Nie jestem pewien czy zaczynac kuracje z lekami.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez dzidektancerz 11 mar 2014, 22:25
Ale moje pytanie brzmialo..
Jak nie brak apetytu to otepienie, dzisiaj doszlo bezsennosc takze jest coraz gorzej. Czy to normalne w pierwszej fazie brania leku ?

Ok wiem ze kazdy znosi lekarstwo na swoj sposob i sa wszelakie skutki uboczne. Mnie interesuje czy dolegliwosci jakie teraz mam takie jak: potliwosc, zamulenie, mdlosci brak apetytu moga wystepowac tylko na poczatku czy tez caly czas podczas kuracji i jest to normalne dla tego psychotropu. To ze nie ma co sie spodziewac pozytywnych efektow po 10 dniach to przeciesz jasne. A i o podwyzszonym leku na poczatku oraz mysli samobojczych tez juz wyczytalem i zauwazylem po sobie, na to bylem gotowy.

przez zaczarowana 12 mar 2014, 20:24
Teoretycznie takie problemy mogą się pojawić i teoretycznie powinny się co najmniej zmniejszyć, wraz z coraz dłuższym czasem łykania leków (u mnie się trochę zmniejszyło). Na bezsenność bym nie mniej jednak szczególnie zważała, bo jak u mnie się zaczęła od jednego antydepresantu, to później nie szło już sobie z nią poradzić i paradoksalnie tak jest do dzisiaj mimo, że kupa czasu od momentu łyknięcia pierwszych tabletek minęła - biorę leki jakoś śpię ale zmniejszam i już nie śpię nawet przy minimalnym ich zmniejszeniu, a co jest najgorsze nigdy przed zaczęciem łykania tabletek bezsenności nie miałam, nawet nie wiedziałam, że tak faktycznie można nie spać mimo ekstremalnego zmęczenia :lol: Wiem, że jakbym teraz cofnęła czas i zaczęła łykać te tabletki i pojawiłaby się bezsenność, to tabsy od razu wylądowały by w koszu. Nie mniej jednak każdy organizm reaguje inaczej, u Ciebie może być tak, że bezsenność minie.

-- 12 mar 2014, 19:30 --

i zapomniałam dodać, że ja osobiście nie odczułam żadnych korzystnych działań tabletek antydepresyjnych, prócz ubocznych. Tabletki wręcz paradoksalnie działały na mnie antagonistycznie np. teoretycznie przeciwlękowa Wenlaflaksyna powodowała, że stałam się lękliwa. Także bierz poprawkę na to, że na mnie te leki mogą teoretycznie działać zupełnie inaczej niż na Ciebie. Jedynie Mirtazapina zadziałała na mnie teoretycznie korzystnie, bo śpię ale.... no właśnie bezsenności wcześniej nie miałam, więc to również takie "zaleczanie" skutku ubocznego jednego leku innym lekiem po prostu
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez dzidektancerz 13 mar 2014, 19:37
Zaczarowana moze sproboj przez dluzszy czas pomagac sobie w spaniu tabsami na bezsennosc. Moze organizm wdrozy sie w normalny cykl spania i pozniej bedziesz mogla to robic bez jakiej kolwiek chemii. A ja osobobiscie obawiam sie o leki i problemy z mysleniem co wiaze sie rowniez z trudnosciami w podejmowaniu decyzji. Po to zdecydowalem sie dzialac szybko by zniwelowac te zaburzenia tymczasem jest gorzej.. Mam nadzieje ze jak lek sie calkiem wdrozy w organizm czyli okolo po miesiacu to zniknie wiekszosc skutkow ubocznych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 13 mar 2014, 22:48
Na sen biorę mirtazapinę i póki biorę działa ale wystarczy, że minimalnie zmniejszę dawkę to po jakimś czasie znów się wybudzam w czasie snu, a za typowo nasenne, czyli benzodiazepiny to nawet nie śni mi się żeby je brać, bo to typowe uzależniacze, a to jeszcze większy problem ;)
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sortuj wg