Paroksetyna a zaburzenia hormonalne

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez encyklopedia1 16 sty 2015, 11:32
Czy któraś kobieta za żywa i również ma zaburzenia hormonalne? Plamienia śródcykliczne, dziwne bóle brzucha? Proszę o pomoc
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez miko84 16 sty 2015, 12:03
Leki z grupy SSRI mogą zwiększać ryzyko krwawień. W przypadku zaburzeń hormonalnych to także sulpiryd może mieszać, np. w prolaktynie (a to już odbija się na hormony płciowe).
miko84

przez magnolia84 16 sty 2015, 12:24
encyklopedia1, tak, ale dla spokoju powinnaś się zbadać
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 16 sty 2015, 13:04
Leki z grupy SSRI mogą zwiększać ryzyko krwawień.

Swięta racja Miko .
Prym w tym wiedzie szczególnie Paroksetyna . Ma to swoje plusy w aspekcie antyzawałowo- zatorowym , ale z drugiej strony przy kosmicznych dawkach rzędu 40mg grozi ryzyko mikrowylewów . W dodatku jak ktoś dokłada do Paro rózne "witaminki", szczególnie PP , to wiadomo ,że krew się jeszcze bardziej rozrzedza . Ja się na te sprawy zabezpieczam niskimi dawkami witaminy K i cykolnaminy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 16 sty 2015, 13:58
Kalebx3 to prawda, ludzie często mieszają leki, aspirynka, plus jakiś przeciwbólowy plus silny lek serotoninowy, plus jeszcze jakieś ziółka które zwiększają serotoninę (np. dziurawiec) i mamy zwiększone ryzyko krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego, dróg rodnych, nosa, a nawet tak jak piszesz, mikro wylewów lub udarów. Należy pamiętać, że serotonina poza swoim działaniem zlepiającym krwinki (ważne przy gojeniu ran) ma też działanie kurczące naczynia. Pierwsza nazwa serotoniny to enteramina, podkreślała ona to, ze serotonina ma duże znaczenie w krążeniu i krwi. Dlatego wychodzi coraz więcej badań na temat ew. długoterminowych skutków ubocznych silnych leków serotoninowych.
miko84

przez encyklopedia1 16 sty 2015, 19:40
Badałam się u kilku lekarzy jestem zdrowa. Kiedys brałam paroksetyne i miałam pdoobne problemy. Widocznie musze zmienic ten lek, a szkoda bo mi pomaga na moje problemy. Nie wiedzialam jednak ze aż tak na kobiete może wpływac tj. upławy, brunatne plamienia, dziwne bóle jak podczas miesiaczki.
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

Sortuj wg