Kłopoty z koncentracją, nauką po Sertralinie i Rispolepcie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lukasz17 10 lis 2013, 17:36
Witam
Od ponad miesiąca mam problemy z koncentracją i nauką, aktualnie biorę 75mg sertraliny i 1mg rispoleptu. Na początku brałem 150 mg sertraliny i 1mg rispoleptu i było wszystko dobrze, a od miesiąca już nie było tak ciekawie i zacząłem zmniejszać dawkę.. Co mam ze sobą zrobić ?
Ostatnio edytowano 13 lis 2013, 22:07 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmieniono dział.

przez Siding Spring 10 lis 2013, 17:42
To z jakiego powodu w koncu zaczeles przyjmowac te leki?

przez lukasz17 10 lis 2013, 17:43
z powodu nerwicy natręctw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 10 lis 2013, 17:47
To Twoje pierwsze leki? Badz w stalym kontakcie z lekarzem i mow o objawach i skutkach polekowych. Zmieni Ci i da cos innego. Nie bierz lekow po ktorych czujesz sie gorzej. Chociaz ja bym bral za pryczyne tego stanu wlasnie neuroleptyk czyli risperidon. Lepiej skonslutuj sie z lekarzem albo odloz neuroleptyk i zobacz jak bedziesz sie czul. Ja bym tak zrobil.

przez vifi 10 lis 2013, 17:48
lukasz17, Powiedzieć psychiatrze na następnej wizycie (albo w razie potrzeby wcześniej) o tych objawach. Czasami to mija, czasami trzeba zmienić leki.

przez lukasz17 10 lis 2013, 17:50
Ok, już próbowałem odkładać rispolept (brałem 0,5mg) ale jakoś źle się czułem, nieswojo. Ten rispolept można odłożyć nagle, czy stopniowo ?

-- 10 lis 2013, 17:52 --

vifi napisał(a):lukasz17, Powiedzieć psychiatrze na następnej wizycie (albo w razie potrzeby wcześniej) o tych objawach. Czasami to mija, czasami trzeba zmienić leki.

Następną wizytę mam w grudniu..

przez Siding Spring 10 lis 2013, 18:15
mala dawka ktotko bierzesz wiec mozna raptownie. Ale obgadaj temat z psychiatra. My tutaj mozemyradzic ale lekow nie przepiszemy Tobie a najprowdobniej taka bedzie nastepna kolej rzeczy skoro na te mieszanke zle reagujesz.

przez rikuhod 11 lis 2013, 18:33
lukasz17, wiesz z koncentracją czy nerwicą to jest tak, że sami ją sobie tworzymy. Jak się uczysz najlepiej wogóle nie zwracaj uwagi na rozpraszające cię myśli i staraj się czytać dalej i uczyć się dalej. Jak zaczniesz ignorować to wszystko, traktować jakby tego nie było, twoje nastawienie się zmieni naprawde zaczniesz wierzyć że potrafisz się dobrze skupić i nie masz z tym żadnych problemów.

Po prostu ignoruj wszystkie myśli co cię rozpraszają, nawet jeśli czujesz że nie możesz się skupić (choć żadnych myśli nie masz) to i tak czytaj dalej ta naprawde to zawsze coś wyłapujesz (masz takie jakby podejście że nie jesteś skupiony, przez co wogóle nie załważasz że się uczysz i że coś do głowy ci wchodzi jak się uczysz).

przez lukasz17 13 lis 2013, 22:05
Odstawiłem rispolept i jest ok :) ^^

Sortuj wg