Skąd się biorą skutki uboczne zażywania leków ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lunatic 30 mar 2015, 17:23
Arasha,
narazie mam zwolnienie do końca tygodnia, nie wiem co będzie potem, duże prawdopodobieństwo ze mnie zwolnią
Rispolept powiedzialem zeby odstawili od razu po pierwszym dniu bo byłem po nim totalnie otumaniony i ospały, to tak zrobili ze chcieli odstawić paroksetyne zamiast niego
Relanium dobrze działało na stany lękowe, hydroksyzyna też ale silnie usypiała, w dzień nie dało sie na niej funkcjonować
była tam psychoterapia grupowa 3 razy w tygodniu w grupie 8 pacjentów po półtorej godziny ale było mało czasu na poruszanie swoich problemów, ja miałem poświęcone dla siebie dwa zajęcia, mimo to w wypisie napisali ze nie chcialem podejmowac rozmów na temat swoich problemów, ale jak byłem otumaniony i senny albo roztrzęsiony stanami lękowymi to trudno w takim stanie sie na czymkolwiek skupiać, tego nie potrafili zrozumieć
moj stan sie dopiero lekko poprawił w ostatnich dniach pobytu jak organizm troche zaadoptował się do leku i zmniejszyły się skutki uboczne, wcześniej chodziłem otumaniony jak narkoman ze miałem problemy zeby wstać z łózka i isć na śniadanie, a oni w takim stanie wymagali ode mnie ze bede pełen energii i chęci zeby gadać na terapii

przez Psychopharm 30 mar 2015, 19:07
Arasha rozumiem, Twoja sytuacja jest dość złożona. Napiszę coś więcej ale napisz proszę co aktualnie bierzesz i w jakich dawkach i co brałaś (wraz z reakcjami).

-- 30 mar 2015, 19:33 --

Ale zaznaczam, że nie jestem wielce wiarygodny, bo mimo iż coś tam wiem, to nie potrafię sobie samemu pomóc. Lekarze też nie potrafili, więc chociaż to mnie usprawiedliwia. Zlikwidowałem konto, bo zbyt dużo czasu spędzałem na forum, ale po likwidacji i tak właziłem bo mnie ciekawiło co u Was :mrgreen: Sucha wiedza bez reakcji ludzi na leki jest pusta, dlatego tak mnie ciągnie na forum, czy komuś się poprawiło czy coś nowego się pojawiło itd. :) Wystarczy mniej się udzielać, wyważyć aktywność (łatwo powiedzieć).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez lunatic 31 mar 2015, 11:11
ja jestem ciekawy skąd przy zmniejszeniu dawki ssri albo całkowitym odstawieniu pojawia się na jakiś czas nasilone zmęczenie i osłabienie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 31 mar 2015, 11:51
To nie u każdego się pojawia więc bardzo trudno byłoby dociec skąd to się bierze.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kot_ 31 mar 2015, 16:43
Ciekawe że temu PSSD towarzyszy często nieustepujaca apatia po odstawieniu ssri. Ciekawe czym dokładnie jest to spowodowane, czy następujące zmiany adaptacyje pod wpływem wysokiego poziomu neuroprzekaznika, nie cofają się. Cholera wie jekie jeszcze zmiany te leki wywołują i w jakich obszarach mózgu. Przecież nikt nie ma nad tym żadnej kontroli, to sprawa bardzo indywidualna, jakie zmiany u kogo zajdą.
Kot_

przez padaka 31 mar 2015, 20:49
Czy nadwrażliwość lub brak wrażliwości na pewną grupę psychotropów o czymś świadczy? Ja w ogóle nie toleruję neuroleptyków od dawek, które są przeciwpsychotyczne. Odczuwam wtedy silne zmęczenie i mam nastroje depresyjne. Czyżby za mało dopaminy? Natomiast małe dawki każdego neuroleptyku, nawet zamulacza, dodają energii, efektu prospołecznego i poprawiają nastrój. Czyżbym potrzebował dopaminy?

Wszyscy tutaj jęczeli, jak to na paroksetynę trudno wejść i że nasila objawy. Ja wszedłem w paroksetynę gładko, w dwa dni byłem już na 20mg i jedyne skutki uboczne, jakie odczuwałem, to lekkie ziewanie i zmniejszone libido. Paroksetyna bardzo szybko i skutecznie, zlikwidowała wszystkie objawy nerwicowe. Czyżbym miał za mało serotoniny?
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

Sortuj wg