Leki zwiększające emocje i potrzeby,zmniejszające anhedonie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Siding Spring 25 paź 2013, 14:58
No ale rodzicow ma sie jednych i przeciez po nich dziedziczy sie geny:)

przez depresyjny 25 paź 2013, 15:29
Tak landywind masz racje tematu rodziny nie powinienem poruszac. W koncu to nic nie wnosi ani nikomu nie pomaga. Moze poprostu licze na to ze ktos odnajdzie zaleznosc jakie deficyty sa dziedziczone i wtedy moze bedzie uproszczona droga do leku. Ale uwierz mi ze ja w pracy staram sie pracowac. Nie ma zaleznosci czy o tym mysle czy nie. To jest poza moja kontrola .Nie raz staram sie ta negatywna energie spozytkowac na lepsze efekty pracy ale jak wracam do domu moj krok jest powolny, ja skulony i dopiero w domu to troszke sychodzi ze mnie wtedy gdy policzki robia sie czerwone. Moj lekarz powiedzial mi ze odnosnie policzkow mozna zmienic lek, bo o innych objawach za bardzo nie chce slyszec. Zbija je argumentem ze wchodze w role ofiary. Dlatego nie zawiele moge z nim dyskutowac. To co ja czuje w piersiach, jaka mam zmulona percepcje wiem tylko ja i Pan Bog. Jak sie ma obnizenie dopaminy na tym szlaku( nie moge zapamietac nazwy) a obnizeniem aktywnosci platow czolowych, czy synchronizacja miedzy czolowymi a reszta?

-- 25 paź 2013, 15:44 --

Chcialbym miec swiadomosc dlaczego doswiadczam takich a nie innych odczuc, a u psychoterapeuty nie umiem odpowiedziec na pytanie co mysle o sobie, co mysle ze inni sadza o mnie, co czuje.Nie wiem jak na te pytania odpowiedziec. Terapeutka pyta sie mnie to co z kosmosu sa te odczucia?

-- 25 paź 2013, 16:08 --

a amilitryptylina na dopamine dziala, a niej sie nie pisze.Juz o moim franku jest wiecej.
depresyjny

przez zzYxx 25 paź 2013, 16:44
Szlaki mezokortykalne przechodzą przez płat czołowy, więc obniżenie aktywności tego płatu to jest z chłopskiego punktu widzenia to samo :p
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylvek 25 paź 2013, 18:11
dopaminergiki nie są skuteczne. W tej chwili jestem totalnie znieczulony emocjonalnie (efekt indukowanej długą grypą depresji i uzywania SSRI w przeszłosci). Mógłbym wziąc dowolną ilość metylofenidatu i nie poczułbym absolutnie nic oprócz związanego z noradrenaliną pobudzenia. Z tego co widać na forach typu paxilprogress i PSSD tego typu reakcje są powszechne w przypadku tzwn flat affect. Wyjątek to MDMA które u niektórych potrafi na krótki czas przywrócić emocje.

przez Siding Spring 25 paź 2013, 18:16
No kuzwa i nie ma niczego rzeczyweiscie co mogloby jakos szybko to odkrecic? Tylko czas leczy te anhedonie po ssri? Czyli one sa toksyczne dla mózgu dlugotrwale przyjmowane? Z reszta po co ja sie pytam jak to wiadome.

przez sylvek 25 paź 2013, 18:38
lubudubu czas moze jedynie pogorszyc sytuacje bo dlugotrwaly brak emocji i zwiazany z tym brak aktywacji kluczowych obszarów moga przyczynić sie do zmian strukturalnych. Tak to wygląda w przypadku schizofrenii z przewaga negatywnych gdzie w ciagu paru pierwszych lat brakuje jakicholwiek zmian w mozgu a po >15 mozna dostrzec zaniki miedzy innymi w korze limbicznej.

przeczytaj post refren. Sam stosuje podobne metody i to klucz do wyjscia z tego. Jak nie mam totalnie zadnych emocji to bardzo intesywnie cwicze rownoczesnie koncentrujac uwage na odczuwanym bólu (do tego noopept, modafinil, huperycyna). Ma to swoje uzasadnienie w teorii bo koncentracja na bólu zwiększa aktywność pewnej czesci zakretu obreczy (anterior cingulate cortex, czesc kory limbicznej) ktory odgrywa takze sporą rolę w przetwarzaniu emocji. Jak mam juz emocje to wchodze na aniracetam (3x tyg) i metylofenidat (3x tyg) i walcze z zaburzeniami lekowymi ktore pojawiaja sie z powrotem emocji. Wtedy trzeba uwazac na przewlekły, ciągły lęk bo znowu mozna sie znieczulić.

-- 25 paź 2013, 17:43 --

kluczowe jest tez odstawienie wszelkiego typu antydepresantów, poza moklobemidem ale z nim jest róznie, czasem tłumi afekt ale zdarza sie poczuć po nim troche wiecej niz zazwyczaj

przez Popiół 25 paź 2013, 19:01
sylvek a tianeptyna?
Popiół

przez Siding Spring 25 paź 2013, 19:08
Sylvek a jak to z Toba bylo dokladnie? Cos kojarze brales anafranil ale wspomniales tez o ssri....Jak dlugo? I ile juz nie bierzesz. Czy nim zaczeles brac jakiekolwiek leki to nie miales zadnych podobnych problemow? Bo jakis powod jednak musial byc , ze po nie siegneles....

