Co dokładnie to oznacza ...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez bitemogle12 23 sty 2015, 22:58
jeżeli w ulotce danego leku pisze

niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, diklofenak, kwas acetylosalicylowy, dipirydamol, tyklopidyna) – mogą powodować krwawienie

to nie można przyjmować tych leków w nawiasie, czy wszystkich "niesteroidowe leki przeciwzapalne" a te w nawiasie to tylko przykłady ? Bo nie za bardzo rozumiem

Dostałem ropne zapalenie gardła, i nie mam czym się leczyć :/

przez Ricah 23 sty 2015, 23:12
http://pl.wikipedia.org/wiki/Niesteroid ... e_do_grupy

Pierwszy lepszy link z jakas lista lekow nalezacych do tej grupy. Naprawde sadzisz, ze wypisaliby wszystkie te leki w ulotce?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez bitemogle12 24 sty 2015, 00:44
Pomyliłem się, to nie było z ulotki tylko z wikipedii, wpisz Sertralina i sam zobacz

Dodam że wszystkie tabletki na gardło należą do tych leków, a czymś leczyć się trzeba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 24 sty 2015, 08:41
Podczas kuracji SSRI nie powinno się przyjmować wszystkich "niesteroidowych leków przeciwzapalnych", a te w nawiasie to tylko przykłady. Do grupy NLPZów należy dużo więcej. Oczywiście nie ma co popadać w paranoję i można jakiś środek łyknąć. Jednak... skąd to się bierze? Serotonina, gdy jest uwalniana z płytek krwi odgrywa ważną rolę w procesie hemostazy, ponieważ SSRI(i inne leki- jak TLPD) wpływają na wychwyt zwrotny serotoniny mogą zmieniać czynność płytek krwi i wywoływać krwawienia. Teraz- jeżeli do tego bierzemy leki "wrzodotwórcze"(jak NLPZy) albo zaburzające hemostazę krwi- leki przeciwzakrzepowe, antyagregacyjne, przeciwpłytkowe, inhibitory trombiny, środki rozpuszczające skrzeplinę lub środki mogące powodować małopłotkowość- ryzyko krwawień(w szczególności z przewodu pokarmowego) wzrasta.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 24 sty 2015, 10:05
Jak wyżej. SSRI mogą zwiększać ryzyko krwawień, ale jest to dość niskie prawdopodobieństwo, wynosi około 3,2 (1 osoba na 8000), jeśli jednak połączymy SSRI z NLPZ to ryzyko rośnie do około 8, a jeśli połączymy SSRI z NLPZ i aspiryną do do koło 16 (to już dość duże ryzyko).
miko84

przez bitemogle12 24 sty 2015, 10:43
Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze kilka pytań

Istnieją jakieś tabletki przeciw zapalnie nie należące do NLPZ, chodzi mi o tabletki na gardło i jeżeli wystąpi to krwawienie z przewodu pokarmowego .. To jest to coś groźnego czy coś co z czasem minie ?

Dodam jeszcze że aktualnie biorę
http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzydamina
po ok. 20 tabelek dziennie (tantum verde) oraz apap

przez miko84 24 sty 2015, 12:17
Jeśli się boisz tych krwawień to możesz brać witaminę K.
miko84

przez Lord Kapucyn 24 sty 2015, 13:57
Istnieją jakieś tabletki przeciw zapalnie nie należące do NLPZ, chodzi mi o tabletki na gardło

Możesz spróbować Neo-Angin albo Septolete, ewentualnie cos ziołowego w stylu- gardlox, herbitussin, preparaty z szałwią. Możesz też sobie kupić dentosept A- on raczej nie jest na gardłowe sprawy i jest do smarowania, ale zawiera konkretną dawkę benzokainy(środka znieczulającego miejscowo), więc można go rozcieńczyć wodą i przepłukać gardło.

-- 24 sty 2015, 14:00 --

Z tymi 20tabletkami benzydaminy na dobę to przesadzasz stanowczo. Benzydamina w większych dawkach ma właściwości "ćpalne" i halucynogenne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg