leki na nadciśnienie - wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki na nadciśnienie - wątek zbiorczy

przez małpka bubu 29 paź 2014, 13:27
biorę obecnie tritace i hydrochlorothiazidum Polpharma... jak brałam to na wieczór to miałam przechlapane następnego dnia, koszmarny ból oczu i głowy; ustąpiło to gdy lekarka zmniejszyła mi dawkę i przesunęła na rano... ogólnie to działa; jednak nie działa gdy mi się ciśnienie podnosi pod wpływem silnego stresu - np. nie zadziałało w dzień w którym miałam badania do celów mojego dochodzenia do sprawiedliwości przez biegłego psychiatrę i psycholog, wtedy mi ciśnienie skoczyło do ok. 176/102... ogólnie na tych lekach ciśnienie mi się obniżyło o ok 20 jednostek wobec górnej wartości... czy ktoś się orientuje, czy ta pierwsza to skurczowe czy rozkurczowe?

natomiast moja mama bierze nebinad, a że charakterki mamy podobne, dzieje się to samo - w chwilach silnego stresu nie działają, mamie potrafi skoczyc pierwsza wartośc do ponad 180, a jest osobą szczupłą; ja zaś grubaską...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka