Invega

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Invega

przez nirage 20 lip 2014, 21:55
Lek z grupy neuroleptyków, stosowany w leczeniu schizofrenii i zaburzeń schizoafektywnych.
Substancją czynną preparatu jest paliperidon, aktywny produkt rozkładu rysperydonu. Mechanizm jego działania przeciwpsychotycznego polega na oddziaływaniu na receptory serotoninowe (5-HT2) i dopaminowe (D2). Blokuje również receptory adrenergiczne a1 oraz nieznacznie słabiej histaminowe (H1) i adrenergiczne a2. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych. W mniejszym stopniu niż klasyczne neuroleptyki powoduje katalepsję, osłabienie funkcji motorycznych oraz występowanie objawów pozapiramidowych.
Preparat jest wskazany w leczeniu:
· schizofrenii u osób dorosłych
· objawów psychotycznych lub maniakalnych w zaburzeniach schizoafektywnych u osób dorosłych.

Czy ktoś z Was stosował już ten lek? Moja przypadłość to maniakalne napady lęku. Dzwonię po lekarzach, że umieram. Puls wtedy około 180. Ciśnienie 200/100. Kółko się zamyka i wariuję. Mam przepisane na stałe Seroxat, Citabax + próbuję z neuroleptykami natomiast po Chlorprothixenie czułem się jeszcze gorzej - ataki były częstsze a po zmianie na Sulpiryd zaczęły pojawiać mi się drgawki. Więc też mam odłożyć. Szukam neuroleptyku II generacji (który to ma zdecydowanie mniej skutków ubocznych). Znalazłem Invega. Ktoś brał?
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

Invega

przez TheCandyMan 25 sie 2014, 10:12
invega nie jest refundowana a na dodatek jest niedostepna w polskich aptekach.
Życie sen krótki.
gg44364882

Sortuj wg