Nootropy w Polsce

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Nootropy w Polsce

przez sylvek 24 lis 2013, 20:18
Inhibitory AchE (donepezil, galantamina, huperycyna) są skuteczne, w moim przypadku nawet lepsze pod wzgledem koncentracji od metylofenidatu ale musisz wziac na siebie ryzyko zwiazane z nasileniem depresji. Moze rozwiazaniem byloby coś bardziej lajtowego np CDP-cholina ale nie jestem pewny, dawno jej nie bralem.

buspiron moze równoczesnie pomóc (wyzwala dopamine w korze) jak i zaszkodzic (zmniejsza przewodnicto na NMDA). Zalezy od konkretnej osoby dlatego najlepiej sprawdzić to samemu i nie sugerować się opiniami

Nootropy w Polsce

przez jetodik 24 lis 2013, 20:44
dzięki, spróbuje tej CDP-choliny, jest bez recepty, buspiron też dorzuce.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Nootropy w Polsce

przez cvijet 24 lis 2013, 20:55
Ja dostałem winpocetyne i biorę ją 3 dzień 5-0-5. Już po godzinie pojawiło uczucie świeżego umysłu i trzyma się ono do tej pory.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nootropy w Polsce

przez Kalebx3 24 lis 2013, 21:55
Inhibitory AchE (donepezil, galantamina, huperycyna) są skuteczne, w moim przypadku nawet lepsze pod wzgledem koncentracji od metylofenidatu

No tu bym się kłócił .
Jesli chodzi o PAMIĘĆ to Donepezil ma zdecydowaną przewagę nad Metylo,,,ale królem koncentracji i tak bezkonkurencyjnie Metylo.
Zaznacz jeszcze ,że po dluższym używaniu Donepezilu gwarantowane depresje ( jak u mnie po pół roku dzień w dzień na dawce 3mg średnio ).Jednak Donepezil rozsądnie stosowany w rozsądnych dawkach i z okresowymi przerwami stokroć lepszy od piracetamów , nooneptów , amiracetamów itd., i nie do przecenienia .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Nootropy w Polsce

przez CórkaNocy 24 lis 2013, 22:08
cvijet, dostałeś ją od lekarza? na problemy z pamięcią czy jakieś poważniejsze wskazanie? bo jeden lekarz nie chciał mi wypisać nic mocniejszego od piracetamu :/ ale spróbuję z innym

-- 24 lis 2013, 22:09 --

i ile razy mocniejsza ona jest od piracetamu?
CórkaNocy

Nootropy w Polsce

przez Kalebx3 24 lis 2013, 22:49
i ile razy mocniejsza ona jest od piracetamu?

toż to nie można w ogóle obydwu porównywać . Zupelnie inne mechanizmy i chemizm . Dla mnie jakby juz miał wybierac to wolałbym Piracetam .

Nootropy w Polsce

przez cvijet 24 lis 2013, 23:15
cvijet, dostałeś ją od lekarza? na problemy z pamięcią czy jakieś poważniejsze wskazanie? bo jeden lekarz nie chciał mi wypisać nic mocniejszego od piracetamu :/ ale spróbuję z innym
Od neurologa na zab. pamięci. Winpocetyna ma być wysoce bezpieczna, więc dziwi mnie dlaczego nie chciał tego wypisać.
Winpocetyna ma mieć też działanie jak piracetam, ale głównie działa poprzez poprawę krążenia mózgowego.

Nootropy w Polsce

przez CórkaNocy 25 lis 2013, 17:27
Kalebx3, a dlaczego wolałbyś piracetam? skoro większość pisze, że działa jak placebo.

Pytałam ile razy jest mocniejsza, bo spotykałam się z tym, że ktoś pisał, że jakiś tam nootrop jest 5 czy 10 razy silniejszy od piracetamu, więc chciałam wiedzieć czy działanie jest bardziej odczuwalne czy nie.

Ten piracetam czy winpocetyna działają w jakiś sposób na dopaminę?
CórkaNocy

Nootropy w Polsce

przez Kalebx3 26 lis 2013, 12:29
Kalebx3, a dlaczego wolałbyś piracetam? skoro większość pisze, że działa jak placebo.

Piszą bzdury . Jakie placebo ? Działa niewątpliwie , a że nie tak jak niektórzy by sobie tego życzyli to jedno ,a drugie to to ,że ich schorzenia sa na tyle duże ,że Piracetam nie daje rady .
Jeśli nie brałaś wcześniej nic na poprawę pamięci Piracetam jest dobrym lekiem pierwszego rzutu.
Ani Piracetam , ani Vicebrol nie są lekami "na dopaminę".
A po co Ci leki na dopaminę?

Nootropy w Polsce

przez CórkaNocy 26 lis 2013, 15:27
Kalebx3, brałam Piracetam kilka miesięcy. nie odczułam żadnej poprawy, było tragicznie, do tego zmęczenie jakby większe
ale spróbuję mu dać jeszcze jedną szansę.
Zacząć trzeba od dawki uderzeniowej? Czyli 2400 czy mniejszej? a potem wystarczy jak bede brac 1200? bo nie chce sie tak faszerować
jestem szczupła, mam lekką niedowagę, więc to też ma chyba jakieś znaczenie przy dobieraniu dawki

a dopamina mi do tego potrzebna, że bez niej jestem każdego dosłownie dnia od odstawienia wellbutrinu bez energii, mniej rzeczy mnie cieszy, nie mam na nic siły - nawet nieraz na higienę, jedzenie, chodzenie po dworze. budzę się wykończona i tak mam przez cały dzień, kazdego dnia.
mialam tak wczesniej jak bralam wenle pół roku, a po wellbutrinie tego nie miałąm
do tego na lekach na dopaminę lepiej myślałam, miałam lepszą koncentracje, motywacje

ale nie polecaj mi metylo, bo skoro lęki miałam nawet po mirtagenie czy wellbutrinie, to co dopiero by było po nim. poza tym za droga to dla mnie zabawka.
potrzebuję na razie tylko czegoś na pamięć.

brałam też lecytynę i inne bzdury bez recepty z apteki, ale nie odczułam poprawy.
CórkaNocy

Nootropy w Polsce

przez Kalebx3 26 lis 2013, 15:51
Córka Nocy skoro po kilku miesiącach przyjmowania Piracetamu, nie zadziałał ,,, to już nie zadziała.
potrzebuję na razie tylko czegoś na pamięć.

na pamięc to donepezil , hupercyna , więcej nic poważnego nie znam.

Nootropy w Polsce

przez CórkaNocy 26 lis 2013, 16:12
Kalebx3, może wtedy brałam za małą dawkę tego, albo zamulały mnie inne psychotropy
odstawiłam go jakoś chyba na początku czerwca

a jaką dawkę byś polecał na początek i po kilku dniach?
CórkaNocy

Nootropy w Polsce

przez Kalebx3 26 lis 2013, 16:20
myślę ,że 1200 mg to minimum , potem( po 2 tygodniach koło) można by było w razie potrzeby podnieść ,ale o ile,to juz sama musisz zobaczyć jaka dawka Ci najbardziej pomaga.

Nootropy w Polsce

przez CórkaNocy 26 lis 2013, 16:34
czyli nie zaczynać od dawki uderzeniowej? bo gdzieś tak czytałam, że zaczyna się od dużej przez kilka dni i schodzi do normalnej dawki, żeby organizm poczuł lek.

A Ty jaką dawkę brałeś?
CórkaNocy

Sortuj wg