Czy neuroleptyki mogą zaszkodzić?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Maciek86 24 sty 2014, 11:04
barsinister napisał(a):Bo nie szkodzi. Brałeś krótko i w niskiej dawce.

Twierdzisz, że moje dolegliwości mi się wydawały i wydają? Ja chyba czuję swój organizm więc wiem lepiej, a każdy organizm jest inny i może inaczej zareagować. Jestem w 100% przekonany, że swoje dolegliwości zawdzięczałem i zawdzięczam temu lekowi.
barsinister napisał(a):Spłycenie emocji i zwarzywienie to właśnie jej główny objaw, co oznacza, że leki niezbyt na ciebie działają.

To ciekawe, że wcześniej zawsze działały i nie traciłem zapału do niczego, cieszyłem się wszystkim. Dopiero po ostatniej wizycie w szpitalu moje emocje się spłyciły.

przez Marian_Paździoch 24 sty 2014, 11:38
Często po rozpoczęciu leczenia schizofrenii, gdy mijają jej pozytywne objawy (czyli wytwórcze), pojawiają się te negatywne - czyli wycofanie emocjonalne, między innymi. Ten fakt wypadałoby przedyskutować z lekarzem. Ponoć są leki na schizo, które te negatywne objawy mają łagodzić.
Marian_Paździoch

przez Synsa 24 sty 2014, 11:55
pojawiają się te negatywne - czyli wycofanie emocjonalne, między innymi

Kwestią u Ciebie ewidentnie jest dostosowanie dawki Solianu. Idź koniecznie do lekarza.
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maciek86 24 sty 2014, 11:56
Ale ja nie miałem nigdy objawów wytwórczych.

Na większych dawkach Solianu czułem się gorzej. Obecna dawka, czuję że mi odpowiada.

przez Synsa 24 sty 2014, 12:06
No to może niech ci lekarz o 100 podniesie Solian albo doda jakiś inny lek? Może terapia by się przydała? Kombinujcie z lekarzem aż będziesz czuł się w porządku. Nie ma sensu wegetować.
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

przez Maciek86 24 sty 2014, 13:30
Czy ktoś mi udzieli odpowiedzi na pytanie z tematu? Czy neuroleptyki niepotrzebnie brane mogą zaszkodzić? Bo mam żal do lekarzy o to, że mnie tak nimi faszerowali :(

przez LoveHope 24 sty 2014, 14:22
Maciek86, teraz jestem spokojna :)
Choć Twoje dolegliwości mnie nie cieszą...
No nic, bądźmy dobrej myśli. W dalszym ciągu trzymam za Ciebie kciuki! :)
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

przez Kalebx3 24 sty 2014, 14:37
Czy ktoś mi udzieli odpowiedzi na pytanie z tematu? Czy neuroleptyki niepotrzebnie brane mogą zaszkodzić? Bo mam żal do lekarzy o to, że mnie tak nimi faszerowali

Tu nie ma gotowej odpowiedzi , najlepiej w jednym zdaniu , jakej pewnie się spodziewasz . Posłuchaj odpowiedz n aTwoje wątpliwości zależy na co chorujesz , jakie neuroleptyki brałeś i w jakich dawkach , oraz czy były brane solo czy w jakimś mixie . i najważniejsze jak długo.
Sam uważam ,że neuroleptyki więcej szkodzą niż pomagaja , ale są schorzenia ,gdy sa niezastąpione .

-- 24 sty 2014, 13:37 --

W dalszym ciągu trzymam za Ciebie kciuki! :)

i co komu to pomoże ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Maciek86 24 sty 2014, 21:04
Co do leków, które otrzymywałem w trakcie ostatniej mojej wizyty w szpitalu to tak: Effectin 225 mg, Rispolept 5mg, Ablify 22,5 mg i Solian 800 mg dziennie. Taki zestaw brałem przez 3 miesiące.

przez Popiół 27 sty 2014, 11:54
To nieźle Cię nafaszerowali, nie dziwię się że Cię tak przygasiło. Jeśli dobrze czułeś się na antydepresantach to szedł bym w tą stronę. Neurolepy to zło konieczne. No chyba że masz ostre objawy wytwórcze i nie napisałeś o tym.
Popiół

przez Maciek86 28 sty 2014, 21:12
No właśnie. Też mi się wydaje, że to było nieporozumienie z tymi lekami :/ Mam o to żal do tych lekarzy. Nigdy nie miałem żadnych objawów wytwórczych

Sortuj wg