Częściowi agoniści-nowa filozofia leczenia.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Zbychu 1977 21 lip 2014, 09:46
Interesuje mnie to czy leki będące częściowymi agonistami (dopaminy,serotoniny,noradrenaliny,opioidowymi itd) są skuteczne w leczeniu różnego rodzaju endogennych niedoborów monoamin.
Pełni agoniści z tego co mi wiadomo w ostatecznym bilansie uszczuplają aminy endogenne,nie mogą więc być uznani jako leki w pełnym tego słowa znaczeniu.
Antagoniści amin w podłóg zasady chemicznej przekory jaką procesy w mózgu się rządzą na poziomie receptorowym mogą poprzez upregulację tychże receptorów w konsekwencji zwiększać poziom amin biogennych ponad pożądaną ilość.
Pozostają wypośrodkowani częściowi agoniści-czy można ich uznać za leki w pełnym tego słowa znaczeniu u osób które mają niedobory bądź patologiczne wahania
poziomu monoamin w mózgu.
Zbychu 1977

przez Zbychu 1977 28 maja 2015, 20:05
Częściowi agoniści Dopaminy są stabilizatorami układu dopaminergicznego,podobny mechanizm związany z układem opioidowym posiada buprenorfina.Jesli w mózgu jest niedobór neurotransmitera np.Dopaminy częściowy agonista DA zwiększa jej poziom,gdy jest zbyt wysoki-zmniejsza.Substancje takie są skuteczne przez długi okres czasu,nie uzależniają.
Zbychu 1977

przez monk.2000 28 maja 2015, 20:40
Nie wiem o co chodzi, ale jak to czytam to działa to na mnie kojąco. :-)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg