Tabletki antydepresyjne - brak poprawy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez SmokingCat 16 gru 2013, 19:06
Dobry wieczór,

mam pytanie do osób stosujących antydepresanty. Czy one na Was działają? Czy czujecie "ewidentną" poprawę? Psychiatra ostatnio zmienił mi tabletki, bo była marna zmiana na lepsze (wręcz pogłębiły się napady lęków). Obecnie z żalem muszę stwierdzić, że po zmianie tabletek pogorszyło się. Znów nie mogę normalnie funkcjonować, znów tylko myśli o śmierci. Już nie wiem co mam mówić psychiatrze, w sumie on tylko pyta czy tabletki działają i wzrusza ramionami. Jestem załamana, bo liczyłam, że tabletki mi pomogą...chociaż w jakimś stopniu. Może to jest dłuższy proces i muszę zacisnąć zęby i być cierpliwsza?
taki to urok nigdy nic nie mieć

http://szkicowana.wordpress.com/

przez Arhol 16 gru 2013, 19:08
SmokingCat, Wiesz co...ile organizmów,tyle reakcji na leki,czasem pastyle potrzebują czasu by zadziałać,często też nim się dopasuje leki do pacjenta,to różnie bywa..
Niestety,raczej trzeba czasu,ale ile - to nie wiem.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Anna Maria 16 gru 2013, 19:20
SmokingCat, przy niektórych tabletach w pierwszych dniach brania do dwóch tygodni mogą się nasilić myśli s i może nastąpić pogorszenie. <czyt. ulotka> Co bierzesz to mi rozjaśni? Jak długo i w jakiej dawce?
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SmokingCat 16 gru 2013, 20:44
kasiątko, wiem o tym dwu-tygodniowym pogorszeniu. Ulotkę znam prawie na pamięć :roll: Najpierw Andepin przez jakieś 2,3 miesiące - 1 tabletka dziennie (to chyba 20mg). Teraz od jakiś 3 miesięcy niejaki Citaxin - tak samo 1 tabletka dziennie. Szczerze, to po Andepinie przez jakiś czas widziałam różnice - najpierw zupełna błoga obojętność (którą uwielbiam!), a potem bywały dni, że bywałam po prostu zadowolona i radosna :yeah: Plus zupełny brak apatytu - przy Andepinie to normalka (czyli działał). jednak... strasznie zaczęłam się pocić, szczególnie dłonie. Az tak, że telefon mi się wyślizgiwał. Plus panika z omdleniami w miejscach publicznych. Pan psychiatra powiedział, że te lęki wskazują, że źle były dobrane tabletki. Po tym Citaxinie nic po sobie nie widzę - nadal jestem emocjonalnie "tkliwa" i jakby coś mnie od środka zjadało eh!
taki to urok nigdy nic nie mieć

http://szkicowana.wordpress.com/

przez lunatic 16 gru 2013, 20:47
jeżeli lek jest dobrze trafiony i organizm go dobrze toleruje pozytywne efekty są widoczne i to bardzo, ale największy problem jest z tym trafieniem w lek

przez Lord Kapucyn 16 gru 2013, 21:59
Są różne grupy leków przeciwdepresyjnych- IMAO, TLPD, SSRI, SNRI, SARI, NaSSA, NDRI, NDDI, NRI- z których do każdej należy co najmniej kilka substancji- więc na w ten sposób sformułowane pytanie(o "tabletki antydepresyjne") nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez trombeczka 17 gru 2013, 14:04
Na mnie np. nie działają żadne antydepresanty, znajomi z którymi rozmawiałam, a o których o dziwo dowiedziałam się, że też brali mówili podobnie, czyli, że te leki generalnie działają w zasadzie jak placebo i wszystko zależy od psychiki, która albo będzie sama dążyć do poprawy (zmiany w życiu) albo będzie popadać w dalszy marazm.

-- 17 gru 2013, 14:15 --

Właściwie powinnam dodać, że na chwilę obecną przetestowałam antydepresanty z grupy SSRI i SNRI
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez Pasman 17 gru 2013, 14:28
Jeżeli nie ma efektu działania leku to widocznie dawka jest za mała.
Porozmawiaj o tym z lekarzem.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 14:30
trombeczka napisał(a):Na mnie np. nie działają żadne antydepresanty(...)

trombeczka napisał(a):Właściwie powinnam dodać, że na chwilę obecną przetestowałam antydepresanty z grupy SSRI i SNRI

To rzeczywiście jesteś wiarygodnym źródłem informacji skoro piszesz najpierw, że nie działają na Ciebie ŻADNE antydepresanty, po czym dodajesz, że brałaś antydepresanty tylko z dwóch grup(o praktycznie identycznym mechanizmie- blokowaniu wychwytu zwrotnego monoamin, z czego tylko dwa wpływają dodatkowo na NE), a grup antydepresantów jest co najmniej dziewięć, z czego niektóre leki inaczej działają w monoterapii a inaczej w mixach(na zasadzie augmentacji/synergizmu farmakodynamicznego), plus ważna jest odpowiednia dawka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Marek1977 17 gru 2013, 19:23
odstawiłem trazodon który zadnych efektów nie dawał po 3 tyg brania.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg