Jaki jest najlepszy lek uspokajający?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez samotny_wilk 02 lut 2015, 23:44
witam, dzisiaj kupiłem tabletki labofarm i nie odczuwam specjalnej różnicy. Stosuje je 1 dzien, zażyłem dzisiaj 2. W internecie czytam że niektórzy też nie odczuwają różnicy. A to że nie działają wiem doskonale, bo bym nie wybuchł przed chwilą i nie pokłócił się znowu z dziewczyną...

przez Arasha 02 lut 2015, 23:51
Ziołowe tabletki uspokajające są słabe, nie ma się co oszukiwać :bezradny: Na lekkie zdenerwowanie mogą pomóc, ale przy większym stresie czy stanach lękowych, to se je można o kant tyłka rozbić :pirate: ( chyba, żebyś je żarł na tony ). Generalnie skuteczność ziołolecznictwa ( o ile ktoś w to wierzy ) opiera się na systematyczności indywidualnie dobranych mieszanek z kilku / kilkunastu różnych ziół.

Ziołowe tabsy z apteki to bardziej chwyt marketingowy, a tak naprawdę w większości różnią się między sobą jednym składnikiem, dawką tegoż składnika, no i oczywiście opakowaniem i ceną.

Pytasz o lek na uspokojenie ... ale masz na myśli psychotrop, tak ? Jeżeli nie miałeś do czynienia z tego typu lekami, to na początek można spróbować zacząć od hydroksyzyny, jest w miarę bezpieczna, raczej nie szkodzi, w najgorszym razie nie pomoże, a jedynie trochę otumani :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez samotny_wilk 03 lut 2015, 00:13
Najlepiej coś bez recepty. Nie dostane się teraz do lekarza, a zależy mi na jak najszybszym uzyskaniu tabletek, i nie tłumaczyć głupio czemu i po co. Polecasz jakiś konkretny produkt?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 03 lut 2015, 05:36
samotny_wilk napisał(a):Najlepiej coś bez recepty. Nie dostane się teraz do lekarza, a zależy mi na jak najszybszym uzyskaniu tabletek, i nie tłumaczyć głupio czemu i po co. Polecasz jakiś konkretny produkt?

Juz Ci polecila. Idz do lek.rodzinnego i popros o hydroksyzyne , powiedz ze masz teraz kupe stresu i tyle. Hydroksyzyne sie niemowlakom daje. Cos bez recepty to wit c mozesz dostac w III RP ;)

-- 03 lut 2015, 04:36 --

samotny_wilk napisał(a):Najlepiej coś bez recepty. Nie dostane się teraz do lekarza, a zależy mi na jak najszybszym uzyskaniu tabletek, i nie tłumaczyć głupio czemu i po co. Polecasz jakiś konkretny produkt?

Juz Ci polecila. Idz do lek.rodzinnego i popros o hydroksyzyne , powiedz ze masz teraz kupe stresu i tyle. Hydroksyzyne sie niemowlakom daje. Cos bez recepty to wit c mozesz dostac w III RP ;)

przez benzowiec84 03 lut 2015, 05:56
albo poproś o hydroxyzyne bo cię skóra swędzi albo masz alergie na pyłki :) bo to głównie lek antyhistaminowy ze skutkiem ubocznym w postaci uspokojenia.

-- 03 lut 2015, 06:54 --

no i w wielu aptekach u mnie tam gdzie mnie znają sprzedają to bez recki.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 03 lut 2015, 09:52
Jak wyżej, hydro jest fajne, chociaż może powodować senność i pewną zmułę.
miko84

przez slow_down 03 lut 2015, 10:44
Jak się człowiek uprze, ładnie uśmiechnie to w niektórych aptekach dadzą hydroksyzynę bez recepty. Nie takie leki farmaceuci dają po znajomości, a hydro mnie udało się wyprosić już kiedyś ze trzy razy, w rożnych aptekach. A miałem wtedy 20 lat, więc nawet takiemu gówniarzowi dali ;)
slow_down

przez miko84 03 lut 2015, 11:00
Hydro to dobry lek, nie ma działania antycholinergicznego tak jak inne stare leki przeciwhistaminowe. Dodatkowo blokuje 5-HT2a co ma ew. działanie przeciwlękowe.
miko84

przez novymivo 05 lut 2015, 11:44
Hydroksyzyna jest dobra na spanie i lek uogulniony, ale z nerwica i fobia slabo sobie radzi a bralem potezne dawki. Na fobie spoleczna nie dziala. Depresje poglebia. pzdr

-- 05 lut 2015, 10:44 --

Hydroksyzyna jest dobra na spanie i lek uogulniony, ale z nerwica i fobia slabo sobie radzi a bralem potezne dawki. Na fobie spoleczna nie dziala. Depresje poglebia. pzdr
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

Sortuj wg