Paniczny lęk przed pracą w swoim zawodzie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez gamberka 10 lut 2014, 14:32
Witam,

Szukam wsparcia, pomocy, gdyż bardzo trudno mi z moim problemem. Może nie jest on jakiś bardzo ważny, ale dość mocno uciążliwy. Otóż skończyłam studia matematycze. Nigdy nie byłam wyjątkowo dobra w tym temacie, ale jakoś dawałam radę na studiach, choc były one dla mnie bardzo stresujące i męczące. Na koniec miałam jeszcze problemy z zaliczeniem końcowych egzaminów, bardzo ciężko to przezywałam. Miałam objawy nerwicy, po roku przerwy jednak zdałam wszystko i zakończyłam studia. Problem w tym, że teraz mam straszne lęki jeśli nawet pomyślę, ze miałabym komuś udzielać korepetycji, czy juz w ogóle pracować jako nauczyciel. Tylko co innego mogę robić, skoro takie studia skończyłam, poza tym matematykę nawet całkiem lubie. Natomiast panicznie się boje, wydaje mi się, ze się do tego zupełnie nie nadaję, ze nie powinnam uczyć innych, bo sama nie jestem jakaś bardzo dobra w tym.. Gdy miałam dawać korepetycje, to już kilka dni przed nie mogłam w nocy spać. Cały czas chodziłam zestresowana. Nie wiem co ja mam z tym zrobić? Proszę o jakąs radę. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

przez zaczarowana 10 lut 2014, 15:27
a nie ma tam w tym Twoim zawodzie żadnej podyplomówki chociaż, która pozwoliłaby Ci na pracę w względnej samotności, bez ciągłego kontaktu z innymi :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Kokojoko 10 lut 2014, 15:41
gamberka, ja tak mialam i w koncu zrezygnowalam z pracy w swoim zawodzie. Zbyt duzy stres i presja - nie ma moje nerwy.
Szkoda tylko, ze zmarnowalam 2 lata dziennej nauki i kilka miesiecy stazu i pracy. W ogole ciezko majac nascie lat zdecydowac co sie chce robic przez cale zycie a zawod, niby masz miec na wiekszosc zycia.
Ja na 90% juz do tego nie wroce.
Kokojoko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 10 lut 2014, 16:04
a zawod, niby masz miec na wiekszosc zycia.

Nie prawda ;) Niektórzy twierdzą, że zawód będziemy zmieniać min 3-4 razy ;) Swoją drogą jak w Polsce przedłużą wiek emerytalny do 80 to pewnie będzie tych zmian jeszcze więcej ;) :lol: :yeah: Także właściwie rozpoczynając nową pracę już warto myśleć o przekwalifikowaniu ;)
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Kokojoko 10 lut 2014, 16:50
zaczarowana napisał(a):
a zawod, niby masz miec na wiekszosc zycia.

Nie prawda ;) Niektórzy twierdzą, że zawód będziemy zmieniać min 3-4 razy ;) Swoją drogą jak w Polsce przedłużą wiek emerytalny do 80 to pewnie będzie tych zmian jeszcze więcej ;) :lol: :yeah: Także właściwie rozpoczynając nową pracę już warto myśleć o przekwalifikowaniu ;)

Dlatego napisalam slowo "niby"...

Nie znam nikogo, poza swoim ojcem, pracujacego cale zycie w zawodzie, jaki sobie wybral majac nascie lat...
Kokojoko

przez brown 12 lut 2014, 19:00
gamberka wielu kończy studia i nie pracuje w swoim zawodzie, niektórzy nie mogą znaleźć w tym kierunku pracy a wielu po prostu nie chce bo się w tym nie odnajduje. Ja też skończyłem studia i nie chcę pracować w swoim zawodzie ponieważ czuję się w tym słaby, a może po prostu brak mi pewności siebie, wiary w to że się sprawdzę w tym zawodzie bez obaw że mogę się ośmieszyć jakąś tam niewiedzą przed innymi.

przez Mamre 13 lut 2014, 03:15
Na studiach matematycznych wyrabia się myślenie analityczne, więc możesz po prostu szukać pracy wymagającej takiej umiejętności :). Na szybko znalazłam dyskusję na temat pracy dla matematyka: http://www.goldenline.pl/forum/2926492/ ... atematyce/ .
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez gamberka 13 lut 2014, 21:43
brown napisał(a):gamberka wielu kończy studia i nie pracuje w swoim zawodzie, niektórzy nie mogą znaleźć w tym kierunku pracy a wielu po prostu nie chce bo się w tym nie odnajduje. Ja też skończyłem studia i nie chcę pracować w swoim zawodzie ponieważ czuję się w tym słaby, a może po prostu brak mi pewności siebie, wiary w to że się sprawdzę w tym zawodzie bez obaw że mogę się ośmieszyć jakąś tam niewiedzą przed innymi.

Właśnie mam tak samo

Sortuj wg