Czym kierujecie przy wyborze lekarza psychiatry ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czym się kierujesz wybierając konkretnego lekarza ?

1) ceną za wizytę ( tym, że lekarz przyjmuje na NFZ )
5
13%

2) opiniami znajomych lub przeczytanymi w necie
8
21%

3a) stażem pracy lekarza ( wolę młodszych )
0
Brak głosów

3b) stażem pracy lekarza ( wolę starszych, bardziej doświadczonych )
2
5%

4a) płcią lekarza ( preferuję kobiety )
3
8%

4b) płcią lekarza ( preferuję mężczyzn )
1
3%

5) otwartością lekarza na moje propozycje
6
15%

6) elastycznością lekarza w kwestii eksperymentowania z różnymi lekami psychotropowymi w przypadku nieskuteczności obecnie zażywanych
5
13%

7) czasem oczekiwania na wizytę
0
Brak głosów

8 ) lokalizacją gabinetu ( kwestia dojazdu )
6
15%

9) jest mi to obojętne ( idę do pierwszego lepszego )
2
5%

10) nie mam na to wpływu ( decyduje za mnie rodzina )
1
3%

Liczba głosów : 39

przez Arasha 14 mar 2015, 18:45
Postanowiłam założyć ten temat w dziale leki, bo nigdzie indziej za bardzo nie pasuje :? Skłoniła mnie do tego dyskusja, jaka wywiązała się w ostatnim czasie w jednym z wątków lekowych na temat traktowania pacjenta przez lekarza i tego, jakie my sami mamy oczekiwania wobec osób, którym powierzamy swoje zdrowie psychiczne ;)

Fajnie byłoby dołączyć tamte posty do tego tematu, ale to jedynie luźna propozycja związana z tym, że trochę zaśmieciła wątek poświęcony konkretnej substancji czynnej ;)

Czekam na Wasze opinie i być może wywiązanie się ciekawej, merytorycznej dyskusji bez obrażania nikogo i nie podawania żadnych danych personalnych lekarzy !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Wolfx 14 mar 2015, 18:51
Stażem i wyglądem ,mam bardzo atrakcyjna lekarkę z która rozmawiam jak z siostrą :-)
Wolfx

przez Kalebx3 14 mar 2015, 19:01
a mnie to najbardziej wkur-wia ,że nie chcą mi dawać leków , które potrzebuję . I tak czy siak je zdobędę .
Jak mówię takiemu cieciowi w białym fartuchu ,że jest mi potrzebne Baclo , bo mi pomaga , to znaczy ,że jest mi potrzebne bo mi pomaga . A nie muszę wysłuchiwać jego dyrdymałów ,że zaszkodzi mi to na wrzody żołądka , których oczywiściue nie mam ( ale skąd ten cieć może o tym wiedzieć ) ,,, i w końcu nie daje mi recepty .
Poza tym jeden jak mi ostatnio mierzył ciśnienie to wyszło mu 100/155 i zaraz szybko Captopril .
To se myslę , tyle lat sie uczył i nawet ciśnienia nie nauczył sie mierzyć ,,, ale ważne ,że lek wydębiłem .
Obok była apteka z ciśnieniomierzem , to wyszło mi 3 razy pod rząd 70/120 .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez padaka 14 mar 2015, 19:04
Miałem kilka wizyt u jednej psychiatrzycy. W ogóle nie odpowiadała na "dzień dobry i do widzenia". Była niezwykle sztywna i pewnego razu powiedziała mi, żeby jej się nie bać, bo pacjenci ją lubią :shock: Leki przepisywała stare i w dużych dawkach...

Chodziłem później ze 3 lata lat do jednego psychiatry i z czasem jego nastawienie się do mnie zmieniało. Zaczął mówić do mnie na "ty", ignorował pewne objawy psychiatryczne, bo zaczęły być sprzeczne z moją diagnozą, a potem już traktował mnie z góry.
Być może dlatego, że byłem dla niego trudnym pacjentem, bo w ogóle nie tolerowałem jego dawek - dawał zawsze wysokie. Kompletnie nie reagował na moje sugestie, typu "na niższej dawce, czułem się dużo lepiej".

