Czy działanie antycholergiczne ma jakieś pozytywne strony?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez padaka 22 sty 2015, 21:02
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Lord Kapucyn 22 sty 2015, 21:12
Wiele leków o działaniu antycholinergicznym wykorzystuje się w urologii, gastroenterologii, pulmonologii, w okulistyce do badania dna oka, w zatruciach parasympatykomimetykami itd. W psychiatrii to antycholinergiki stosuje się m.in. jak wystąpi polekowy parkinsonizm czy inne zaburzenia pozapiramidowe po neuroleptykach. Antycholinergiki w pewnym sensie powodują nasilenie transmisji dopaminergicznej. Np. biperyden w leczeniu "ruchowych" skutków ubocznych, akatyzji itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez wynikpozytywny 22 sty 2015, 21:28
Dark... Ale ty mądry jestes :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 23 sty 2015, 11:26
padaka wg. mnie mogą mieć, zależy o co Ci chodziło, jeśli typowo o działanie na psychikę to tak. Jest trochę badań na temat związku nadmiaru acetylocholiny z depresją i objawami negatywnymi, a ostatnio nawet dość głośne było badanie potwierdzające szybkie działanie przeciwdepresyjne skopolaminy. Jak napisał powyżej Dark, ich pozytywne działanie bierze się prawdopodobnie z nasilenia transmisji dopaminergicznej. Acetylocholina i dopamina są w kontrze do siebie.

Osobiście brałem czyste leki antycholinergiczne i były to leki które miały u mnie największe działanie uspokajające z wszystkich leków psychiatrycznych które kiedykolwiek brałem. Poprawiały też samopoczucie i trochę także nastrój. Ich działanie u siebie określiłbym wywoływaniem stanu "chillout".

Niestety odstrasza mnie od tych leków ich ew. negatywny wpływ na pamięć i pewne działanie pogarszające koordynację ruchową.
miko84

Sortuj wg