leki nowe, niedostępne w Polsce, innowacyjne terapie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez jasiek 19 paź 2014, 11:18
Obserwuje to forum i wciąż wałkowane są te same leki, może z wyąatkiem agomelatyny i wortioksetyny.

mnie zawsze ciagnęło do nowości, bo cały arsenał leków przerobiłem z wyjątkiem niektórych tlpd, które zamierzam jeszcze sprawdzić.

U siebie mam objawy niskiej motywacji, fobii społecznej, prokastynacji. Z tego co testowałem to pomogły mi tylko metylofenidat plus mirtazapina jak narazie i te leki biorę stale plus parę suplementów.

Są na forum ludzie, którzy leczą się niejako na własną ręke? którzy zciągali leki z zagranicy, żyją kilka miesięcy w roku w innych krajach?

pamiętam usera z USA tam podejście do leczenia jest całkowicie inne, inny sposób myślenia

może mam jakiś uraz ale o lakach ssri, to już nie czytam żadnego tematu, leki te wpieprzyły mnie kiedyś w jeszcze większe bagno, do tego doszła anhedonia

ssri już dziękuje

czytacie forum longecity.org,jak ktoś nie zna angielskiego to z tłumaczem, tam pojawiają się nowości, często zakupy grupowe jakiś substancji (oczywiście być może nie do końca zbadanych wchodzących na rynek), brał ktoś stąd kiedyś udział w podobnych zakupach?

przez planB 19 paź 2014, 11:26
Jakich zakupach ? ....tzn co ty chcesz kupować ?
I Dare, readY

przez jasiek 19 paź 2014, 12:25
nie chce do niczego nagabywać, nakłaniać

piszę po prostu, ze gdzieś tam jest nowa oferta, a nie w kółko mielenie tematów o ssri (skądinąd bierze się to wszystko z marności naszych rodzimych psychiatrów, bo ktoś te leki wypisuje)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez planB 19 paź 2014, 12:36
nie chodzi mi o nagabywanie itd. tylko o to 'co' możesz dostać i czy to w ogóle ma sens
I Dare, readY

przez Psychoanalepsja_SS 19 paź 2014, 12:52
Są na forum ludzie, którzy leczą się niejako na własną ręke?

Tak, etylofenidatem.

Longecity jest mi znane, acz nie mam tam konta.

przez depresja24h 22 paź 2014, 18:31
Jasiek ja rozważam już operację, jestem umówiona na konsultacje z neurochirurgiem, potem założe wątek w którym szczegółowo opisze na czym to polega i jak można się zakwalifikować. Ja nie pozwole by mi to dalej życie niszczyło. Wejdę drzwiami, oknami, a nawet sufitem ale znajdę sposób by się z tego wykaraskać. ja z RC nic nie zamawiałam, ale mówią, że to syf. A ten koleś co piszesz to pewnie od dr amena, ale on nie dostał niczego co by u nas w polsce nie było dostępne. Ja teraz będę testowała Cymbaltę (duloksetyna). Anhedonie też mam, wiec co to za gówno. Ja będę walczyła, nie poddam się.

przez miko84 25 paź 2014, 16:08
Nie daj się ciąć, oni by tylko operowali, bardzo chętni są na to. Próbowałaś stymulacji przezczaszkowej? Co do dr. Amena to jedyne czego u nas nie ma to silniejsze od metylofenidatu stymulanty, jak sole amfetaminy, których osobiście chciałbym spróbować i dwa trójpierścieniowe których lubi używać - imipramina i dezypramina. Ale jak nie ma to nie ma. Próbowaliście może hormonu T3?
miko84

przez jasiek 02 lis 2014, 10:36
t3 nie próbowałem

mam t4, ale boje się go trochę,bo jade cały czas na paliwie mirtazapina plus metylofenidat

t3 chyba może mocno walnąć po noradrenaline? dlatego kiedyś napewno spróbuje choć podobno tez jest mocno serotoninowe

miko co do dopaminy:
to agonizm 5ht2a [powoduje jej wzrost, ale w układzie mezolimbicznym, a nie w obszarze kory czołowej, dobrze prawie?

więc pewnie dlatego neuroleptyki blokują ten receptor, gdyż w schizo dopamina w układzie mezolimicznym nie jest potrzebna, tylko w korze czołowej

skądinad w necie na paru forach czytałem o remisji objawów negatywnych po lekach snri, ewentualnie samych noradrenalinowych niedostępnych w polsce jak dezypramina

przez Ferdynand k 02 lis 2014, 10:55
modafinil -dnri
nie obciąża wątroby specjalnie

jest też armodafinil sztucznie można go otrzymać a powstaje normalnie z przemiany w wątrobie z modafinilu
jeśli modafinil nie szkodzi bardzo to armodafinil tym bardziej -a armodafinil ma ciekawy profil jest dri i agonistą d2 -imponujące

co do tego jeszcze u nas nie ma tri
Naczelny Użyszkodnik

przez miko84 02 lis 2014, 11:00
jasiek jutro sprawdzę bo będę miał T3. T4 sobie daruj.

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększa agonizm 5-HT1a i agonizm 5-HT2a oraz antagonizm 5-HT2c. W schizofrenii jest często niedobór dopaminy w korze przedczołowej który odpowiada za objawy negatywne, więc dobrze jak neuroleptyki ją tam zwiększają (poza blokadą w innych regionach).

NRI także zwiększa dopaminę w korze przedczołowej, bo tam nie ma DAT i NET pełni funkcję DAT.

Inny mechanizm zwiększający dopaminę w korze przedczołowej to blokada alfa-2.

Więc Twoje połączenie metylofenidatu (blokada DAT i NET) + blokada alfa-2 i antagonizm 5-HT2c mirty (plus pośredni agonizm 5-HT1a tego leku) to jest to co może działać. Pewnie zwiększają te leki dopaminę w tym obszarze mózgu a przez to działają na Twoje objawy które przypominają negatywne (ale są obecne też w depresji). SSRI słabo celuje w te objawy bo te leki zmniejszają (zamiast zwiększać) dopaminę w korze przedczołowej (poza fluo która ma słaby antagonizm 5-HT2c, ale i tak przeważna w niej SRI).
miko84

przez jasiek 02 lis 2014, 12:04
ten miks dobrze mi robi

zastanawiam się jeszcze nad tym agonizmem 5ht2a,może dołoże żeń-szenia, który też jest agonistą5ht2a (?) i będę miał kompleksowo ułożone leczenie

skądinąd miko może w wolnej chwili wymyślisz jeszcze jakieś dobrego miksa na kore czołową (a może jakieś zioła lub suple by włąćzyć?), choć czytałem Twoje wcześniejsze posty i sugerowałeś już niektóre leki

-- 02 lis 2014, 12:16 --

uważam jeszcze, aby miks był całkowicie skuteczny do mojego połączenia należałoby dodać agonistę d1, choć nie znam zadnego takiego, a z ziołowych muira puama nie miała spektakularnego działania w tej kwestii

przez mio85 02 lis 2014, 12:48
jasiek napisał(a):t3 nie próbowałem

mam t4, ale boje się go trochę,bo jade cały czas na paliwie mirtazapina plus metylofenidat

Czym jest t3 i t4?

przez miko84 02 lis 2014, 16:50
To hormony tarczycy.
miko84

przez mio85 02 lis 2014, 17:32
Spytalem bo az mi sie nie chcialo wierzyc. Dlaczego mialyby miec potencjal antydepresyjny?

Sortuj wg