Czemu leki nie maja juz efektow?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez ernest00 23 gru 2014, 20:44
Witam, jakies poltora roku temu mialem znaczne zaburzenia osobowosci + uzaleznienie mieszane. Przyjmowalem prawie wsyzstkie leki psychotropowe jakie sa mi znane, kiedys dzialaly. Do dzis przyjmowalem tylko leki ulatwiajace zasypianie, ale niestety zderzylem sie z rzeczywistoscia i nie dziala na mnie absolutnie nic do czego mam dostep.
Lista jest srednia na bezesnnosc przymowalem: od hydroksyzyny po haloperidol az ku zuklopentiksolowi w zastrzyku.
Najswiezszy lek jaki bralem to kwetpianina w dawce 100mg na wieczor i zadnych innych lekow. Niestety 2 miesiace temu po prostu przestala dzialac i nawet dawka 500mg nie powodowala jakis minimalnych zaburzen czy efektow otepienia. Od tygodnia zazywam zolpidem co tez jest jakims paradoksem bo gdy go wzialem pierwszy raz w zyciu tydzien temu to zaczalem od 5 tabletek czyli 50mg i dopiero to dalo satysfakcjonyjacy efekt czyli zasniecie bez zbednych zaburzen swiadomosci, po prostu zasnalem nic wiecej zadnych efektow.
Mam jeszcze sporo lekow ktore balem ale zadne z nich nie dziala co mnie szokuje bo dawki bralem podwojne tj: olanzapina 10mg, akineton 2mg, estazolam 2mg, lorafen 2,5mg, diazepam 5mg, midazolam 2mg, dormicum 15mg, depakine chrono 500mg, hydroksyzyna 25mg, risperidon 2mg, karbamizepina 200mg i tak dalej ale wieszkosc neuroleptykow i benzodiazepin, wyczerpalem prawie limit, zostalo mi juz tylko wyprobowanie mianseryny, mitrazapin, tisercinu i zopiklonu. Jedyne co jeszcze na mnie dziala dosc sedatywnie to clopixol w tabletkach, ale to juz najwyzsza polka i martwie sie o swoja glowe ze cos mocno zaburzylem z neuroprzekaznikami, wspomne tylko ze nigdy nie zazywalem opiatow ani psychodelikow, glownie z uzywek to kannabinoidy, lubie ogolnie spowolnienie, z moich obserwacji mam pewnie mocno podwyzszony poziom dopaminy przez co ciagle bezsennosc, podniecenie, wzmozowna aktywnosc, podwyzszony nastroj i ogolnie jak po amfetamine tylko bez jej brania.
Moze ktos ma jakis pomysl, czy wyczerpalem cos w mozgu, moze zablokowalem, zbyt wiele lekow sie nalykalem chyba w tym krotkim zyciu a bezsennosc nadal mi towarzyszy, nie spie w dzien, ogolnie po odstawieniu juz nie dzialajacego ketrelu wiele sie poprawilo, zaczalem sie czuc w ogole senny, co przy ketrelu objawialo sie tylko po wzieciu tabletki.
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

przez qbah 25 gru 2014, 12:24
To nie jest tak, że leki nie działają. Każda substancja, którą przyjmujemy ma jakiś wpływ na nasz organizm, czasem niewidoczny 'gołym okiem'. Sedno leży w tym, że na każdego leki psychotropowe czy używki działają z innym skutkiem. Dlatego ważne jest aby leki były dozowane przez zaufanego lub polecanego lekarza. A po pewnym czasie ważna jest weryfikacja działania i należy zwiększyć/zmniejszyć dawkę lub zmienić lek.
Z tego co widzę, to masz bardzo dużą wiedzę na temat leków i ich działania, jednak mieszanie leków powoduje, że nie wiadomo która substancja jest odpowiedzialna za co. Natomiast ta wiedza powinna bardzo pomóc w konsultacji z lekarzem.
Także polecam to konsultację z lekarzem psychiatrą, który powinien mieć bogatą wiedzę temat który Cię interesuje.
Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego

przez MichalKa 16 sty 2015, 18:52
Człowieku tyle tego nabrałeś że nie wiadomo co do czego.Nasennie najlepszy chyba rispolept w dawce 4 mg jak brałem to byłem strasznie otępiony.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 17 sty 2015, 00:05
jak na 1,5 roku to naprawde duzo, daj zawsze czas na rozkrecenie sie lekom zanim odstawisz,
branie ciagle nowych jest bez sensu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg