Nie jestem pewien czy zaczynac kuracje z lekami.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez dzidektancerz 01 mar 2014, 00:47
Witam mam pewne przypadlosci typu: Moja inteligencja werbalna zanizyla sie przez co wywiazal sie lek przed kontaktami z ludzmi. Jest to uzasadnione gdyz mam pustke w glowie nie wiem co powiedziec ciezko mi sie buduje zdanie. Nie bylo tak wczesniej a stalo sie tak od kiedy mojemu dziecku postawili diagnoze ze ma autyzm. To bylo dla mnie trudne.. Efektem tego wydaje mi sie ze depresja z ktorej wyszedlem rok temu nawrocila. Moja samoocena znow spadla, brakuje mi pewnosci siebie, ciezko mi podjac dezycje. Czasem wole sie nie budzic i spac jak najdluzej zeby nie mierzyc sie z problemami. Nie jest tak tragicznie jak rok temu kiedy to bralem Cital. Teraz lekarka przepisala mi fluoxetine 20mg. Nie jestem pewien czy jest to dobre na moje dolegliwosci i czy jest sens sie faszerowac tabsami. Jak mysliscie? Brac to na moje dolegliwosci? Umysl zupelnie jak na kacu..

przez Elend 01 mar 2014, 01:19
Myślę, że to silny stres i wycofanie. Każdy może na to reagować inaczej, ale te wrażliwe osoby się zamykają w sobie i zżera je to od środka. Ogólnie jest to wyzwanie z którym trzeba się zmierzyć i myślę, że leki aż tak nie pomogą, ale mogą wspomóc. Można później stwierdzić po efektach czy bardziej pomaga...
Elend

przez khaleesi 01 mar 2014, 01:52
dzidektancerz, brac przepisane leki. ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 01 mar 2014, 13:05
Próbowałeś psychoterapii? Osobiście nie zaczynałabym od leków ;)
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez dzidektancerz 01 mar 2014, 16:58
Nie nie probowalem. Wiadomo ze dlugo sie czeka na wizyte i sama kuracja tez dlugo trwa wiec zeby nie marnowac czasu, szybciej wyjsc z tego stanu i zcazac zyc zdecydowalem sie na tabsy. Wczoraj wzielem pierwsza tabletke wiec juz bede kontynolowal. Jak nie bedzie efektow po miesiacu odstawie.

przez zaczarowana 01 mar 2014, 17:53
po miesiącu to te leki dopiero się rozkręcają ;) więc efektu możesz nie mieć żadnego, prócz ubocznych w tym czasie ;)

przez khaleesi 01 mar 2014, 17:54
zaczarowana, dokładnie. najlepiej to leki i psychoterapie ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez dzidektancerz 11 mar 2014, 09:11
Hej biore juz dziesiaty dzien ten specyfik i od 3 dni z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej. Jak nie brak apetytu to otepienie, dzisiaj doszlo bezsennosc takze jest coraz gorzej. Czy to normalne w pierwszej fazie brania leku ?

przez jasaw 11 mar 2014, 16:25
dzidektancerz, zaczarowana,
khaleesi, mają rację, mimo rozpoczęcia kuracji lekami, pomyśl o psychoterapii - ja namawiam wszystkich, bo dzięki Forumowiczom zdecydowałam się na spotkania z Psychoterapeutą, które pomogły mi niesamowicie, tym bardziej, że bardzo źle reaguję na wszelkie leki psycho...,żałuję, że tak późno tam trafiłam :(
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Candy14 11 mar 2014, 16:47
dzidektancerz, masz wyzej post zaczarowanej, . Chciales rozwiazac swoje problemy prochami? To tak nie dziala
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez dzidektancerz 11 mar 2014, 17:16
Nie watpie ze kuracja bylaby dobrym wyjsciem. Prochy to troche pojscie na latwizne ale tez jest to dla mnie ostatecznosc. Bez kasy na emigracji ciezko o terapie w j.polskim ale napewno sie za nia wezne jak tylko zlapie jakos prace ;) Z tym ze teraz dalej mam watpliwosci co do dzialania leku bo kazdy wspomina o terapii a nikt nie dal mi odp co do pytania ktore zadalem w ost poscie :105:

przez Candy14 11 mar 2014, 17:59
Bierzesz dopiero 10 dn wiec nie spodziewaj sie efektow
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zaczarowana 11 mar 2014, 20:12
Jak to nie otrzymałeś odpowiedzi? Otrzymałeś ją - leki nie działają w tak krótkim czasie, po miesiącu to się one rozkręcają, a podobno nieraz potrzeba i 2-3 miesięcy, szybciej się za to wkręcają skutki uboczne

przez Reiben 11 mar 2014, 20:23
Mi lekarka ciągle gadała, że leki to jak orteza albo gips dla uszkodzonej nogi, same nie pomagają, a moja odpowiedź na to, że jeśli ich nie potrzebuję w takim razie i mają mi nie pomóc to dlatego, że nogę mam dawno upierdo... a nie dlatego, że nie dołączam w leczeniu tej cudownej i niezbędnej psychoterapii (do doszczętnego opróżnienia twojego portfela).
No a teraz ponad tydzień nie biorę nic, w pierwszych dniach czułem się wyjątkowo dobrze, ostatnio już coraz mniej, może dlatego, że 'wypłukują się' z organizmu po dłuższym czasie, nie od razu. W każdym bądź razie co tu brać, jedne nic nie dają, inne maskują depresję ale nie zmienia to mojego ogólnego działania i chęci do życia, żadne za to jak dotąd nie dały mi energii życiowej, nie licząc tych 2-3 dni na początku ich brania.
Reiben

Sortuj wg