Pobudzacz

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Pobudzacz

przez Pretoria 21 kwi 2014, 23:04
Przygody z psychotropami zaczęłam ponad 1,5 roku temu, mimo to ,ciągle szukam tego właściwego leku, doradźcie coś proszę. Leczyłam się na napady paniki z agorafobią. Przerabiałam Mozarin&Elicea(strasznie rozleniwiał i po tym zaczęła się nadmierna senność), potem Sulyrpid i Velafax. Nie mogę normalnie żyć, przesypiam życie. Nawet pobudzacz jakim jest velafax nie działał. Budziłam się koło 14, piłam kawę i szłam dalej spać(serce oczywiście waliło jak oszalałe). Właśnie z niego schodzę. Morfologia, THS, B12 i żelazo są w normie.
Zastanawiam się co robić. Nie widzę sensu trucia się lekami, chcę z tym skończyć ,a z drugiej strony boję się jak to jest bez nich. Myślicie ,że gdy całkowicie z nich zejdę to senność minie ? Z lękiem radziłabym sobie doraźnie relanium i hydroxyzyną. Czy ewentualnie (gdyby senność nie minęła) znacie jakiś dobry pobudzacz ?
-dobrze gdyby nie zawierał laktozy i nie powodował tycia (większego apetytu)

Pobudzacz

przez coccinella 21 kwi 2014, 23:06
Mam dokładnie to samo... brałam przez jakiś czas Wellbutrin i trochę pomógł, mogłam funkcjonowac, nie spałam całymi dniami, ale z czasem przestał działać.
Nie chce mi się.

Pobudzacz

przez Lord Kapucyn 22 kwi 2014, 10:42
Z leków aktywizujących czy jak kto woli "pobudzających" to bupropion(Wellbutrin XR), moklobemid(Aurorix, Mobemid, Moklar, Mocloxil), tianeptyna(Coaxil, Tianesal, Aneptinex), modafinil(niedostępny w Polsce), reboksetyna(Edronax)-choć są pewne kontrowersje odnośnie jej skuteczności. Czy zawierają laktozę czy nie to już sama musisz popatrzeć ich skład. Takie środki nie powodują tycia. Z naturalnych kofeina, guarana, yerba mate, żeń-szeń, johimbina.

Ale biorąc pod uwagę, że masz zespół lęku napadowego z agorafobią to typowe stymulanty mogą nie być wskazane, bo mogą nasilać objawy lęku panicznego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pobudzacz

przez lunatic 22 kwi 2014, 10:46
u mnie z tych wymienionych jedynie tianeptyna nie nasilała stanów lękowych, nerwowośc była, ale to nie miało nic wspolnego ze stanami podobnymi do napadów paniki

Sortuj wg