Co mi jeszcze zostało na moje objawy?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez MalaMi1001 06 lis 2013, 21:06
Pytanie do mających doświadczenie i forumowych ekspertów. Powiedzcie mi ludziska co mi jeszcze zostało do spróbowania, bo już tracę nadzieję :cry: Brałam wenlafaksynę, jako pierwszy lek ponad 1,5 roku, zadziałał od pierwszej tabletki. Później przez drugie 1,5 roku czy jakoś tak brałam escitalopram. Odstawiłąm wszysko, dobrze było przez pół roku. Powiedziałabym, że bardzo dobrze, nie wiem czy to wpływ hipnozy której się poddałam, ale samopoczucie bez chemii było doskonałe. Później wydarzenia spowodowały, że wróciłam do leków. Najpierw escitalopram, niby coś ruszył, ale po miesiącu umarło. Doktorek dorzucił do tego fluoksetynę, brałam ją 2 miesiące i nic tylko wahania nastroju, płaczliwość, senność. Zmiana na wenlafaksynę, ale już nie zaskoczyłą jak za pierwszym razem. Zmiana na sertralinę i edronax. Edronax jest boski, bo orzeźwia umysł, nie chce mi się tak spać jak po fluo. Sertralina to samo co fluo czyli zmiany nastroju w ciągu jednej sekundy, płaczliwość, doły i jakieś dziwne skurcze w całym ciele. I teraz moje pytanie co mi jeszcze zostało? Mogą być nawet neuroleptyki, byle się od nich nie tyło i żebym nie była parkinsonowskim warzywkiem po odstawieniu. Czytałam też o tym, że są ludzie którzy po odstawieniu czują się 100% gorzej niz przed braniem neuroleptyku. Jak to tak właściwie działa?

TLDP z tego co wiem powodują tycie a atypowe neuro na dystymię kosztują majątek.

Mam w domu chyba ze 4 opakowania moklobemidu, ale nie jestem w stanie odstawić sertraliny i czekać 2 tygodnie bez leków, bo oszaleję!

Wellbutrin brzmi ciekawie, ale chyba działa podobnie do wenli i chyba nie mam siły na czekanie aż kolejny gówniany lek się rozkręci przez kilka miesięcy.

Doradźcie, co mi jeszcze zostało?

przez CórkaNocy 06 lis 2013, 21:14
wypróbuj ten wellbutrin, u mnie rozkręcił się na plus po kilku dniach
CórkaNocy

przez Kalebx3 06 lis 2013, 21:15
Edronax jest boski, bo orzeźwia umysł,

jako Metylowy Kaleb mogę Ci tylko powiedzieć ,że stokroć lepszy od edronaxu w tym temacie jest metylofenidat ,,,ale nie będę robił sztucznej reklamy .Najlepiej komponuje się z Sertaliną , Paroksetyną , i innymi SSRI ( zależy gdzie komu bije dzwon ), edronax też można z tym łączyć.
ie mam siły na czekanie aż kolejny gówniany lek się rozkręci przez kilka miesięcy.

Właśnie . To jeszcze powiem ,że metylo w sume rozkręca sie godzinę ,góra półtora i ma tutaj sporą przewagę nad SSRajtami. I nie uzależnia tak jak paroksetyna ,,, i na koniec--- wiem co mówię .
I żryć sie po nim nie chce , jak po posranych mirtonianserynach.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 06 lis 2013, 21:23
Bez paniki. Wyprobowalas zaledwie polowe SSRI(zostala paroksetyna, fluwoksamina i citalopram-ale ten nie ma sensu jak escitalopram) i jeden SNRI. Sertralina ma dosc krotki okres biologicznego poltrwania(glownie w porownaniu z fluoksetyna), jej metabolity nieco dluzszy, a moklobemid jest odwracalnym IMAO(nie bede sie wdawal w szczegoly, ale modyfikuje aktywnosc mao w inny sposob niz np. fenelzyna). Zatem gdybys chciala przejsc z sertry na moklo to nie musisz czekac az 2 tygodni. Co do bupropionu(wellbutrin)- jest ok, ale jest strasznie drogi. Cena porywnawalna do atypowych neuroleptykow bez ryczaltu. Z atypowych neuroleptykow amisulpryd(Solian) w malych dawkach ale bez ryczaltu drogi. Sulpiryd jest tani(a od solianu rozni sie tym, ze sulpiryd wplywa glownie na receptory d2, a ami na receptory d2/d3). Jest jeszcze tianeptyna, trazodon, dorzucenie augmentacji miansa/mirta do SSRI. Bez paniki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Siding Spring 06 lis 2013, 21:23
Dobrze kaleb (heh a chcialem napisac kebab) prawisz. Metylo jakos zwieksza zywotnosc a ssri te ciezkie glownie jak paro przybijaja czlowieka do ziemi neistety.

przez Lord Kapucyn 06 lis 2013, 21:33
Wszystko by sie zgadzalo i byloby super gdyby mph byl na kartki i kazdy mial co miesieczny przydzial. Adhdowcy, melancholicy i baby na diecie odchudzajacej oczywiscie odpowiednio wiekszy. :evil: a tak trzeba szukac poradni adhda i lekarza z rozowa recka(teraz biala z tajnymi krzaczkami i wtornikiem), sciemniac albo w lape dac. :(

Moderator/ R2 - D2

przez Siding Spring 06 lis 2013, 21:36
No i w moim przypadku istotna byla roznica w wydolnosci fizycznej. Po metylo moge naprawde dlugo biegac i mam sile i kondyche. Po wszystkich ssrajach niestety przebiegniecie kilkuset metrow to straszna katorga. Teraz mozna odpowiedziec sobie na pytanie...ktory lek jest zdrowszy?:). Rozumiem , ze niektorzy maja takie lęki ze nie wyrabiaja ale ta cena brania tych lekow jest za duza..po prostu.

No na pewno ciezkodostac , ale trzeba kombinowac jak sie tylko da...

przez Kalebx3 06 lis 2013, 21:40
paro przybijaja czlowieka do ziemi neistety.

mnie tam nie przybija, i nigdy nie przybijał ,,, i tak mi dopomoz Bóg! . Jedno co mnie nieznacznie martwi to to ,że kiedyś jacyś przekupni mądrale będą chcieli wycofać ten lek, jak zrobili to z w sumie dobrą imipraminą. A jeśli chodzi o metylofenidat to tylko sie boję ,żeby wizyty nie zdrożały i sam lek pozostał na tym samym poziomie cenowym. O resztę zestawu tak sie nie martwię , bo mam dobre dojścia ;)
Mazindol też był dobry , nawet bardzo ,,, ale komuś kasa przez to uciekała ,to cyk kurek dokręcił. Frajestwo!
Ostatnio edytowano 06 lis 2013, 21:45 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 06 lis 2013, 21:43
Lobby farmaceutyczne to wylegarnia scierwa i zachlannych cepow

Moderator/ R2 - D2

przez MalaMi1001 06 lis 2013, 21:45
Dark Passenger napisał(a):Bez paniki. Wyprobowalas zaledwie polowe SSRI(zostala paroksetyna, fluwoksamina i citalopram-ale ten nie ma sensu jak escitalopram) i jeden SNRI. Sertralina ma dosc krotki okres biologicznego poltrwania(glownie w porownaniu z fluoksetyna), jej metabolity nieco dluzszy, a moklobemid jest odwracalnym IMAO(nie bede sie wdawal w szczegoly, ale modyfikuje aktywnosc mao w inny sposob niz np. fenelzyna). Zatem gdybys chciala przejsc z sertry na moklo to nie musisz czekac az 2 tygodni. Co do bupropionu(wellbutrin)- jest ok, ale jest strasznie drogi. Cena porywnawalna do atypowych neuroleptykow bez ryczaltu. Z atypowych neuroleptykow amisulpryd(Solian) w malych dawkach ale bez ryczaltu drogi. Sulpiryd jest tani(a od solianu rozni sie tym, ze sulpiryd wplywa glownie na receptory d2, a ami na receptory d2/d3). Jest jeszcze tianeptyna, trazodon, dorzucenie augmentacji miansa/mirta do SSRI. Bez paniki.

Ale sulpiryd zdaję się nie ma tych cudownych właściwości co ami i może powodować akatyzje i inne nieprzyjemne efekty, które moją mi pozostać do śmierci? Czytałam dużo o flupentoksolu, w sumie mój ex brał go razem z tianeptyną i nawet się trochę ogarnął, ale jak czytam o skutkach ubocznych typu akatyzja w czasie zażywania to aż mi się słabo robi... Ale za to podobno działa szybko, to byłoby bardzo na plus.
Kalebx3 napisał(a):
Edronax jest boski, bo orzeźwia umysł,

jako Metylowy Kaleb mogę Ci tylko powiedzieć ,że stokroć lepszy od edronaxu w tym temacie jest metylofenidat ,,,ale nie będę robił sztucznej reklamy .Najlepiej komponuje się z Sertaliną , Paroksetyną , i innymi SSRI ( zależy gdzie komu bije dzwon ), edronax też można z tym łączyć.
ie mam siły na czekanie aż kolejny gówniany lek się rozkręci przez kilka miesięcy.

Właśnie . To jeszcze powiem ,że metylo w sume rozkręca sie godzinę ,góra półtora i ma tutaj sporą przewagę nad SSRajtami. I nie uzależnia tak jak paroksetyna ,,, i na koniec--- wiem co mówię .
I żryć sie po nim nie chce , jak po posranych mirtonianserynach.

No fajnie, ale bardzo nie sądzę, zeby mi to ktokolwiek przepisał. A poza tym co to znaczy różowa recepta? Że mam w papierach cosik napisane, że jestem typem specjalnej troski?

przez Kalebx3 06 lis 2013, 21:49
Lobby farmaceutyczne to wylegarnia scierwa i zachlannych cepow

w większości niestety,,, to wojujący i zwalczający sie biznes. Jednak chcę wierzyć ,że są tam ludzie , ktorzy pomimo wszystko są moralni.

przez Pasman 06 lis 2013, 21:49
lubudu, to ciekawe co piszesz. akurat po sertralinie miałem lepszą wydolność na siłce
niż bez leków, choć różnice były niewielkie.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Lord Kapucyn 06 lis 2013, 21:52
MalaMi1001, Różowa recepta jest na "narkotyki" i pewne grupy leków z tego wykazu- Wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych

To niby tam przez jakąś ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii(phi :P ).

Teraz od 2013 zmienili różową receptę na białą z wtórnikiem i jakimś tak kodem w którym jest zakodowane co to za lek. Nie każdy lekarz ma bloczek z takimi reckami- na tym głowny problem polega.

Moderator/ R2 - D2

przez MalaMi1001 06 lis 2013, 21:57
Dark Passenger napisał(a):MalaMi1001, Różowa recepta jest na "narkotyki" i pewne grupy leków z tego wykazu- Wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych

To niby tam przez jakąś ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii(phi :P ).

Teraz od 2013 zmienili różową receptę na białą z wtórnikiem i jakimś tak kodem w którym jest zakodowane co to za lek. Nie każdy lekarz ma bloczek z takimi reckami- na tym głowny problem polega.

No w przychodni przy szpitalu chyba mają takie recepty, chociaż nie wiem, nie pytałam. Ale bardzo w to wątpię, żeby ktoś chciał coś takiego wypisać. Chyba trzeba mieć do tego jakąś określoną diagnozę? Poza tym chyba wiązałoby się to z braniem tego do śmierci, bo nie wyobrażam sobie przestać nagle brać i stać się dętką od roweru?

A co myślisz o mixie flupentiksolu z tianeptyną? Jak to w końcu jest flupentiksolem? Może ze mnie zrobić trzęsące się warzywko? Coś taby jest w jakimś stopniu atypowym neuro, ale na czym polega ta atypowość?

Sortuj wg