Psychotropy: brać czy nie brać?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Czarny Pan 30 lis 2013, 18:48
No właśnie fluo mam w kapsułkach. Inna sprawa, że leki daje się chyba też odpowiednio do wagi, a ja mam 190cm/105kg.

Dark Passenger, Na pierwszej stronie pisałeś, że deprexolet ma silne działanie "zamulające". Powiedziałem lekarce, że mam kłopoty ze snem. Może powinienem brać pół tabletki na noc zamiast całej?

przez Lord Kapucyn 30 lis 2013, 18:51
Czarny Pan napisał(a):No właśnie fluo mam w kapsułkach. Inna sprawa, że leki daje się chyba też odpowiednio do wagi, a ja mam 190cm/105kg.

Dark Passenger, Na pierwszej stronie pisałeś, że deprexolet ma silne działanie "zamulające". Powiedziałem lekarce, że mam kłopoty ze snem. Może powinienem brać pół tabletki na noc zamiast całej?

No właśnie mimo, że mianseryna(Deprexolet) jest ogólnie sama w sobie antydepresantem i stosuje się ją do augmentowania(potencjalizowanie działania) terapii SSRI(np. fluoksetyna) to też przepisuje się ją jako "lek nasenny" na problemy ze spaniem. Ale to już zależy od zamysłu lekarki- czy dała Ci to w roli procha nasennego czy potencjalizowania fluoksetyny(czy jednego i drugiego)- nie śmiem wnikać.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Czarny Pan 30 lis 2013, 19:03
Rozumiem, wizytę u niej mam w teraz w piątek. Do tego czasu polecę kuracje tak jak zapisała i podczas wizyty z nią o tym porozmawiam. Chociaż spanie po kilkanaście godzin dziennie i mimo tego wszystkiego poczucie senności jest irytujące. A czy sądzisz, że przyjmowanie samej fluoksetyny bez deprexoletu nie powodowałoby takiego uczucia senności?
Szczerze mówiąc trudno teraz funkcjonować. Będzie trzeba chyba po prostu zacisnąć zęby i podążać zwykłym planem dnia mimo senności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 30 lis 2013, 19:06
CzarnyPan napisał(a):A czy sądzisz, że przyjmowanie samej fluoksetyny bez deprexoletu nie powodowałoby takiego uczucia senności?

Myślę, że tak, bo w większej mierze ta senność może być właśnie winą odwrotnego agonizmu wobec rec. H1 przez mianserynę(Deprexolet).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg