Z lekami źle, bez leków gorzej

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez chipster 28 cze 2014, 03:56
hej. Gdy zaczynam jakiś antydepresant, to jest ok, ale tylko na początku.Potem odstawiam, bo nie fajne są reakcje, czuję się źle, bo brakuje serotoniny lub dopaminy, w zależności od leku i tak to się kręci. Gdy biorę lek, jestem senny, przymulony, ale też /w zależności od leku/ mam napęd, jednak się np pocę, nie mogę spać w nocy. Gdy leku nie biorę wpadam w inny rodzaj przymulenia, który nie pozwala mi nawet chodzić na treningi, żyć normalnie. Co z tym robić? Zaznacza, że rzecz dotyczy tylko leków antydepresyjnych. Inne leki typu benzo działają ok, ale one pomagają na coś innego. Mam nadzieję, że opisałem to sensownie.
Pzdr.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez Gabriel74 28 cze 2014, 04:15
A dlaczego odstawiasz? Lekarz ci nie powiedzial ze kazdy antydepresant tak naprawde zaczyna dzialac po kilku tygodniach od pierwszej dawki. Ja biore Mianse juz 7 miesiecy i niedawno zwiekszylem dawkie ale pomimo to mam ataki panik i lekow oraz stany przymulenia.

przez chipster 28 cze 2014, 05:12
wiesz, ja nie jestem świeży w tych sprawach, z lekami mam już do czynienia z 13 lat, wiem co i jak. Odstawiam, jak nie mogę znieść skutków ubocznych, to naturalna reakcja, że jak coś jest nie tak, to rezygnujemy, to taki wentyl bezpieczeństwa, który każdy z nas ma w sobie.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 29 cze 2014, 15:58
próbowałeś to przeczekać i przymuszać się do tego aby spełniać chociaż minimum w tym czasie? Jeśli tak, to jak długo czekałeś maksymalnie?
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez depresja24h 30 cze 2014, 21:46
No niestety tak jest, trzeba zaczynać od najmniejszych dawek i powoli iść w górę. No i zagryźć zęby czasem, jak chcesz się dobrze czuć, to wcześniej musisz chwile pocierpieć choć nie zawsze.

przez Arasha 30 cze 2014, 23:08
depresja24h napisał(a):No niestety tak jest, trzeba zaczynać od najmniejszych dawek i powoli iść w górę.

A ty jak byłaś w stanie przetrwać te pierwsze dni leczenia ? Od którego leku zaczynałaś ? I jakie miałaś uboki ? Bo ja, podobnie jak autor tego wątku, tez strasznie się boję brać leki z uwagi na skutki uboczne i nie umiem się przemóc, żeby jakoś przetrwać początek leczenia. W efekcie pozostają mi tylko benzo :cry:
i mirta. Będę wdzięczna za odp.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg