Psychotropy: brać czy nie brać?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 16 lis 2013, 14:00
Luktar, akurat widzialem na pubmedzie badania nt. fluoksetyny(Seronil), z ktorych plynela konkluzja-fluo stosowana krotkotrwale do kilkunastu tygodni powoduje spadek masy ciala, stosowana dluzej kilkadziesiat tygodni i wiecej powoduje wzrost masy ciala. Ogolnie SSRI nie powoduja tycia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zupapomidorowa 16 lis 2013, 14:05
Dark Passenger, przepraszam za moją niewiedzę, ale czy Seronil to nie są prochy z grupy SSRI?
A może wiesz z której grupy, leki na stany depresyjne, nerwicowe powodują chudnięcie?

-- 16 lis 2013, 14:05 --

Dark Passenger, wielkie sorry, za moją niewiedzę ale jestem w kiepskim stanie i jak zacznę w tej chwili szukać w necie czy fluo i ssri to to samo - popierniczy mi sie wszystko.
Dawniej Luktar

przez Lord Kapucyn 16 lis 2013, 14:21
Fluoksetyna (Seronil) to lek z grupy SSRI. SSRI nie powoduja tycia. Wyjatki: fluoksetyna brana krotko powoduje chudniecie, brana dlugotrwale powoduje tycie. Paroksetyna moze powodowac minimalne tycie.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 16 lis 2013, 14:29
Dark Passenger, dziękuję. Czyli nie ma litości dla biorących długo Fluo długotrwale, zwłaszcza jeśli ma się jakieś tam tendencje do przybierania na wadze. Ech... :roll:
Dawniej Luktar

przez Lord Kapucyn 16 lis 2013, 14:41
Eee, no nie przesadzajmy, ten wzrost masy ciała przy długotrwałym stosowaniu fluoksetyny jest marginalny. Na pewno nie ma co porównywać z mianseryną czy olanzapiną, klozapiną. Jeśli przytyłaś sporo to szukaj przyczyny gdzie indziej.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 16 lis 2013, 14:52
lubudubu napisał(a):Nie brac i nie sluchac bioracych. Pozdrawiam.

I ciągle źle się czuć i narzekać na forum.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siding Spring 16 lis 2013, 14:57
Lepiej tak anizeli brac i robic to samo:P

przez ladywind 16 lis 2013, 15:04
lubudubu, Ty się chyba nie chcesz wyleczyć.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siding Spring 16 lis 2013, 15:05
A Ty sie wyleczylas ladywind?

przez ladywind 16 lis 2013, 15:13
lubudubu, ja się zaleczyłam, bo na wyleczenie nie liczę :P

przez magnolia84 16 lis 2013, 17:40
mniej więcej po roku przyjmowania fluoksetyny zaczęłam przybierać na wadze (a przytyć nie zdarza mi się prawie nigdy), natomiast obecnie jestem 8 miesiąc na paroksetynie i chudnę (zeszło mi już 5 kg)
magnolia84

przez Czarny Pan 30 lis 2013, 18:13
Cześć, właściwie dopiero teraz przeczytałem większość postów w tym temacie. Dzięki za zainteresowanie.

Byłem u psychologa i powiedział żeby brać leki chociaż 10dni na próbę. Zgodziłem się. Chociaż zwlekałem jeszcze kilka dni. Obecnie jestem w trakcie trzeciego dnia kuracji fluo 20mg rano i deprexolet 30mg wieczorem. Czuje się tragicznie. Nie wiem czy kontynuować kurację.

Kilka spostrzeżeń, które zapisałem w ramach mojego e-pamiętnika:

Dzień trzeci na fluoksetynie.

/cenzura/, nic mi się nie chce, mógłbym spać cały dzień. Nie mogę nic czytać bo nie potrafię przetworzyć przeczytanych informacji. Wracam kilkukrotnie do czytanego tekstu i tak daje to mały skutek. Siedzę teraz przed kompem i czuję, że mam ciężką głowę. Czuję jakby w środku niej była jakaś ciężka i gęsta mgła, która mnie zamula. Jestem tak obojętny, że nic mnie nie rusza. Ktoś do mnie mówi, czy się uśmiecha, a ja go ignoruje. Powinienem teraz coś zjeść, ale wali mnie to. Nie chce mi się nic czytać, jeść, trenować, innych też mam w dupie, Mógłbym teraz siedzieć przed tym kompem i się w niego wpatrywać od tak po prostu albo spać. Właściwie wszystko mi jedno.

Jedyną rzeczą dzięki teraz robie cokolwiek (piszę to teraz, przeczytam kilka stron książki i nie zasnę) jest to, że na poziomie logicznym wiem, że teoretycznie są to efekty uboczne stosowania leków. Gdzieś tam tli się we mnie nadzieja na lepszą (a na pewno inną) przyszłość. Ale właściwie już przestaje wierzyć, że kiedyś będzie lepiej.

Czy to normalne samopoczucie na lekach?

przez Vizir 30 lis 2013, 18:33
Czarny Pan, to co piszesz to norma przy wchodzeniu na lek. Nie zrażaj się i kontynuuj . Uboki mogą się ciągnąć nawet do dwóch msc. licząc od czasu osiągnięcia już dawki docelowej. Inną sprawą jest to że wszedłeś na lek stanowczo za szybko i dlatego masz tak pod górkę na początku. To twój pierwszy lek i powinieneś zaczynać od 10mg/d , a nie od całej tabletki 20mg. Statystyczny lekarz to są wałkoń i niewiele go obchodzi jak będziesz się czuł na początku, ew. da Ci benzo/l.nasenny i grzecznie zasugeruje, że to za tobą - brązowe/białe , 2m na 80cm to drzwi. Pozdrawiam.

przez Lord Kapucyn 30 lis 2013, 18:35
Akurat w przypadku fluoksetyny zależy to od generyka. No np. Seronil można podzielić na pół według podziałki na tabletce(czy nawet jest sprzedawany w wersji 10mg), a już np. Andepin jest w takich a la kapsułkach z granulatem/proszkiem w środku- i co teraz?

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg