Czy neuroleptyki niszczą człowieka ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Petek 27 maja 2014, 16:05
Ostatnio jestem wokół tematu neuroleptyków czy one niszczą? Sam biore neuroleptyki już 8 lat 4 lata perazyna i 4 lata az do teraz chloroprotrixen i chyba żałuje że zaczełem brać teraz się tyle naczytałem o neuroleptykach ze szkodza strasznie wcześniej jakos nie dobijałem sobie do głowy że przecież te leki to psychotropy i mogą szkodzić .Poczytalem troche gdzies napisano ze zanikac może mózg 1 % rocznie to już się przeraziłem.Neroleptyki biore na spanie i nerwice lękowo -depresyjną i mam wrażenie ,że się od nich uzależniłem tzn od chloroprotrixenu, teraz tak sobie mysle ,że to niepotrzebne było może bez tych neuroleptyków dałbym rade sam .Przez te lata brania moja waga to 118 kg mam 35 kg nadwagi i jakos mi trudno schudnąć właśnie mi się wydaje ze to przez chloroprotrixen. Co sądzicie czy te leki niszcza człowieka?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez *Monika* 07 cze 2014, 01:42
Głównym zastosowaniem neuroleptyków są psychozy z objawami osiowymi (np. autyzm), jak też z objawami wytwórczymi (urojenia, halucynacje), pomocniczo w depresji, bezsenności (szczególnie w postaci z objawami psychotycznymi) i w celu zwalczenia myśli samobójczych.

:szukam: post1524257.html
Obrazek
Główny Moderator

przez Petek 09 cze 2014, 02:38
No ja właśnie biore na spanie żeby się wyciszyć i szybko usnąc ale mam wrążenie że to w nawyk już weszło biore bo biore to chyba żle :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnobiała mery 09 cze 2014, 20:01
Też się bałam, że mi zniknie mózg, bo czytałam gdzieś o tym 1% ulatującym rocznie. No ale jak na razie mój mózg ma się całkiem dobrze. Nauka wchodzi mi sprawnie i mam prawie same 5 na obu kierunkach, które łączę z pracą na etacie.

przez Petek 12 cze 2014, 00:20
czarnobiała mery : Ile lat bierzesz i co?

przez czarnobiała mery 12 cze 2014, 20:57
neuroleptyki biorę od 5 lat, brałam różne i w dużych dawkach. Obecnie biorę zipragen + 2 antydepresanty.
A antydepresanty biorę od kilkunastu lat.

przez Petek 12 cze 2014, 21:12
Ja próbuje po mału odstawić chloroprotrixen od 3 tygodni biore dawke 75mg a tak brałem 100 mg ciekaw czy mi się uda odstawić ale po 8 latach to nie wiem.

Czarnobiała mery dużo przytyłaś po braniu neuroleptyków bo ja prawie 35 kg masakra jakas ? A wogóle neuroleptyki brane na noc działają na metabolizm tzn zwalniają go? Dzisiaj zapisałem się na siłownie i tam i się ważyłem i waga pokazuje np. tkanke tłuszczoa ,miesniowa,kostna itp. i pokazuje jaki ma się meatobolizm i wyszło, że mam metabolizm jak 40 latek masakra a mam 25 lata :(

przez Kalebx3 12 cze 2014, 21:15
. Co sądzicie czy te leki niszcza człowieka?

---nie wiem czy niszczą . Mi na pewno mówiąc delikatnie nie pomagały . Nigdy bym ich nikomu nie polecił , ale jak ktoś ma jakieś schiozofrenie , psychozy etc ,to leki te zapewne są nieodzowne i niezastąpione .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez czarnobiała mery 12 cze 2014, 21:16
Petek, no właśnie ja nic nie przytyłam, ważę obecnie ok 53 kg.
Przytyłam kilka kilogramów po rispolepcie i po olanzapinie, ale jak zmieniłam te leki, to waga sama wróciła mi do normy, bez żadnych ćwiczeń, diet niczego. Po mnie w ogóle w żadnym aspekcie chyba nie widać, że biorę neuroleptyk.
Chlorprotixen też brałam, oprócz tego solian, sulpiryd, abilify, haloperidol, fluanxol, ketrel, no i rispolept i olanzapinę.

przez Petek 13 cze 2014, 00:42
Bo w sumie umnie tak wyglądało jak brałem perazyne to waga bardzo szybko poszła w góre z 65 czy 70 do 90 kg a reszta się potoczyło bo teraz waże 116 kg. A ummnie chyba widać że biore neroleptyk jetem blady strasznie na twarzy , długo po wstanie mam napuchnięte oczy , od jakiegoś czasu mam ciemniejsze since pod oczami kiedyś miałem jaśniejsze .

czarnobiała mery A coz przebarwieniami skory? Pojawiaja Ci się? Mam wrązenie że ja mam właśnie przebarwienia na twarzy przez neuroleptyki . A co z emocjami? Bo ja od sporego czasu w ogóle nie odczuwam radości ?

przez czarnobiała mery 13 cze 2014, 09:51
Petek, a co teraz bierzesz? Ten chlorprotixen? Może lepiej by było, gdyby lekarz zapisał Ci jakiś nowszy lek. Ja nie mam żadnych skutków ubocznych poza wydłużonym snem. Nie mam żadnych przebarwień skóry, bladości, napuchniętych oczu. A emocje normalnie odczuwam. Radości mam ostatnio bardzo dużo.

przez PonuraZniwiarka69 13 cze 2014, 10:04
Czujesz sie po nich jak roslina?
PonuraZniwiarka69

przez czarnobiała mery 13 cze 2014, 13:01
PonuraZniwiarka69, właśnie do zipragenie nie czuję się jak roślina. Czuję się doskonale i na pewno lepiej niż bez leków.

przez Petek 13 cze 2014, 20:29
Czarnobiała mery Mówisz o tych nowszych neuroleptykach ?

Sortuj wg