Problem z receptą

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Problem z receptą

przez Depakiniarz 11 kwi 2015, 20:35
Mój lekarz chyba po raz kolejny sie pomylił, wystawił mi receptę na ketrel 200 mg wpisując symbol "#" pod nazwą leku, zapominając o 30% zniżki. Co oznacza w ogóle pod nazwą leku symbol "#"?

Problem z receptą

przez Psychoanalepsja_SS 11 kwi 2015, 20:45
Znaczek "hash" informuje, że przysługuje Ci prawo do zakupu medycznej marihuany.

Teraz serio, wedle angielskiej wiki:
Prescription drug delimiter: in some countries, such as Norway or Poland, # is used as a delimiter between different drugs on medical prescriptions.

Problem z receptą

przez Depakiniarz 11 kwi 2015, 20:52
ehhh, separator jebany...

w piatek bylem po recepte, skonczyl mi sie ketrel, zawsze wpisywal R i 30 %, /cenzura/ jutro mam dygac i kupowac go za 102,50 zł? , nigdy!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem z receptą

przez Arasha 11 kwi 2015, 20:52
To jakiś żart z tą marychą :shock: ?

Może po prostu lekarz bazgroli i tyle :? Inna sprawa, że to niepoważne, zwł. jak się już któryś raz zdarza.

-- 11 kwi 2015, 19:55 --

Depakiniarz, to i tak nie miałeś wcale takiej dużej tej zniżki ( aczkolwiek od kwoty wyjściowej to sporo ). Niektórzy mają kwetiapinę za 3,20 zł.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Problem z receptą

przez Psychoanalepsja_SS 11 kwi 2015, 21:01
arasza napisał(a):To jakiś żart z tą marychą :shock: ?

Maryśkoczęść jest przed
ja napisał(a):Teraz serio

więc tak, jest ta część wypowiedzi mojej humorystyczna i nieprawdziwa.

Problem z receptą

przez Depakiniarz 11 kwi 2015, 21:02
Arasha napisał(a):Depakiniarz, to i tak nie miałeś wcale takiej dużej tej zniżki ( aczkolwiek od kwoty wyjściowej to sporo ). Niektórzy mają kwetiapinę za 3,20 zł.

Zależy od tego czy choroba jest przewlekła, wtedy taniej sie ma :)

Problem z receptą

przez Arasha 11 kwi 2015, 22:37
Depakiniarz, dużo zależy też od lekarza pod co dane objawy podciągnie :?

Swoją drogą, Ty się raczej przewlekle leczysz, skoro byłeś ostatnio w szpitalu i podejrzewam nie bierzesz psychotropów od wczoraj.
Ale niektórzy lekarze są bardzo skrupulatni. I w sumie mają do tego prawo. Ale są i tacy, którzy bez problemu wypiszą max ryczałt.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Problem z receptą

przez Difane 03 lut 2016, 22:45
Witam. Widzę że jest trochę tematów z receptami, więc podepnę się pod ten. Byłem ostatnio u psychiatry, który zalecił mi branie Solianu, po 100 mg na dzień. Sęk w tym, że lek ten jest na receptę, a ja takowej nie otrzymałem, mimo że - z tego co czytałem. - psychiatra jako lekarz medycyny ma możliwość wystawiania takowych. Zapisał mi termin kolejnej wizyty na 29 lutego, ale ja nie zamierzam czekać tak długo. Czy powinienem ponownie zgłosić się do tego lekarza tylko po to, aby wypisał mi receptę? Czy jest możliwość otrzymania takowej bez płacenia 100 zł za kolejną wizytę (chciałbym tylko wpaść na chwilę i odebrać ten kawałek papieru)? A może to coś, co świadczy o jego niekompetencji i powinienem udać się do innego?

Problem z receptą

przez Kot_ 03 lut 2016, 22:51
Difane, zadzwoń do niego i zapytaj czy nie zapomniał wypisać ci recepty bo takowej nie otrzymaleś. Choć to dziwne, to wygląda to tak jakby zapomniał. Ciężko wyjść od psychiatry bez recepty tym bardziej ze takie zalecenie wydał.
Kot_

Problem z receptą

przez Difane 05 lut 2016, 14:26
Faktycznie zapomniał :) Ale już odebrałem receptę bez żadnych dodatkowych opłat.

Sortuj wg