Trudny początek (escitalopram)

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Pretoria 21 lis 2014, 17:57
Dostałam receptę na Mozarin i tygodniowe zwolnienie. Miałam dawkować 1/4 tabletki przez tydzień -->1/2 przez tydzień itd. aż do 20mg (2 pełne tabletki).
Niestety chciałam ,żeby lek szybciej wskoczył" i wzięłam od razu 1/2. Pierwszy dzień okej, chociaż ścięło mnie momentalnie spać ale od wczoraj kręci mi się w głowie, mam mdłości, totalny brak apetytu, senność i odrazy po wzięciu leku leciałam do toalety z 2 razy. Już kiedyś (2 lata temu) brałam ten lek i pamiętam zawroty głowy, mdłości, senność, ale nie biegunkę.
Problem jest taki ,że ja w poniedziałek muszę iść do pracy (na noc). Muszę się ogarnąć do tego czasu. Mam zmniejszyć dawkę do 1/4, czy kontynuować to co jest ? Chodzi mi o to ,żeby objawy znikły (szczególnie biegunka i zawroty głowy - pracuję z maszynami, nie mogę odejść od miejsca pracy)
Jestem strasznie słaba, nie wiem jak wystoję tam te 8h, poratuję się kawą albo dwoma. Na mdłości to może hydroxyzyne sobie łyknę :time: ? a na biegunkę stoperan ? Co mam zrobić ?

-- 21 lis 2014, 17:19 --

proszę o jakąkolwiek poradę

przez arnibarni 21 lis 2014, 23:38
Pretoria kochana escitalopram działał na mnie podobnie,silnie serotoninowo i to w dawce 10 mg a kawał chłopa ze mnie.Też na początku sobie myślałem co taka mała tableteczka może ze mną zrobić,i byłem bardzo senny po niej.Ja na Twoim miejscu posiedział bym dłużej na 5 mg bo lek mocno działą w moim odczuciu,i dopiero jak sie przyzwyczaisz to wejdziesz na 10 mg.Biegunka i brak apetytu również mogą być powodem wkręcania się leku,przejdzie.Doraźnie stoperan możesz wziąść.Stopniowo daj czas sobie.Bierz na razie 5 mg,a będzie dobrze.Na następnej wizycie powiedz o tym lekarzowi.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Sortuj wg