Zmieniłem więc w piździet psychiatrę i ten nowy zawsze wysłuchuje co się do niego mówi. Nie rąbie mi dużych dawek leków i jak na razie się nie oburza, kiedy mówię, że pewien lek źle toleruję. Chociaż trochę on mnie oszukuje, bo mówi "po tych lekach się nie tyje np. o olanzapinie" :lol:

Dlatego najważniejsze jest dla mnie to jak odnosi się lekarz do pacjenta i czy nie jest betonem.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Kalebx3 14 mar 2015, 19:09
Dlatego najważniejsze jest dla mnie to jak odnosi się lekarz do pacjenta i czy nie jest betonem.

mam to w dupie czy jest betonem czy mistrzem empatii .
Przychodzę tylko po konkretne leki i oczekuje tych leków na recepcie najlepiej na P .
Ja już sobie sam poradzę z dawkowanie i całą resztą . Wiem co i jak, i żaden psychiatra nie wciśnie mi kitu , a jak wcisnie to i tak wydalę z kupą .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez padaka 14 mar 2015, 19:09
To se myslę , tyle lat sie uczył i nawet ciśnienia nie nauczył sie mierzyć.
To mnie kiedyś lekarka badała ciśnienie i zawsze jej wychodziło wysokie, aż mnie na ekg kierowała, a tam się śmieli, bo miałem normalne :D
To lekarka stwierdziła, by nie jeść zupek chińskich, bo za duże ciśnienie mam :lol:
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez aga85 15 mar 2015, 15:05
My właściwie mamy już rodzinną psychiatrę,więc problemu z wyborem lekarza nie miałam.Uśmiałam się z tych zupek chińskich :mrgreen:
F41.0
Baby blues...

przez elo 15 mar 2015, 15:29
co do ankiety to brakuje mi opcji czyms innym czy tez wszystkim bo nie potrafie sie ograniczyc tylko do trzech

przy wyborze ludzi zawsze sie kieruje podejsciem odpowiednim do mnie i do mojej choroby {o co dosc trudno}
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez buszujacywtrawie 15 mar 2015, 18:53
Ja się sugerowałem tytułem naukowym, moja ma jeszcze zrobioną neurologię i jest też psychoterapeutą. Ale jak to widzicie - to wszystko o kant dupy roztłuc :pirate:

przez Arasha 15 mar 2015, 20:31
elo, fakt, zorientowałam się, że zabrakło jednej ( a nawet dwóch ) bardzo ważnej pozycji - życzliwością i podejściem lekarza w stosunku do pacjenta oraz ilością poświęconego czasu :!: :!: :!: Niestety za późno już było na edycję, a w sumie są to bardzo ważne czynniki decydujące o wyborze konkretnego lekarza. Mój błąd :uklon:

-- 15 mar 2015, 19:33 --

buszujacywtrawie napisał(a):Ja się sugerowałem tytułem naukowym, moja ma jeszcze zrobioną neurologię i jest też psychoterapeutą. Ale jak to widzicie - to wszystko o kant dupy roztłuc :pirate:

Bo nie można być we wszystkim specjalistą ! Jak to się mówi - Jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od ... ( co bardzo często sprawdza się niestety w praktyce :? )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez padaka 15 mar 2015, 20:36
Ja się sugerowałem tytułem naukowym,
Ja się sugerowałem stopniem naukowym. Unikałem lek. med, a preferowałem dr n. med. I to była wielka głupota, bo okazało się, że ci "zwykli" lekarze lepiej się znają i są jacyś bardziej otwarci.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Łapa 15 mar 2015, 23:31
Ceną, płcią (wolę kobiety) i lokalizacją.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez depresja24h 16 mar 2015, 21:56
Zeby mnie wypisal co chce

-- 16 mar 2015, 21:57 --

Czyli pkt 6 najwazniejszy

przez Nicholas1981 16 mar 2015, 22:05
Dla mnie najważniejsze, żeby mnie rozumiał i nie faszerował niepotrzebnie lekami
Nicholas1981

Sortuj wg