Ssri+Cabaser\dostinex

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Modi 06 gru 2013, 15:40
hej,

dostalem od lekarza esci 10mg rano+trriticco na noc. Samopoczucie jednak okropne na takim mixie,gorzej niz przed.Libido w dol masakra.

znalazlem na internecie cos takiego

We illustrate 2 patients with depression who attained dramatic improvement of energy loss and fatigue when treated with cabergoline, a dopamine agonist, and milnacipran, a serotonin-noradrenalin reuptake inhibitor. Although the biologic basis of energy, motivation, and fatigue in association with depression remains unknown, some reports suggest that the decrease of noradrenalin and dopamine in the brain are particularly related to these symptoms. Therefore, treatment strategy that enhances these two monoamine neurotransmissions may be appropriate for getting a boost in energy and eliminating fatigue in patients with depression. These cases suggest that further studies are warranted to confirm the potential benefit of this strategy in the treatment of patients with depression who failed to attain complete remission due to residual symptoms including energy loss and fatigue refractory to previous treatments.

Carboline=cabaser badz polski dostinex blokujacy dzialanie prolaktyny,ktora jak wiadomo jest antagonista dopaminy. Na wlasna reke dolozylem,bo nie znioslbym takiego stanu. libido wrocilo,mordeczka usmiechnieta :] Byc moze przyda sie komus ta informacja

zapraszam do ewentualnego podzielenia sie wlasnymi doswiadczeniami

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Kalebx3 06 gru 2013, 19:44
Brałem dostinex . Za droga impreza . Tańszy i wcale nie gorszy Bromergon , tyle ,że trza brać codziennie .
W każdym bądż razie działa , potwierdzam .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 22:27
Ten lek jest agonistą dopaminy, a nie antagonistą dopaminy. Antagoniści dopaminy to leki przeciwpsychotyczne/neuroleptyki i one blokują rec. dopaminowe, czym powodują wzrost prolaktyny. Inna nazwa dopaminy to prolaktostatyna, jest hormonem uwalnianym przez przedni płat przysadki, który reguluje uwalnianie prolaktyny(jak sama nazwa wskazuje). Z kolei agoniści dopaminy(jak dostinex) stymulując rec. D2 w przednim płacie przysadki powodują uwalnianie dopaminy=czym blokują prolaktynę.

Kalebx3 ma rację, bromergon byłby lepszy(chociaż ja nie jestem zwolennikiem takich mixów).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Modi 07 gru 2013, 13:27
bromegron powoduje liczne skutki uboczne jak chodzby nudnosci na poczatku brania dlatego wolalem zainwestowac w troche drozszy cabaser[polski odpowiednik dostinexu]. Kalebx3 jak dawkowakes dostinex

Kalebx3 ma rację, bromergon byłby lepszy(chociaż ja nie jestem zwolennikiem takich mixów).

Moglbys napisac dlaczego taki mix jest zly

Pozdro

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Lord Kapucyn 07 gru 2013, 13:32
Bromergon 30szt x 2,5mg około 20zł
Dostinex 8szt. x 0,5mg ponad 300zł.

Jeżeli uważasz to za "trochę" droższego agonistę dopaminy to muszę Cię brutalnie uświadomić, że wśród nas na forum nie ma zbyt dużo rockeffelerów. Bromergon nie ustępuje kabergolinie, skutki uboczne można zdzierżyć. Poza tym wiesz- było już na tym forum mnóstwo prób dokładania agonistów dopaminy i mimo niewątpliwych benefitów, to sporo się zakończyło bez efektu wow. No ale fajnie, że Ci pomaga.

Moderator/ R2 - D2

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Modi 07 gru 2013, 14:32
Przeciez pisalem,ze biore cabaser 1mg 20 tab 150zl,biorac pod uwage,ze 0,5 tabsa raz na 5-7 dni to pudeleczko masz na 200-280 dni,wiec biorac pod uwage,ze bromo jesz codziennie to wypada podobnie

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Kalebx3 07 gru 2013, 21:50
Kalebx3 jak dawkowakes dostinex

Naprawdę brałem tego bardzo mało . Dostałem dzięki uprzejmości pewnego kolegi , który to bierze. Dawkowalem pól tabletki co trzy dni , ale to dla mnie było chyba za mało.
Jeśli chodzi o uboki to nie ma nawet czego tu porównywać. Bromergon to siermiężny, ciężki lek ( szczególnie jak sie nawet lekko przesadzi ) , mdłości , zamulenie > raz to nawet z rana bałem się wsiąść za kółko tak mnie niedobrze było .
Dostinex przy to bromku źródlana woda , czysta i bez uboków . Jednak ta cena odstrasza.
Jednak jak będę dalej brał paroksetynę to byc może będę musial wywalić forsę na to cudko . Bo może już faktycznie nie bęzie wyjścia. ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Ssri+Cabaser\dostinex

przez kubisch 08 gru 2013, 14:01
Biorę dostinex od wielu miesięcy , kiedyś przy 20 /10 mg seronilu tylko pół tabletki na tydzień. Uważam że dużo daje i jest wart swojej ceny teraz tabletka około 30-32 złotych , wiec na miesiąc jakies 65 złotych
Modi napisał(a):Przeciez pisalem,ze biore cabaser 1mg 20 tab 150zl,biorac pod uwage,ze 0,5 tabsa raz na 5-7 dni to pudeleczko masz na 200-280 dni,wiec biorac pod uwage,ze bromo jesz codziennie to wypada podobnie

