :/
edit. a tak, wenlafaksyna zapewne kończyć miała noradrenalinową drogę, a na wenli miesiąc byłem śpiącą królewną ._.
fubar

przez Kalebx3 19 kwi 2015, 16:57
No wypróbuję jeszcze raz metylo/etylo i tyle.
Nigdy nie ćpałem amfy, ale momentami czuje się tak bezsilny, że nawet takie gówno bym zażył, bo życie ucieka.

Reboksetyna + metylofenidat
„Ten rodzaj demonów nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post” (Mk 9,29)

przez slow_down 19 kwi 2015, 17:23
W moim odczuciu Metylofenidat zwiększa i dopaminę i noradrenalinę. Tak jak Kolega wyżej pisał, możesz do tego dać jakiś wellbutrin albo wenlę w kosmicznej dawce, u niektórych jej działanie noradrenalinowe przebija zamułę serotoninową.
Metylofenidat 10-20mg i gwarantuję kopa. A dodatki według własnego uznania. Jakiś ropinirol, pirybedyl.
slow_down

przez dr. Psycho Trepens 09 maja 2015, 00:37
Wszystkie podane przez Was kombinacje przerobiłem, niestety albo zaszkodziły, albo nic nie pomogły.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 09 maja 2015, 11:25
No to nie pozostaje nic innego jak odstawić SSRI albo pogodzić się z tym, że nic ich zamulającego działania nie przebije.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wredny 14 maja 2015, 20:22
Tianeptyna w wysokich dawkach? Choć to tak przyjemne uczucie, że możesz chcieć dłużej spać z błogim uczuciem na sobie, jednak spróbować możesz.

Sortuj wg