Dlaczego w Polsce nie chcą leczyć DNRI?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez zzYxx 26 sty 2015, 12:10
Niczym. Ja tutaj dopiero jestem tydzień z kawałkiem. Wydaje mi się że oni potrafią tylko przepisywać najskuteczniejsze kombinację antydepow wymyślonych przez madrzejszych ludzi.
The Walking Dead.

przez hashim 27 sty 2015, 20:49
Miko apropo objawów negatywnych

mam bardzo słaby węch, który dość znacznie poprawia się po mirtazapine (stymulacja dopaminy w korze czołowej) i donezepilu (stymulacja receptorów nikotynowych w korze przedczołowej)

jesteś w stanie wydedukować czemu te substancje poprawiają węch?

przez miko84 28 sty 2015, 10:15
hashim wiem, że braki w transmisji dopaminy są związane z osłabieniem węchu bo ten wątek pojawia się np. u ludzi chorych na Parkinsona. Jeśli te leki poprawiają Ci węch tzn. że działają prawdopodobnie przez zwiększenie dopaminy.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 28 sty 2015, 11:52
Czyli u mnie jest jakiś brak dopaminy. Mój węch jest bliski niemal zeru, zresztą wszystkie zmysły mam osłabione. Węch i cała reszta wraca do zdrowego poziomu np. po tabletce pirybedylu.
slow_down

przez miko84 28 sty 2015, 12:14
Zmysły są ściśle związane z dopaminą.
miko84

przez Zbychu 1977 28 sty 2015, 12:50
Układ nagrody = dopamina i endorfiny.Kto ma deficyt układu nagrody ten ma skłonnosc do uzaleznień,natręctw ,apatii,anhedonii-słowem nic przyjemnego.
Zbychu 1977

przez slow_down 28 sty 2015, 16:54
No to jak byś o mnie pisał. Anhedonia, apatia, NN, uzależnienie od nikotyny i dawniej od zolpidemu. Jedna tabletka Pronoranu sprawia, że wszystko to mija, zmysły są na zdrowym poziomie. Efekt trwał przed niecałe trzy dni. Więcej nie bralem, miałem tylko jedną tabletkę.
slow_down

przez jaktobylo 03 mar 2015, 01:19
Próbował ktoś z Was l dope? Właśnie niedawno dowiedziałem się, że lek ten stosowany w chorobie Parkinsona jest takim "dopaminowym" odpowiednikiem 5htp. Dziwię się, że nikt tutaj o tym leku nie wspomniał, jeśli jest uważany za najlepszy na parkinsona, to chyba na dopaminę działa dosyć porządnie?
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez miko84 03 mar 2015, 09:17
Tak, ale w porównaniu do 5-HTP nie jest to taki łagodny lek i może mieć dość poważne skutki uboczne. Pamiętajmy, że chorzy na Parkinsona są skazani na dość ostre leczenie, natomiast używanie l-dopy w depresji jest już ryzykowne.
miko84

Sortuj wg