Modi napisz jak się czujesz po tym

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Modi 08 gru 2013, 18:19
Badalem prolaktyne i wyszlo,ze ponizej normy, przyjecie tabletki skutkuje wyrazna poprawa nastroju. Zastanawiam sie tylko jak najlepiej dobrac dawke zeby wyciagnac z tego jak najwiecej. kubisch , a Ty jak dawkujesz dostinex i czy masz wersje 1 czy 0,5mg

pozdro

Jednak jak będę dalej brał paroksetynę to byc może będę musial wywalić forsę na to cudko . Bo może już faktycznie nie bęzie wyjścia. ;)

Popytaj chlopakow ,ktorzy maja dostep do siliejszego sprzetu na silowniach i dostaniesz u nich cabaser;]

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Lord Kapucyn 08 gru 2013, 18:22
Łiii tam, rosnąca prolaktyna po SSRI to jest pikuś w porównaniu z tym jak wystrzela po amisulprydzie/sulpirydzie(według badań to najbardziej wystrzelający prl neuroleptyk). Parę osób z forum jak go brało to potem miało prolaktynę na papierze nie tyle co w innej galaktyce co w równoległym wszechświecie.

Moderator/ R2 - D2

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Modi 08 gru 2013, 19:39
To w ogole nie dziwi mnie fakt niskiego libido na SSRI skoro wyrzuca on znaczaco prolo go gory. Swoja droga dziwne,ze lekarze nic z tym nie robia. Wysoka prolaktyna wplywa niekorzystnie na nastroj,moze tez doprowadzic do laktacji. Przyznam ,ze troche zglupialem i nie do konca rozumiem juz mechanike dzialania SSRI skoro samo w sobie wyrzuca prolaktyne do gory

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Lord Kapucyn 08 gru 2013, 19:48
SSRI wpływają na to w sposób tylko pośredni. SSRI zwiększają poziom serotoniny(która jest w pewnym sensie funkcjonalnym antagonistą dopaminy)=spada poziom dopaminy(prolaktostatyny)=rośnie poziom prolaktyny+ ewentualnie w inny sposób wpływają na uwalnianie prolaktyny.

Ale tak jak powiedziałem- przyrost prolaktyny po SSRI jest naprawdę bardzo niewielki porównując z lekami przeciwpsychotycznymi.

Tu jest dobre opracowanie na ten temat- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2376090/

Jednak te seksualne dysfunkcje po SSRI(niskie libido, anorgazmia) raczej nie mają związku z prolaktyną tylko bardziej ze stymulowaniem przezeń rec. 5-HT1a, 5-HT2a/c, 5-HT3.

http://www.currentpsychiatry.com/home/a ... cce81.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12385082

Moderator/ R2 - D2

Ssri+Cabaser\dostinex

przez kubisch 08 gru 2013, 21:03
Modi napisał(a):kubisch , a Ty jak dawkujesz dostinex i czy masz wersje 1 czy 0,5mg

Mam 0,5 mg to jest wtedy 1 tabletka dzielona na pół. Przez jakiś czas brałem pół takiej tabletki na tydzień . Najlepiej było jak tylko brałem 10 mg sero to w ogóle odjazd :D :D
Obecnie wróciłem do seronilu po odstawieniu i teraz muszę ładowac 30 mg , biorę jeszcze pół tabletki dostinexu na tydzień, ale jak sie seronil ustabilizuje w organizmie zobaczę jak będzie i wtedy może będę brał dwa razy w tygodniu po pół.

Swoją drogą zapytam lekarza tez o cabaser i może osobiscie wypróbuję :D

Ssri+Cabaser\dostinex

przez Modi 08 gru 2013, 22:14
Dark Passenger napisał(a):SSRI wpływają na to w sposób tylko pośredni. SSRI zwiększają poziom serotoniny(która jest w pewnym sensie funkcjonalnym antagonistą dopaminy)=spada poziom dopaminy(prolaktostatyny)=rośnie poziom prolaktyny+ ewentualnie w inny sposób wpływają na uwalnianie prolaktyny.

Ale tak jak powiedziałem- przyrost prolaktyny po SSRI jest naprawdę bardzo niewielki porównując z lekami przeciwpsychotycznymi.

Tu jest dobre opracowanie na ten temat- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2376090/

Jednak te seksualne dysfunkcje po SSRI(niskie libido, anorgazmia) raczej nie mają związku z prolaktyną tylko bardziej ze stymulowaniem przezeń rec. 5-HT1a, 5-HT2a/c, 5-HT3.

http://www.currentpsychiatry.com/home/a ... cce81.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12385082

Czy spadek poziomu dopaminy wystepuje tylko na poczatku, a potem wzrasta?

Mam 0,5 mg to jest wtedy 1 tabletka dzielona na pół. Przez jakiś czas brałem pół takiej tabletki na tydzień . Najlepiej było jak tylko brałem 10 mg sero to w ogóle odjazd :D :D
Obecnie wróciłem do seronilu po odstawieniu i teraz muszę ładowac 30 mg , biorę jeszcze pół tabletki dostinexu na tydzień, ale jak sie seronil ustabilizuje w organizmie zobaczę jak będzie i wtedy może będę brał dwa razy w tygodniu po pół.

Swoją drogą zapytam lekarza tez o cabaser i może osobiscie wypróbuję :D

To okrutnie drogo Cie taka impreza wychodzi, cabaseru w Pl oficjalnie nie dostaniesz. Popytaj znajomych cwiczacych na silownii tam powinienes dostac bez problemu. Ew jak bd mial problemy to podbij na PM

Sortuj wg