Sposób na pocenie się po SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Chada 26 lip 2014, 02:25
Właśnie poszperałem trochę po necie i trafiłem na artykuł z pisma dla psychiatrów w formie PDF gdzie jest opisane jak można sobie z tym poradzić.Są wymienione oprócz zmieniania leku takie leki które mogą w tym pomóc jak: Trazosyna, Oksybutynina,
Cyproheptadyna.
Mam zatem pytanie nie wiedziałem gdzie zaśmiecić dział więc wolałem założyć nowy temat.Gdzie mam się udać żeby dostać legalnie taki lek czy psychiatra może wypisać takie leki?A jeśli Ona nie ma o tym pojęcia to co mam to wydrukować i pokazać?Dodam że u mnie po leku escitalopram jest to bardzo uciążliwe a to wzmożone powoduję ataki paniki,zamykanie się w sobie i chęć szybkiego ostawienia leku.Możliwe też są małe dawki mirtazepiny lub apilprazolom.Zapraszam do zapoznania się z artykułem poświęconym sposobowi na pocenie po SSRI przez pismo dla psychiatrów.

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2013/12/PSYCHIATRA_3_eBOOK.pdf

Strona 38!

Lamotrygina 150mg

przez miko84 26 lip 2014, 09:45
Cypro u pewnych osób niwelowało działanie przeciwdepresyjne SSRI. Oxy to lek antycholinergiczny, więc ma wiele możliwych skutków ubocznych. Wg. mnie z najlepszych dostępnych leków to antagoniści 5-HT2a/c tacy jak mirta/miansa, chociaż nie u każdego to zadziała.
miko84

przez Popiół 26 lip 2014, 10:52
Cyproheptadyna działa trochę przeciwstawnie do SSRI, więc może u niektórych osób osłabiać ich działanie. U mnie sama mirta trochę łagodziła pocenie i potliwość dłoni.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 26 lip 2014, 10:53
Za potliwość przy SSRI odpowiada głównie agonizm 5-HT2a.
miko84

przez Popiół 26 lip 2014, 10:55
W połączeniu z ssri/snrni, mirta w tym temacie nic nie zmieniała raczej.
Popiół

przez lonsdale 26 lip 2014, 11:01
perspi block 3x dziennie, częste prysznice
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez miko84 26 lip 2014, 11:07
Popiół SSRI jest zbyt mocne do bloku mirty. Zresztą wszystko jest zbyt słabe do SSRI.
miko84

przez Chada 26 lip 2014, 14:56
Muszę coś z tym zrobić bo mnie to zniszczy.To zależy od SSRI bo po sertralinie i fluoksetynie jest luz nie ma pocenia ale po citalopram/escitalopram istna masakra ciężko mi z tym poceniem bo zwykłym wysiłku jak posprzątanie pokoju jestem mokry przez godzinę nawet mycie się powoduję jakieś tam ruchy i po tym zaczynam się pocić przez jakiś czas jeszcze.Esci działa dobrze,nie chcę zmieniać i zepsuć leczenia.Bo nie wiadomo czy po innym leku będzie tak dobre samopoczucie jak po esci.Perspi block 3x dziennie biorę od początku leczenia esci i nie to nie daję.W poniedziałek mam wizytę pogadam o tym ale wiem jaka będzie reakcja że muszę się przyzwyczaić,albo zmiana leku.Gdyby nie to pocenie to bym wyzdrowiał i było ze mną lepiej. :(

-- 26 lip 2014, 17:58 --

Chada napisał(a):Muszę coś z tym zrobić bo mnie to zniszczy.To zależy od SSRI bo po sertralinie i fluoksetynie jest luz nie ma pocenia ale po citalopram/escitalopram istna masakra ciężko mi z tym poceniem bo zwykłym wysiłku jak posprzątanie pokoju jestem mokry przez godzinę nawet mycie się powoduję jakieś tam ruchy i po tym zaczynam się pocić przez jakiś czas jeszcze.Esci działa dobrze,nie chcę zmieniać i zepsuć leczenia.Bo nie wiadomo czy po innym leku będzie tak dobre samopoczucie jak po esci.Perspi block 3x dziennie biorę od początku leczenia esci i nie to nie daję.W poniedziałek mam wizytę pogadam o tym ale wiem jaka będzie reakcja że muszę się przyzwyczaić,albo zmiana leku.Gdyby nie to pocenie to bym wyzdrowiał i było ze mną lepiej. :(

Zawsze coś musi być nie tak :evil:

Lamotrygina 150mg

przez boogyman 01 paź 2015, 01:43
Odświeżam temat. Jest 19 stopni w mieszkaniu a mi pocą się dłonie. W nocy muszę się odkrywać. Strasznie mnie to krępuje w codziennym życiu. czy ktoś może próbował ww leków. Mianserynę mam w dawce 10mg ale sam nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Może jakieś ziółka?

przez bedzielepiej 02 paź 2015, 20:28
Najlepszy i jedyny sposób na pozbycie się pocenia po SSrajach to odstawienie SSRajów.
Żadne ziółka nie pomogą, bo SSRI rozdrażniają układ współczulny. Podejrzewam że z czteropierścieniową mianseryną jest podobnie.

przez Psychopharm 03 paź 2015, 14:23
SSRI nie rozdrażniają układu współczulnego - z czasem go wręcz tonizują. Serotonina i GABA to najlepsze neuroprzekaźniki do stonizowania układu współczulnego. Są badania wykazujące, że przez branie SSRI obniża się poziom noradrenaliny oraz wycisza się miejsce sinawe (główne źródło neuronów noradrenalinowych w mózgu).

Pocenie się po SSRI jest z powodu zaburzonej termoregulacji spowodowanej agonizmem receptorów 5-HT2a.

Pocenie się po lekach noradrenalinowych ma inną przyczynę niż pocenie się po lekach serotoninowych.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez bedzielepiej 05 paź 2015, 11:08
Psychopharm napisał(a):SSRI nie rozdrażniają układu współczulnego - z czasem go wręcz tonizują. Serotonina i GABA to najlepsze neuroprzekaźniki do stonizowania układu współczulnego. Są badania wykazujące, że przez branie SSRI obniża się poziom noradrenaliny oraz wycisza się miejsce sinawe (główne źródło neuronów noradrenalinowych w mózgu).

Pocenie się po SSRI jest z powodu zaburzonej termoregulacji spowodowanej agonizmem receptorów 5-HT2a.

Pocenie się po lekach noradrenalinowych ma inną przyczynę niż pocenie się po lekach serotoninowych.

Ja powtarzam tylko to co powiedziała mi moja uczona doktor psychiatra, czyżbyś wiedział więcej niż ona?!

A gdzie linki do badań i info.

Jasne jasne, jeszcze będzie że leki SSRI są najlepsze w walce z nadmierną potliwością i zacznie się je przepisywać na nadmierne pocenie.

przez Psychopharm 05 paź 2015, 12:35
"Short-term sertraline treatment suppresses sympathetic nervous system activity in healthy human subjects"

"Our study found that the net effect of short-term SSRI treatment is an apparent suppression of SNS activity as indicated by a decreased plasma NE appearance rate in the sertraline condition."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11259862

"Effects of acute administration of selective serotonin reuptake inhibitors on sympathetic nerve activity"

"In conclusion, acute peripheral administration of SSRIs caused early autonomic cardiovascular effects, particularly sympathoinhibition, as measured by RSNA."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25003632

"Modulation of noradrenergic neuronal firing by selective serotonin reuptake blockers"

"it appears that enhancing 5-HT neurotransmission by sustained SSRI administration leads to a reduction of the firing rate of noradrenergic neurons."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1565850/

"To sweat or not to sweat? A hypothesis on the effects of venlafaxine and SSRIs"

"Venlafaxine can counteract sweating at low doses as a result of its serotonergic effect, while it can increase sweating at higher doses with an increasing noradrenergic active component."

http://www.medical-hypotheses.com/article/S0306-9877(09)00502-7/abstract

"Improvement of Antidepressant-Induced Sweating with As-Required Benztropine"

"Serotonergic antagonists like cyprohepatidine reduce sweating by 5-HT2a blockade in the hypothalamic region."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3931183/

Myślisz, że Twoja doktor, nawet jeśli jest profesorem to zagłębia się w tak dokładne tematy jak wpływ leków przeciwdepresyjnych na sympatyczny układ nerwowy? No wolne żarty, na pewno ma co robić.

Pisałem, że potliwość z SSRI jest inna niż noradrenalinowa. Osobiście brałem wiele SSRI oraz leki noradrenalinowe przez różny czas i wiem co mówię. Jestem w stanie przyznać, że SSRI początkowo mogą podkręcać sympatyczny układ nerwowy i nasilają także potliwość "noradrenalinową" (czyli głównie pod pachami), ale z czasem następuje tonizacja układu sympatycznego i potliwość pod pachami jest blokowana. Część z działania przeciwlękowego SSRI i benzodiazepin bierze się z ich hamującego wpływu na sympatyczny układ nerwowy (noradrenalina). Niestety na SSRI pozostaje stale potliwość serotoninowa, czyli głównie ta twarzy, karku oraz stóp i dłoni, która bierze się z agonizmu 5-HT2a i przez to wpływu na termoregulację. Z czasem brania SSRI receptory 5-HT2a się downregulują i także ta potliwość powinna do pewnego stopnia zmaleć.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez hashim 06 paź 2015, 18:51
jak zmniejszyłem dawki amitryptyliny to pocę się teraz jak świnia podczas wysiłku

bardzo tez pociłem sie na acetylokarnitynie, stąd wniosek, że acetylocholina też powoduje silne pocenie się

Sortuj wg