wydajność mózgu. koncentracja. tożsamość

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez des_ 24 lis 2013, 18:18
Błądząc po forum, skacząc po literkach nie znalazłam tego czego szukam.
Nie umiem się skoncentrować.
Nie zapamiętuję tego co ważne.
Ciężko przychodzi mi wyartykułowanie i wykorzystanie zdobytej siłą wiedzy.
Trudno jest mi się odnaleźć w nowych sytuacjach i nie wiem czy mój mózg robi sobie taką labę czy wynika to z braku wzorców.

Raz po raz rzucam studia i prace na rzecz innych licząc, że właśnie tam się 'ogarnę'
i znowu niemoc. fizyczna i psychiczna.

często, prawie nieustannie towarzyszy mi stan otępienia, zniechęcenia i smutku.
rzadko się śmieję.

w wieku 12 lat zdiagnozowali u mnie depresję, dostałam bioxetin. zero poprawy.
teraz mam 24 i szukam w tabletkach sposobu na uporanie się ze swoim ospałym światem.

ostatnio zaczęłam przyjmować nootropil. 800-1600mg dziennie.

i nie jest tak, że czekam na cud. staram się żyć wśród ludzi, uprawiam amatorsko różne sporty, uczę się, czytam, biorę udział w kulturalnych wydarzeniach, czasami podkręcona procentami bawię się całą noc, a jednak stoję w miejscu
i mam się głupio.
myśli są nieklarowne. bzdurne. śmieciowe.

czy warto spróbować concerto? jakiś inny metylofenidat?

przez jetodik 24 lis 2013, 18:27
chyba mam podobnie, ciężko mi się skoncentrować i czuje się otępiały, nieraz mam w głowie pustke i tak jak piszesz myśli śmieciowe.

czy lekarze nie zalecali Ci jakichś ćwiczeń na koncentrację?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez des_ 24 lis 2013, 18:38
szczerze, chyba trafiałam na takich którzy niespecjalnie o to dbali. sama sobie wydedukowałam, że trzeba to jakoś gimnastykować; żongluję, bawię się z matematyką, walczę z językami obcymi, robię sobie różne wyzwania, ale to ciągle za mało. tak jakby w wielu sytuacjach nie myślę, nie potrafię odpowiednio przetworzyć faktów co jest bardzo deprymujące.. stąd desperacka chęć związania się z jakimś środkiem, który pobudzi drewniane ciało i umysł.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NieznanySprawca 24 lis 2013, 18:40
sama sobie wydedukowałam, że trzeba to jakoś gimnastykować; żongluję, bawię się z matematyką, walczę z językami obcymi, robię sobie różne wyzwania, ale to ciągle za mało.

Czyli wszystko, co zalecane w takich przypadkach. :P

Słowo klucz: nootropy. Dużo o tym na forum. Ale na cuda nie licz.
NieznanySprawca

przez Autodestrukcja 30 lis 2013, 11:58
des_, nadal masz depresję?
depresja wiadomo pogarsza prace mozgu itp ale tez podsyca przekonanie o swoim pogorszeniu intelektu...

w sensie co mowili Ci lekarze? np neurolog?
rozumiem ze dopatrujesz przyczyn tych problemow w fizykalnej czesci siebie... w koncu wczesna ta depresja...
ale pyt na ile to natrectwa ( bo to brzmi tak nerwicowo chyba) na ile rzeczywiscie jakies jazdy z hipokampem itp... itd. na ile masz lek przed czyms tam czyms tam przez co sie nie skupiasz bo uciekasz od ,,tu i tera" a glupie mysli masz jak kazdy czlowiek tylko oceniasz to krytyczniej..?

wiec pyt czy probowales neurologa i/lub psychoterapeute
Autodestrukcja

przez wysłowiona 30 lis 2013, 12:52
des_ Mi akurat pomógł czas, gdy ograniczyłam imprezy, alkohol i spotkania towarzyskie. Może u Ciebie taki okres skupienia, wyciszenia i organizacja czasu też by pomogły? Każdy jest inny i każdemu pomoże co innego w walce z depresją. Było cokolwiek podczas Twoich prób poprawienia sobie nastroju, co rzeczywiście podziałało?

przez Autodestrukcja 30 lis 2013, 13:34
wysłowiona napisał(a): Było cokolwiek podczas Twoich prób poprawienia sobie nastroju, co rzeczywiście podziałało?

przez te 12 lat :)))
Autodestrukcja

przez Marek1977 30 lis 2013, 13:49
Stosuje Noopept i pomaga na zab.koncentracji.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg