Dlaczego w Polsce nie chcą leczyć DNRI?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Ferdynand k 23 sty 2015, 12:43
miko84, ale benzo i opiaty są na rynku i nikt ich nie pozywa

-- 23 sty 2015, 12:48 --

zresztą nawet adderall nie uzależnia fizycznie więc wszystko leży w osobie biorącej nie w substancji chemicznej
ktoś zwala winę na substancję chemiczną której działania nie rozumie
poza tym w innych krajach nawet adderall jest metylo łatwiej dostać tylko u nas jest debilizm urzędasy decydują o lekach a lekarze mają skostniały system nauki i kucia na pamięć co na co przepisać to co ma do tego sytuacja gdy ktoś pozywa firmę farmaceutyczną?
Naczelny Użyszkodnik

przez miko84 23 sty 2015, 19:12
Jeśli danej substancji nie ma w danym kraju w formie leku tzn. że się jej nie opłaca mieć i tyle. Czysty rachunek, nic więcej. Takie żale nic nie dadzą, sam chętnie spróbowałbym Adderallu ale nie ma go i już. Taki bupropion jest tylko w formie oryginalnej i drogiej, Polska to peryferyjny kraj dla firm farmaceutycznych i to się nie zmieni. Poza tym nie wiem czy w jakimś kraju Europy jest dostępny ten lek. Ameryka to inny świat. Europa i USA zawsze miały trochę inne podejście do leczenia i leków. W USA jest trochę leków których nie ma w Europie (np. "prawdziwe" MAO), z kolei w USA nie ma paru leków które są w Europie, jak tianeptyna, amisulpryd itd.
miko84

przez zzYxx 23 sty 2015, 22:01
A, jeżeli chodzi o psychologów. Miko mniej więcej zna mój przypadek (objawy negatywne). Rozmawiałem, opisałem dokładnie i mam od niej podejrzenie źle rozwijającej się osobowości, trochę śmiechłem jednocześnie łapiąc się za głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i oczywiście wciska mi psychoterapię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 sty 2015, 09:57
zzYxx pieprzenie za przeproszeniem :)

Na objawy negatywne polecam Ci (jeśli czegoś z tego nie brałeś):

- fluoksetynę+olanzapinę,
- duloksetynę+kwetiapinę,
- duloksetynę+buspiron,
- wenlafaksynę+mirtazapinę,
- reboksetynę+mirtazapinę,
- amitryptylinę,
- metylofenidat.
miko84

przez hashim 24 sty 2015, 12:58
kiedyś na forum schizophrenia.com zytałem losy chłopaka,który próbował już chyba wszystkiego nawet minocykliny na negatywne objawy schizo, a co pomogło to dopiero nortyptylina(snri), prawdopodobnie ze wzgledu na to że zwiekszała właśnie dopamine w przedczołowej

ciekawostką było, że dfziałanie leku zanikało po dodaniu olejów omega-3 (zmniejszają noradrenalinę)

przez miko84 24 sty 2015, 13:07
Oleje omega-3 są ogólnie be (piszę ja natchniony Rayem Peatem :mrgreen:)

Brakuje imipraminy, dezypraminy i nortyptyliny z leków trójpierścieniowych w Polsce. W USA nadal się je ze skutkiem stosuje.
miko84

przez Zbychu 1977 24 sty 2015, 13:22
Był swego czasu w Polsce lek DNRI o nazwie sibutramina do leczenia bulimi.
Zbychu 1977

przez miko84 24 sty 2015, 13:39
Tylko on mocniej blokował SERT niż DAT, a blokada SERT daje początkowe działanie anorektyczne (które przechodzi z czasem gdy zdownregulują się receptory 5-HT2c i ew. 5-HT1b).
miko84

przez Zbychu 1977 25 sty 2015, 12:49
Narazie pozostaje farmakoterapia łączona -sertralina + bupropion i juz mamy DNRI. 8)
Zbychu 1977

przez miko84 25 sty 2015, 14:05
Moim zdaniem DNRI wcale nie będzie aż takie skuteczne, bo i tak siła serotoninowa tych leków będzie przytłaczać ew. dopaminę.
miko84

przez zzYxx 26 sty 2015, 11:13
Nie wiem gdzie to dokładnie wkleić, ale czuję potrzebę napisania o tym. A mianowicie, "wspaniały" ordynator uświadomił mnie iż nie mam żadnej choroby psychicznej i po dodatkowym wywiadzie wypisza mnie najprawdopodobniej. Kocham cię sluzbo zdrowia...
The Walking Dead.

przez miko84 26 sty 2015, 11:31
Nie wiem czy Ci gratulować czy nie...
miko84

przez zzYxx 26 sty 2015, 11:52
Przecież żeby stwierdzić takie coś to trzeba naprawdę cierpieć na jakieś upośledzenie umysłowe. Zobaczymy co mi ciekawego jutro powiedzą... A wszystko prawdopodobnie przez psycholog...
The Walking Dead.

przez miko84 26 sty 2015, 12:05
A czym Cię leczyli? Może po prostu nie potrafią Ci pomóc i chcą się Ciebie pozbyć.
miko84

Sortuj wg