Kuracja antydepresantami

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Kuracja antydepresantami

przez plamaster 11 lis 2013, 07:04
Witam serdecznie. Choruję na NL od paru ładnych lata. Raz lepie raz gorzej - wiadomo. Moje pytanie dotyczy waszego sposobu zażywania antydepresantów. Tzn. mój pierwszy psychiatra dawkował mi leki tak: pojawiały się objawy nie do opanowania, wchodziliśmy w leki i potem po dłuższym czasie sposkoju (najczęściej na wiosnę) odstawienie. Problem polega jednak na tym, iż po góra półtora roku znów musiałem wracać do leków bo objawy wracały. I tak z kilka razy - to jakieś błędne koło mi się wydało i w związku z tym postanowiłem się skonsultować z innym lekarzem. Ten powiedział, że nie powinno się u mnie odstawiać tych leków, zwłaszcza, że następują nawroty. Kurde nie wiem co mam o tym myśleć :bezradny: Jak to wygląda u Was ( tzn. jak przyjmujecie antydepresanty )? Ja biorę Asertin w maks. dawce. Pozdrawiam wsz. nerwicowców. 3majcie się.

Kuracja antydepresantami

przez Adela 11 lis 2013, 09:10
Hej, też mam NL, przeszłam sporo leków tak jak ty z marnym skutkiem. Słuchaj lekarza to na pewno. Asertin u mnie z kolei wywołał gorszego smuta..I NL, na razie na mikro dawce Fluo czuję się najlepiej. Ale przerywane było leczenie z powodu dobrego juz samopoczucia czy tylko ze względu na skutki uboczne?

Kuracja antydepresantami

przez Saraid 11 lis 2013, 11:15
plamaster, Witaj myslałaś o psychoterapii?objawy będą wracały dopóki się z nimi nie uporasz ,nie przepracujesz?same leki to nie wszystko.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kuracja antydepresantami

przez *Wiola* 11 lis 2013, 12:42
plamaster, Ja w czasie lepszego samopoczucia brałam tzw dawki podtrzymujące, . Wg niektórych psychiatrów jeśli depresja nawraca 3 raz , leki należy brać już do końca życia, z Nl u niektórych chyba niestety jest podobnie :roll:
Moderator

Kuracja antydepresantami

przez Lord Kapucyn 11 lis 2013, 12:46
W praktyce klinicznej dominuje strategia, że jeśli lek przeciwdepresyjny przyniesie poprawę to nie należy go natychmiast odstawiać(bo to grozi ryzykiem nawrotu) tylko trzeba jeszcze pobyć co najmniej pół roku na dawce podtrzymującej(nieco niższej od poprzedniej zażywanej), aby utrwalić efekt terapeutyczny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Kuracja antydepresantami

przez zima 11 lis 2013, 13:54
plamaster, tez biore ukochany asertinik :P 200mg. leczenia sie nie przerywa. po co psuc jak jest dobrze. to tak jak cukrzycy czasem odstwaiaja insuline bo mysla ze nie jest im juz do niczego potrzebna i laduja pozniej w szpitalu.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg