Servenon

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Servenon

przez Pawel1992 05 gru 2014, 11:52
Witam. Jestem tutaj nowy i nie wiem czy był temat o leku , który podałem w tytule. Mam pytanie dotyczące właśnie servenon'u. Czy można spożywać alkohol kiedy bierze się ten lek? Nie mówię , że od razu , ale np po 8-10h? Kiedy brałem rexetin , wystarczyło 8h i śmiało mogłem pić. Ale te piguły mam od około 2 tygodni i nie wiem jak one zareagują. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Servenon

przez Arasha 05 gru 2014, 17:15
Tak, jest na forum temat o substancji czynnej - Escitalopram ( inne nazwy handlowe tego leku ).

Ciekawa teoria ... że podczas zażywania paro mogłeś po 8 godz. pić :shock: Mam nadzieję, że nikt nie będzie się na tej opinii opierał - przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek może zupełnie inaczej zareagować na połączenie psychotropów z alko. Dziesięciu może nic nie być, a jedenasty - może już mieć jazdy :!: Dlatego na Twoim miejscu nie sugerowałabym się za bardzo opiniami innych osób biorących esci :idea: Zresztą obie te substancje - zarówno paroksetyna, jak escitalopram należą do tej samej grupy leków, więc można podejrzewać, że interakcje z alkoholem będą podobne - Ale nie można tego stwierdzić na 100% :!: Wiadomo, że najlepiej nie spożywać alko podczas farmakoterapii, ale rozumiem, że przy długotrwałym leczeniu dla niektórych osób może to być trudne, więc warto przynajmniej zachować umiar ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Servenon

przez Pawel1992 05 gru 2014, 21:14
Arasha napisał(a):Tak, jest na forum temat o substancji czynnej - Escitalopram ( inne nazwy handlowe tego leku ).

Ciekawa teoria ... że podczas zażywania paro mogłeś po 8 godz. pić :shock: Mam nadzieję, że nikt nie będzie się na tej opinii opierał - przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek może zupełnie inaczej zareagować na połączenie psychotropów z alko. Dziesięciu może nic nie być, a jedenasty - może już mieć jazdy :!: Dlatego na Twoim miejscu nie sugerowałabym się za bardzo opiniami innych osób biorących esci :idea: Zresztą obie te substancje - zarówno paroksetyna, jak escitalopram należą do tej samej grupy leków, więc można podejrzewać, że interakcje z alkoholem będą podobne - Ale nie można tego stwierdzić na 100% :!: Wiadomo, że najlepiej nie spożywać alko podczas farmakoterapii, ale rozumiem, że przy długotrwałym leczeniu dla niektórych osób może to być trudne, więc warto przynajmniej zachować umiar ;)

Oczywiście niech nikt się nie opiera na tej opinii , bo to tylko u mnie tak działało ( chodzi o rexetin ). Skoro mówisz , że należą do tej samej grupy leków , więc pewnie tak samo zadziałają. Trzeba będzie spróbować póki co na jednym piwie i 10h od wzięcia leku. Po poprzednim leku ( rexetin ) dowiedziałem się przypadkiem , że pić mogę. Zapomniałem , że wziąłem rano tabletkę i po 10h wypiłem piwo i było normalnie , dopiero później mi się przypomniało. Następnym razem się troszkę nawaliłem i na następny dzień miałem po prostu kaca i nie wziąłem leku. Chciałbym móc się napić , bo ta farmakoterapia u mnie potrwa długo niestety;/ a jestem młody i chce się wyszaleć po prostu. Dziękuję za informacje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Servenon

przez ala1983 05 gru 2014, 23:19
Servenon.. prawie nic po nim nie czulam.. jak po wiekszosci SSRI.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Servenon

przez Pawel1992 06 gru 2014, 19:40
ala1983 napisał(a):Servenon.. prawie nic po nim nie czulam.. jak po wiekszosci SSRI.

Co masz na myśli , że nic po nim nie czułaś?

Servenon

przez Arasha 06 gru 2014, 22:20
Pawel1992, zapewne chodziło jej o to, że nie odczuła po nim większego działania terapeutycznego. Jeżeli na Ciebie działa, to w porządku ... z tymi lekami tak już jest, na jednego działają lepiej, na drugiego - słabiej, a na trzeciego - wcale :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Servenon

przez Pawel1992 06 gru 2014, 22:35
Arasha napisał(a):Pawel1992, zapewne chodziło jej o to, że nie odczuła po nim większego działania terapeutycznego. Jeżeli na Ciebie działa, to w porządku ... z tymi lekami tak już jest, na jednego działają lepiej, na drugiego - słabiej, a na trzeciego - wcale :bezradny:

Aaaa rozumiem. U mnie ten lek z dnia na dzień działa coraz lepiej. Jestem mniej nerwowy i już nie mam takich ataków paniki i lęku co miałem.

Servenon

przez Arasha 06 gru 2014, 22:42
Pawel1992, a możesz mi napisać, czy miałeś na początku brania jakieś skutki uboczne :? Bo ja się strasznie cykam, a powinnam coś wreszcie zacząć brać. Obecnie biorę tylko mirtę nasennie.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Servenon

przez Pawel1992 07 gru 2014, 13:07
Arasha , odpukać żadnych skutków ubocznych nie mam. Nie jestem senny , funkcjonuje normalnie. Mam tylko jeszcze problemy ze snem , ale niedługo się to unormuje przez branie tego leku. Pójdź do lekarza i porozmawiaj z nim co możesz wziąć. Powiedz mu czy masz jakieś uczulenia na leki itd , a on już coś dobierze :)

Servenon

przez Arasha 07 gru 2014, 13:45
Pawel1992, a jaką dawkę bierzesz i od jak dawna ? Ja raczej nie mam żadnego uczulenie, tylko z głową :time: ... znaczy się fobia :zonk: Bardziej chodziło mi o uboki takie jak mdłości, jadłowstręt czy zawroty głowy. Senność przeżyję, bo od 10 lat jestem słaba :?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Servenon

przez Pawel1992 08 gru 2014, 23:00
Arasha, biorę dokładnie od 25 listopada br. Mdłości nie było , jem normalnie i idzie to w dobrym kierunku. Lekarz kazał mi pójść do psychologa , tylko tak się zastanawiam co on mi pomoże? Kiedyś byłem u jednej to kazała mi liczyć do 10......byłem u drugiej to się zastanawiałem czy ja mam coś nie tak pod kopułą czy ona , a byłem u faceta również to dał mi test chyba 500 pytań....więc nie wiem po co mam tam iść , ale pójdę i może mi ktoś w końcu pomoże i uda się to przezwyciężyć.

Servenon

przez Arasha 09 gru 2014, 00:01
Pawel1992, dzięki na info ;) Oby u Ciebie było coraz lepiej :great:
Test z ponad 500 pytaniami przerabiałam ze 3 razy. Wymiata pytanie - Czy chciałbyś być leśnikiem :mrgreen: ? ... tak się składa, że chciałam, kiedy ten test rozwiązywałam 8)

Pisz co jakiś czas, co u Ciebie. Jak się czujesz :P Pozdrawiam

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Servenon

przez Pawel1992 09 gru 2014, 19:23
Arasha, kurcze nie napisałem ile tego biorę , wypadło mi to z głowy :P
Biorę 1 tabletkę rano :)
Jasne napisać zawsze mogę :) również pozdrawiam!

Sortuj wg