Co na przebudzenie - stumulant (hipersomnia) ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez dr. Psycho Trepens 18 kwi 2015, 17:39
Od kilkunastu lat muszę brać przymulające SSRI, głównie Escitalopram, wcześniej Paroksetyna.
Niestety leki te strasznie rozleniwiaja i powodują u mnie hipersomnie, nie jestem w stanie wstać
z łóżka przed 14tą po południu. Jest to strasznie problematyczne.
W naturalny sposób nie da się tego zmienić, próbowałem parę razy wstawać na siłę i mimo
to kiepsko zasypiałem i w końcu się poddawałem i nie wstawałem wcześnie tylko odsypiałem do 15tej.

Czy jest na rynku jakiś lek, bardzo krótkotrwały stymulant, który przez pierwsze 1-2h pomoże
mi wstać z łóżka ? Słyszałem, że Modafinil tak pomaga, ale jest on trudno dostępny i kosztuje majątek.
Co byście polecali, oczywiście chodzi mi o lek który można brać doraźnie a nie jakieś gówno,
na które mam czekać 2-4 tygodnie i jeszcze się męczyć ze skutkami ubocznymi.

Leki takie jak Wellbutrin, Edronax, Wenlafaksyna itp - już wypróbowałem, niestety słabo się spisały
w tym temacie, a do tego musiałem czekać długo na ich działanie, kolidowały z SSRI.

Obawiam się, że pozostaje tylko amfetamina ? ale trochę boję się takich substancji, bo to zanieczyszczone,
nie wiadomo jaka moc, jeszcze mi zaszkodzi i tyle.

Z góry dzięki za pomoc.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychoanalepsja_SS 18 kwi 2015, 17:48
Metylofenidat. Jedyny klasyczny stymulant w polskiej aptece.
Może kup sobie bezwodnik kofeiny? Być może pomocnym się przy wstawaniu z łoża okazałby.

przez dr. Psycho Trepens 18 kwi 2015, 18:08
Psychoanalepsja_SS napisał(a):Metylofenidat. Jedyny klasyczny stymulant w polskiej aptece.
Może kup sobie bezwodnik kofeiny? Być może pomocnym się przy wstawaniu z łoża okazałby.

Jaki stymulant ?! To nie działa na noradrenaline tylko dopamine.
Wiki:
Transporter Ki (nM)
NET 345.1
DAT 41

Z rana trzeba noradrenaliny a nie dopaminy, za słabo działa na nią.

Kofeina też na mnie nie działa, we wszystkich dawkach.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 18 kwi 2015, 18:14
dr. Psycho Trepens napisał(a):Od kilkunastu lat muszę brać przymulające SSRI, głównie Escitalopram, wcześniej Paroksetyna.
Niestety leki te strasznie rozleniwiaja i powodują u mnie hipersomnie, nie jestem w stanie wstać
z łóżka przed 14tą po południu. Jest to strasznie problematyczne.
W naturalny sposób nie da się tego zmienić, próbowałem parę razy wstawać na siłę i mimo
to kiepsko zasypiałem i w końcu się poddawałem i nie wstawałem wcześnie tylko odsypiałem do 15tej.

Haha, a jak mówiłam, że SSRI powodują u mnie identyczny efekt, nikt mi nie wierzył.

przez Psychopharm 19 kwi 2015, 09:00
Ja Ci wierzyłem, myślę, że sporo innych osób też ;)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 19 kwi 2015, 09:46
Napisz w jakich dawkach brales bupro, wenle i reboksetyne oraz jak dlugo. Psychoanalepsja_SS, dobrze Ci radzi, metylofenidat to dobry pomysl. Dopamina tez potrafi stymulowac, a jesli chcesz noradrenalinowego kopa i Ci reboksetyna nie pomogla przy Ki =13, to raczej nie znajdziesz nic lepszego.

Moze tez pomysl o mirtazapinie w duzych dawkach(45-60). Ureguluje Ci sen, a rano zaktywizuje. Oczywiscie mam nadzieje, ze pomyslales o wszystkich podstawach, jak higiena snu, odpowiednia dieta itp.

dr. Psycho Trepens napisał(a):Obawiam się, że pozostaje tylko amfetamina ? ale trochę boję się takich substancji, bo to zanieczyszczone,
nie wiadomo jaka moc, jeszcze mi zaszkodzi i tyle.

Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe jak to brzmi? Jakbys na sile probowal znalezc wymowke, by przycpac, ot co.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez dr. Psycho Trepens 19 kwi 2015, 16:42
No wypróbuję jeszcze raz metylo/etylo i tyle.
Nigdy nie ćpałem amfy, ale momentami czuje się tak bezsilny, że nawet takie gówno bym zażył, bo życie ucieka.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ben rei 19 kwi 2015, 16:50
Ciekawe z tą reboksetyną, że wg neta jest na cięższe postacie depresji a potem, że w wielu badaniach klinicznych nie stwierdzono lepszego działania od placebo :lol: ciekawe też, że nigdy jej nie dostałem mimo, że zawsze wspominałem o identycznych dolegliwościach co autor wątku, ręce opadają :/
edit. a tak, wenlafaksyna zapewne kończyć miała noradrenalinową drogę, a na wenli miesiąc byłem śpiącą królewną ._.
fubar

przez Kalebx3 19 kwi 2015, 16:57
No wypróbuję jeszcze raz metylo/etylo i tyle.
Nigdy nie ćpałem amfy, ale momentami czuje się tak bezsilny, że nawet takie gówno bym zażył, bo życie ucieka.

Reboksetyna + metylofenidat
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slow_down 19 kwi 2015, 17:23
W moim odczuciu Metylofenidat zwiększa i dopaminę i noradrenalinę. Tak jak Kolega wyżej pisał, możesz do tego dać jakiś wellbutrin albo wenlę w kosmicznej dawce, u niektórych jej działanie noradrenalinowe przebija zamułę serotoninową.
Metylofenidat 10-20mg i gwarantuję kopa. A dodatki według własnego uznania. Jakiś ropinirol, pirybedyl.
slow_down

przez dr. Psycho Trepens 09 maja 2015, 00:37
Wszystkie podane przez Was kombinacje przerobiłem, niestety albo zaszkodziły, albo nic nie pomogły.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 09 maja 2015, 11:25
No to nie pozostaje nic innego jak odstawić SSRI albo pogodzić się z tym, że nic ich zamulającego działania nie przebije.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wredny 14 maja 2015, 20:22
Tianeptyna w wysokich dawkach? Choć to tak przyjemne uczucie, że możesz chcieć dłużej spać z błogim uczuciem na sobie, jednak spróbować możesz.

Sortuj wg