Z tym , ze nic nie dziala jak jest spory deficut emocji to masz racje. Ja pamietam raz bylem w takim stanie , ze w desperacji polaczylem 150mg bupropionu i 30 mg metylofenidatu i nie czulem totalnie nic. Nawet szczekoscisku nie czulem co normalnie jest jak biore tego typu leki. Wtedy wlasciwie to nawet zadnych odczuc z ciala nie mialem.

przez NieznanySprawca 25 paź 2013, 19:26
to, co mnie wyciagalo z takich stanow apatii, to szukanie hardkorowych rozrywek, popapranego ryzyka, wspinanie sie na duze wysokosci, angazowanie sie w dziwne rozroby, szybkie ucieczki, i skakanie przez ploty. :mrgreen: ale to raczej kontrowersyjna metoda terapeutyczna, pewnie nie tego szukasz.
jesli tkwi sie w tych samych schematach zyciowych, to samo otoczenie, ci sami ludzie, te same utrwalone reakcje, wciaz te same bodzce- u mnie brak emocji murowany. zapadam sie po prostu, wylaczam.
jedyne dlugoterminowe rozwiazanie, jakie widze, to prowadzic zdrowy tryb zycia (dobra dieta pod katem sprawnosci mozgu, omawiane wielokrotnie +aktywnosc fizyczna), duzo stymulowac mozg nauka nowych rzeczy, chodzic w nowe miejsca, i nie martwic sie, ze odrazu nie ma poprawy(wiem, ten truizm tez Cie pewnie nie usatysfakcjonuje, bo trzeba podjac mase pracy, zeby to zrobic).
przeciez doskonale wiesz, ze kazdy lek (tym bardziej, ze juz sobie nimi styki troche poprzepalales :P ) w koncu przestanie dzialac. i caly syf wroci.

no chyba, ze ta slawna "schizofrenia prosta" (eee tam), albo depresja endogenna, wtedy nie mam nic do powiedzenia ;)
Ostatnio edytowano 25 paź 2013, 19:28 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

przez Popiół 25 paź 2013, 19:27
lubudubu, jakie leki jeszcze stosowałeś prócz ssri?
Przeczytałem jeszcze raz Twój post rozpoczynający ten wątek i dobrze cie rozumiem bo częściowo mam bardzo podobne objawy.
Popiół

przez Siding Spring 25 paź 2013, 19:39
wiem, ten truizm tez Cie pewnie nie usatysfakcjonuje, bo trzeba podjac mase pracy, zeby to zrobic).

Mase prace to ja wkladam , zeby trzymac sie na powierzchni.Jak naprawde nic nie czuje to nic z tych rzeczy nie jestem w stanie zrealizowac. Jestem wylaczony z zycia. Ale dzieki za rady. Wiadomo "zdrowszym" na pewno nie zaszkodzi:)

przez sylvek 25 paź 2013, 19:50
Popiół, brałem tianeptyne sugerując się tym ze to SSRE (w rzeczywistosci to bzdura efekt zwiekszonego wychwytu jest nikły i szybko zanika ale tego dowiedzialem sie pozniej). Już od pierwszej dawki pojawiły się zaburzenia lękowe o niewielkim natęzeniu co jest pozytywym znakiem bo swiadczy o aktywacji limbicznego. Rzecz w tym ze czym dluzej brałem to efekt ten zanikał i po dwutygodniowej terapii stwierdzilem ze jest gorzej niz przed rozpoczeciem leczenia.

-- 25 paź 2013, 19:00 --

lubudubu, lubudubu zanim rozpoczalem terapie SRI (anafranil i feralny escitalopram) też miałem ponadprzeciętną wrazliwość na emocje. Do tego OCD i zaburzenia lekowe. Rozpoczęcie studiów doprawadziło do znacznego pogorszenia mojego stanu i wtedy ostatecznie zdecydowalem sie na leczenie. Wygląda to na pewien schemat bo niejednokrotnie czytalem ze tacy ludzie sa najbardziej podatni na splycony antydepresantami afekt

przez zzYxx 25 paź 2013, 20:07
Ogólnie kiedy brałem Wellbutrin to poczułem różnicę, ale bardzo delikatną i stwierdziłem, że taka kuracja jest bezsensowna (Wellbutrin tani nie jest, da się coś wykombinować tańszego i o podobnym mechaniźmie działania). Różnica była w tym, że przy oglądaniu pewnego meczu byłem delikatnie zaangażowany emocjonalnie. A jakiś tydzień temu, w śnie, poczułem empatię i smutek, o co kuźwa chodzi? :? Struktury odpowiedzialne za procesy emocjonalne zapewne nienaruszone, tylko komórki się chyba nie lubią i nie ma synchronizacji pomiędzy fragmentami tej naszej wadliwej galaretki :?
The Walking Dead.

przez Kalebx3 25 paź 2013, 20:14
Lubudubu , ja bym na Twoim miejscu spróbował takiego Mixu , w dzień od 0,2-0,5 mg Ropinirolu . Na noc 2-5 mg naltrexonu . Sylwek ,jak myslisz miała by taka Terapia szanse u tego biednego chłopaka ;) ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg