Szukam nowych leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Szukam nowych leków

przez Andrzej78 22 gru 2014, 18:37
Witam!

Biorę leki psychotropowe 2 lata. Poniżej napiszę jakie już brałem, w jakich dawkach i jakiego działania oczekuję. Proszę o jakieś propozycje. Mogą być oczywiście refundowane przez NFZ, uzależniające, tylko na zwykłą receptę i dostępne w Polsce.

- Sertralina (50,100,150,200 mg)
- Escitalopram (10,20 mg)
- Trazodon (75,150,300 mg)
- Wenlafaksyna (75 mg)
- Alprazolam (0,5 mg)
- Lorazepam (1,2 mg)
- Sulpiryd (50,100,150 mg)
- Hydroksyzyna (10,20,30 mg)
- Mianseryna (10,20 mg)

*Podane dawki dotyczą zużycia w ciągu 24h.

Czego oczekuję od nowego specyfiku:

- działanie przeciwdepresyjne
- działanie przeciwwymiotne
- działanie przeciwlękowe
- działanie nie usypiające
- działanie motywujące do działania
- działanie zwiększające apetyt
- działanie nie wpływające na stan koncentracji

Szukam nowych leków

przez miko84 22 gru 2014, 19:12
Mirtazapina 30-45 mg, mimo, że brałeś już mianserynę to dawki które brałeś były śmiesznie niskie. Przetrwasz początkową senność i poleci z górki. Masz przeciwwymiotne, przeciwdepresyjne i jak będziesz miał szczęście to i przeciwlękowe. Jeśli sama nie zaskoczy to dokładasz jakiś SSRI/SNRI i masz dobre kombo.
miko84

Szukam nowych leków

przez Andrzej78 22 gru 2014, 20:22
Mirtazapina nie jest refundowana. Ponad 50zł za opakowanie. Ta opcja odpada. Poza tym Mirtazapina ma działanie nasenne a pisałem, że takiego działania ma nie mieć. A co myślicie o Amitryptylinie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Szukam nowych leków

przez Kalebx3 22 gru 2014, 21:46
A co myślicie o Amitryptylinie?

tania i dobra i co ważne refundowana .Tylko nie wiadomo ,czy akurat u Ciebie pozytywnie zaskoczy . Jednak uważam ,że powinieneś spróbować . Nie będę Ci proponował Brintellixu , bo cena ponad 3 razy droższa os Mirtazapiny .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Szukam nowych leków

przez Ricah 22 gru 2014, 22:20
Andrzej78, ami blokuje receptory histaminowe oraz zmniejsza poziom noradrenaliny[i pewnie cos jeszcze], gdzie te dwie rzeczy odpowiadaja m.in. za pobudzenie, zatem ami dziala nasennie.
Masz za duze wymagania. Tylu rzeczy na pewno nie osiagniesz jednym lekiem, a nawet majac ich kupe, ciezko byloby Ci to az tak ugrac. Ale nikt nie zabroni Ci szukac. Ja ze swojej strony polece Ci imbir na dzialanie przeciwwymiotne[zatem jedno bd mogl skreslic] - silnie dziala na to. I powaznie zastanow sie jednak nad mirtazapina, bo miko dobrze mowi. A 50 zl to nie jest az tak duzo/miech.
Agomelatyna 25mg
some shit

Szukam nowych leków

przez miko84 23 gru 2014, 09:08
Dokładnie, nie połączysz tych wymagań w jednym leku, działanie zwiększające apetyt przeważnie idzie z nasennym i tego się nie przeskoczy. Podobnie jak przeciwwymiotne - też mają je leki które poprawiają sen. Mirtazapinę w dawce 45 mg kupisz za 40 zł (remirta oro np.), dawkę 30 mg zaś za 30 zł. Amitryptylinę możesz spróbować skoro tak bardzo liczy się cena, lek masz refundowany, chociaż u niektórych amitryptylina też powoduje senność, do tego na pewno więcej uboków niż mirtazapina (działanie antycholinergiczne, blokada alfa-1).
miko84

Szukam nowych leków

przez Kalebx3 23 gru 2014, 17:56
Czego oczekuję od nowego specyfiku:

- działanie przeciwdepresyjne
- działanie przeciwwymiotne
- działanie przeciwlękowe
- działanie nie usypiające
- działanie motywujące do działania
- działanie zwiększające apetyt
- działanie nie wpływające na stan koncentracji

--- za takie działanie to bym i 400zł dał na miesiąc . Choć myślę ,że nawet za 1000zł nie mam co na takie fazki liczyć . Jak Cię nie stać na 50 zł miesięcznie na leki ,,,to trzeba jesienią wybrac się na kasztany ( jak mój 8 letni syn ) , a wiosną na slimaki winniczki i do skupu . Latem na truskawki , aronię itd,,,i kasę na leki mamy .Żartuję oczywiście .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg