Leki p/zapalne-p/gorączkowe, leki psychotropowe, betabloker?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez White Rabbit 01 lis 2013, 22:19
Od rana wymiotowałam i miałam biegunkę. Prawie nie jadłam, tylko słone paluszki i picie 'odstanej' coli.
Mam blisko 39 goraczki..
Niestety, nie mam żadnych leków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych. Mam do Was pytanie - które można zażywać z psychotropami? Biore mirtazapinę w dawce 52,5mg. Rozumiem, że fervexy, fevariny odpadaja?

Czy wolno mi jednocześnie zażyć betabloker (propranolol)? Prawie nic nie jadlam, wiem, ze nasercowych nie wolno na czczo.. Czy wolno łączyć propranolol z przeciwzapalnym/-gorączkowym i mirtazapiną? Dostalam jakiegos dziwnego ataku paniki, serce szaleje do 120/min. Nie wiem, co robic, bo to nie sprzyja radzeniu sobie organizmu ze zbijaniem goraczki.

A może Xanax? Czy wolno je łączyć? Przypominam, ze dzis wymiotowalam i mialam biegunke. Nie wiem, co robic. Martwie sie o siebie.. Prosze o pomoc..

Czy mozliwe, ze serce przyspieszylo od goraczki?

przez Lord Kapucyn 01 lis 2013, 22:28
Sprawdziłem na stronie- http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

Mirtazapina+gripex(paracetamol, pseudoefedryna, dxm)+propranolol+xanax.

Zachodzi tylko mało istotna interakcja pomiędzy paracetamolem zawartym w gripexie, a propranololem-

"Nasilenie działania paracetamolu spowodowane hamowaniem przez propranolol procesu oksydacji i glukuronizacji w wątrobie."
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez White Rabbit 01 lis 2013, 23:20
Jesli mi xanax pomoże to moze lepiej xanax na uspokojenie?

Nie wiem, w jakich kombinacjach mam to brać, tzn. czasowo, co najpierw... :/ Xanax wezme razem z mirtą, bo już to robiłam..

A pseudoefedryna mnie nie pobudzi?

-- 01 lis 2013, 23:26 --

Czy mirta powinna troszkę zbić gorączkę ze względu na antyhistaminowe działanie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylvek 02 lis 2013, 10:49
przyspieszony puls czyli tachykardia jest normalnym nastepstwem goraczki. Sprobuj ją zbic jakimkolwiek NLPZ-tem a serce samo zwolni bez koniecznosci zazywania propranololu

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 11:20
White Rabbit, mirta mi nie zbijała gorączki jak już to nawet potęgowała :/
spokojnie, nie bój się, dawka pseudoefedryny w tym jest na tyle niska, że nie działa tak mocno psychoaktywnie jak te zażywane rekreacyjnie
możesz spokojnie brać
CórkaNocy

przez White Rabbit 03 lis 2013, 00:10
Dziękuję Wam.
W całodoboej aptece dostałam Polopirynę S, zbiła gorączkę do 38 st. uprzednio przegryzłam tabletkę xanaxu, połknęłam jakieś 1,5 mg. Odniosłam wrażenie że delkatnie sam alprazolam obniżył ciepłotę ciała, nim kwas zaczął działać.
Zastanawiam się też, czy kola mne nie pobudzila, zdaje się, że ze wzlędu na zawartosc kofeiny - nie pijam kaw, nie nawykłam.
Tachykadia była nieznosna. Dobrze wiedziec, ze wspolwystepuje z wysoka tempertura.
Za to zatrucie pokarmowe przistoczylo sie w wstretne grypsko :evil:

Sortuj wg